Постанова від 21.12.2018 по справі 359/10563/18

Справа № 359/10563/18

Провадження № 3/359/4039/2018

Протокол № 0790/12500/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2018 року м. Бориспіль

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Вознюк С.М., розглянув за участю представника митниці ОСОБА_1, адміністративний матеріал, який надійшов від Київської митниці ДФС, про порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483, ст. 473 МК України, відносно відправника міжнародного поштового відправлення СР 175029938 UA, громадянина України ОСОБА_2, адреса зазначена на відправленні - Україна, 03028, АДРЕСА_1,-

ВСТАНОВИВ:

06.08.2018 року в зоні митного контролю на території дільниці обміну авіапошти (Бориспіль) ДОПП УДППЗ «Укрпошта», під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення СР 175029938 UA (відправник: ОСОБА_2 , адреса зазначена на відправленні - Україна, 03028, АДРЕСА_1, отримувач: Ly Yi Cyenq, адреса зазначена на відправленні: No 250. Sec. 5 Zhongshan N.Rd. Shilin Dist. Taipei City, 11103, Taiwan); яке переміщувалось з України до Гонконгу, авіарейсом транзитного сполучення № 460, а/к «Турецькі авіалінії» було виявлено предмети, конструктивно схожі на компоненти («Компонент» («Component») це «складова частина», деталь, вузол, «спеціальний комплектуючий виріб», блок, згідно п. 3 Загальних приміток до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.03 № 1807) для використання в нарізній вогнепальній зброї автоматах Калашникова (АК) та їх модифікаціях, а саме: магазини - 7шт., цівка-1шт., руків'я до АКМ - 1шт., руків'я до штик-ножа - 1шт., частини до ударно-спускового механізму - 15 шт., чохли до зброї - 2шт., маркуванням «Маяк».

Відповідно до митної декларації CN 23 СР 175029938 UA, предмети, конструктивно схожі на компоненти для використання в нарізній вогнепальній зброї автоматах Калашникова (АК) та їх модифікаціях, були задекларовані, як магнітофон.

17.08.2018 року виявлені у міжнародному поштовому відправленні СР 175029938 UA предмети направлені до Департаменту податкових та митних експертиз ДФС України для проведення експертного дослідження (лист від 17.08.2018 р. № 5693/10-70-20-19).

27.08.2018 року до Київської митниці ДФС надійшов висновок експертного дослідження Департаменту податкових та митних експертиз ДФС України №142005902-0291 від 27.08.2018 року згідно якого надані на дослідження зразки, є аксесуарами, спеціально призначеними частинами та компонентами вогнепальної нарізної стрілецької зброї, автоматів Калашникова типу АК-47/АК-74, а саме: - Металевий магазин на 30 патронів калібру 7,62х39 мм до вогнепальної зброї - 1шт.; - Полімерні магазини на 30 патронів калібру 5,45х39 мм - 6 шт.; - Частини ударно-спускового механізму, затвора, ствольної коробки та прицілу: спусковий гачок, шептало з пружиною, важіль автоспуску з пружиною автоспуску, курок, пружина бойова, викидач, 2 втулки, 2 вісі, фіксатор магазина з пружиною та пружина прицільної планки - 15 шт.; - Рукоятка з фіксатором від штатного штик-ножа АК-74 (6х4 Сб) - 1шт.; - Піхви-ножиці від штик - ножа розвідника «НР», «НРС» (6П25) - 1шт.; - Приклад - 1шт.; - Рукоятка - 1 шт.; - Цівка - 1 шт.; - Ствольна накладка з деревини - 1шт.; - Чохли для автоматів Калашникова з складаним прикладом «АКС», «АКС-74» - 2 шт.

Надані на дослідження зразки придатні до використання в якості аксесуарів, частин та компонентів вогнепальної нарізної стрілецької зброї, а саме автоматів Калашникова типу АК-47/АК-74.

Надані на дослідження аксесуари, спеціально призначені частини та компоненти мають ознаки товарів зазначених в позиції ML 1 списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.03 року №1807.

Згідно з ч. 1 ст. 235 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI, зі змінами та доповненнями (далі - МКУ), забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях:1) товарів, заборонених МКУ та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території; 2) товарів, відправлених з порушенням митних правил; 3) товарів, щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи, у разі застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до ст. 141 Закону України від 04.10.2001 №2759-ІІІ «Про поштовий зв'язок» (зі змінами) забороняються до пересилання у поштових відправленнях вкладення, які можуть становити загрозу життю та здоров'ю людей, призводити до знищення чи псування (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання. Перелік вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях, порядок їх вилучення із поштових відправлень та розпорядження ними визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 37 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, зі змінами (далі - Правила 270), у міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати: вогнепальну зброю усіх видів і боєприпаси до неї, холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), вибухові, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачено законодавством.

Таким чином, в діях відправника міжнародного почтового відправлення № СР 175029938 UA наявні ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 473 МК України.

06.08.2018 року аксесуари, спеціально призначені частини та компоненти вогнепальної нарізної стрілецької зброї, а саме автоматів Калашникова типу АК-47/АК-74, переміщувались через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме з використанням засобів та способів, що утруднюють виявлення, шляхом обгортання у фольгу та непрозорі поліетиленові пакети чорного кольору, та розміщення в конструктивних порожнинах магнітофону, що передбачено ч. 1 ст. 483 МК України.

Зазначені дії громадянина України ОСОБА_2 мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483, ст. 473 МК України.

У зв'язку з цим, інспектором митниці 17.10.2018 року складено протокол про порушення митних правил №0790/12500/18.

На підставі ст. 511 МК України за протоколом №0790/12500/18 від 17.10.2018 року вилучено: - Металевий магазин на 30 патронів калібру 7,62х39 мм до вогнепальної зброї - 1шт; - Полімерні магазини на 30 патронів калібру 5,45х39 мм - 6 шт.; - Частини ударно-спускового механізму, затвора, ствольної коробки та прицілу: спусковий гачок, шептало з пружиною, важіль автоспуску з пружиною автоспуску, курок, пружина бойова, викидач, 2 втулки, 2 вісі, фіксатор магазина з пружиною та пружина прицільної планки - 15 шт.; - Рукоятка з фіксатором від штатного штик-ножа АК-74 (6х4 Сб) - 1шт.; - Піхви-ножиці від штик - ножа розвідника «НР», «НРС» (6П25) - 1шт.; - Приклад - 1шт.; - Рукоятка - 1 шт.; - Цівка - 1 шт.; - Ствольна накладка з деревини - 1шт; - Чохли для автоматів Калашникова з складаним прикладом «АКС», «АКС-74» - 2 шт.; - Магнітофон, чорного кольору з маркуванням «Маяк» - 1 шт., - Міжнародне поштове відправлення СР 175029938 UA (картонна коробка) - 1 шт.

У судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить направлення судової повістки на адресу відправника, правопорушника про виклик його до суду. Причини його неявки суду не відомо. Явку свого представника не забезпечив. Клопотань про відкладення розгляду справи та письмових заперечень по справі до суду не надходило. Підстав для відкладення розгляду справи суд не вбачає, оскільки особу, яка притягується до адміністративної відповідальності повідомляли про розгляд даної справи, з метою забезпечення реалізації ним своїх прав на захист. Однак, ОСОБА_2 не скористався наданою йому судом можливістю захистити свої інтереси при розгляді справи в суді. Направлення матеріалів для додаткової перевірки, закриття провадження в справі, - не встановлено. У зв'язку з чим, відповідно до вимог митного законодавства, суддя прийшов до висновку про можливість розгляду справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Представник митниці у судовому засіданні протокол підтримав та зазначив, що ОСОБА_2 скоїв порушення митних правил, яке передбачене ч. 1 ст. 483, ст. 473 МК України. З огляду на вказане він просив визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 та ст. 473 МК України та застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 % вартості товарів з конфіскацією зазначеного товару.

Суддя, заслухавши пояснення представника митниці, дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи приходить до висновку про доведеність вини громадянина ОСОБА_2 у вчиненні ним правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 483 т. 473 МК України, зважаючи на наступне.

Згідно ч. 1 ст. 486 Митного кодексу України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Стаття 9 КУпАП передбачає, що адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за який законом передбачено адміністративну відповідальність. Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.

За диспозицією ч. 1 ст. 483 МК України переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Таким чином, основним безпосереднім об'єктом є встановлений порядок переміщення товарів через митний кордон України.

Об'єктивною стороною правопорушення є неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги, вартості тощо.

Пунктами 5, 6 ППВСУ «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» №8 від 03.06.2005 р. передбачено, що незаконне переміщення предметів із приховуванням від митного контролю (ст. 201 КК України, ст. 352 МК України) - це їх переміщення через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів чи способів, що утруднюють їх виявлення, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом або таких, що містять неправдиві дані.

Суб'єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні злочину чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення та надання неправдивих відомостей товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України або вивезти за межі території України з порушенням встановленого порядку.

Таким чином, обов'язковою кваліфікуючою ознакою складу даного адміністративного правопорушення є умисел на його вчинення.

Разом з цим, ст. 473. МК Ураїни говорить, що пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу, - тягне за собою конфіскацію цих товарів.

Судом встановлено, що 06.08.2018 року в зоні митного контролю на території дільниці обміну авіапошти (Бориспіль) ДОПП УДППЗ «Укрпошта», під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення СР 175029938 UA (відправник: ОСОБА_2 , адреса зазначена на відправленні - Україна, 03028, АДРЕСА_1, отримувач: Ly Yi Cyenq, адреса зазначена на відправленні: No 250. Sec. 5 Zhongshan N.Rd. Shilin Dist. Taipei City, 11103, Taiwan); яке переміщувалось з України до Гонконгу, авіарейсом транзитного сполучення № 460, а/к «Турецькі авіалінії» було виявлено предмети, конструктивно схожі на компоненти («Компонент» («Component») це «складова частина», деталь, вузол, «спеціальний комплектуючий виріб», блок, згідно п. 3 Загальних приміток до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.03 № 1807) для використання в нарізній вогнепальній зброї автоматах Калашникова (АК) та їх модифікаціях, а саме: магазини - 7шт., цівка-1шт., руків'я до АКМ - 1шт., руків'я до штик-ножа - 1шт., частини до ударно-спускового механізму - 15 шт., чохли до зброї - 2шт., маркуванням «Маяк».

27.08.2018 року до Київської митниці ДФС надійшов висновок експертного дослідження Департаменту податкових та митних експертиз ДФС України №142005902-0291 від 27.08.2018 року згідно якого надані на дослідження зразки, є аксесуарами, спеціально призначеними частинами та компонентами вогнепальної нарізної стрілецької зброї, автоматів Калашникова типу АК-47/АК-74, а саме: - Металевий магазин на 30 патронів калібру 7,62х39 мм до вогнепальної зброї - 1шт; - Полімерні магазини на 30 патронів калібру 5,45х39 мм - 6 шт.; - Частини ударно-спускового механізму, затвора, ствольної коробки та прицілу: спусковий гачок, шептало з пружиною, важіль автоспуску з пружиною автоспуску, курок, пружина бойова, викидач, 2 втулки, 2 вісі, фіксатор магазина з пружиною та пружина прицільної планки - 15 шт.; - Рукоятка з фіксатором від штатного штик-ножа АК-74 (6х4 Сб) - 1шт.; - Піхви-ножиці від штик - ножа розвідника «НР», «НРС» (6П25) - 1шт.; - Приклад - 1шт.; - Рукоятка - 1 шт.; - Цівка - 1 шт.; - Ствольна накладка з деревини - 1шт.; - Чохли для автоматів Калашникова з складаним прикладом «АКС», «АКС-74» - 2 шт.

Надані на дослідження аксесуари, спеціально призначені частини та компоненти мають ознаки товарів зазначених в позиції ML 1 списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.03 року №1807.

Таким чином, надані на дослідження зразки придатні до використання в якості аксесуарів, частин та компонентів вогнепальної нарізної стрілецької зброї, а саме автоматів Калашникова типу АК-47/АК-74. Надані на дослідження аксесуари, спеціально призначені частини та компоненти мають ознаки товарів зазначених в позиції ML 1 списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.03 року №1807.

Згідно з ч. 1 ст. 235 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI, зі змінами та доповненнями, забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях: 1) товарів, заборонених МКУ та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території; 2) товарів, відправлених з порушенням митних правил; 3) товарів, щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи, у разі застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Пунктом 37 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, зі змінами, у міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати: вогнепальну зброю усіх видів і боєприпаси до неї, холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), вибухові, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачено законодавством.

Відповідно до статті ч. 2 ст. 459 МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Як вбачається з матеріалів справи, під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення СР 175029938 UA - відправником товару, безпосередніх предметів порушення митних правил є ОСОБА_2, адреса зазначена на відправленні - Україна, 03028, АДРЕСА_1.

Таким чином, в діях відправника ОСОБА_2, міжнародного почтового відправлення № СР 175029938 UA наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 та ст. 473 Митного кодексу України.

У зв'язку з вищезазначеним суд встановив, що дії ОСОБА_2, за ч. 1 ст. 483, ст. 473 МК України кваліфіковано вірно та мають ознаки порушення митних правил, оскільки 06.08.2018 року аксесуари, спеціально призначені частини та компоненти вогнепальної нарізної стрілецької зброї, а саме автоматів Калашникова типу АК-47/АК-74, умисно переміщувалось ОСОБА_2, через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме з використанням засобів та способів, що утруднюють виявлення, шляхом обгортання у фольгу та непрозорі поліетиленові пакети чорного кольору, та розміщення в конструктивних порожнинах магнітофону.

Відповідно до ст. 23 КУпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, запобіганню вчинення нових правопорушень.

На підставі ст. 33 КУпАП України при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Пом'якшуючих та обтяжуючих обставин відповідальності особи судом не встановлено.

Разом з цим, вина правопорушника підтверджується, даними протоколу про порушення митних правил №0790/12500/18 від 17.10.2018 року (а.с.2-7); даними доповідної записки головного державного інспектора ВБНПН і З Управління протидії митним правопорушенням Київської митниці ДФС ОСОБА_3 від 10.10.2018 року (а.с.8-9); актом №358/5 (а.с.11); актом №320 догляду вантажу, пошти, борт припасів за відсутності відправника від 06.08.2018 року (а.с.11); запитом про проведення дослідження (аналізу експертизи) від 17.08.2018 року №б/н (а.с.12-13); актом про взяття проб (зразків) товарів від 17.08.2018 року (а.с.14-15); висновком експертного дослідження Департаменту податкових та митних експертиз ДФС України №142005902-0291 від 27.08.2018 року згідно якого надані на дослідження зразки, є аксесуарами, спеціально призначеними частинами та компонентами вогнепальної нарізної стрілецької зброї, автоматів Калашникова типу АК-47/АК-74 (а.с.16-21); постановою про призначення товарознавчої експертизи від 28.11.2018 року (а.с.26-27); висновком експерта №142005902-0471 від 13.12.2018 року, згідно якого загальна вартість частин вогнепальної нарізної стрілецької зброї, а саме частин до автомата Калашникова АКС-47/АК-74, вилученого у справі про порушення митних правил №0790/12500/18, становить 5813,00 грн. (а.с.29-34), та встановлена судом.

Згідно ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

За наведених обставин, оцінюючи зібрані в адміністративній справі докази, суддя приходить до переконання, що своїми умисними діями громадянин ОСОБА_2, вчинив адміністративні правопорушення, передбаченні ч. 1 ст. 483, ст. 473 МК України, тобто дії, спрямовані на переміщення товару, автоматів Калашникова типу АК-47/АК-74, через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме з використанням засобів та способів, що утруднюють виявлення, шляхом обгортання у фольгу та непрозорі поліетиленові пакети чорного кольору, та розміщення в конструктивних порожнинах магнітофону.

Зі змісту ст. 487 МК України вбачається, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Таким чином, враховуючи, що санкція ч. 1 ст. 483 передбачає більш серйозний вид адміністративного стягнення, ніж санкція ст. 473 МК України, тому на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП на ОСОБА_2 слід покласти адміністративну відповідальність за ч. 1 ст. 483 МК України.

Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Відповідно до ст. 265 КУпАП, речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені зокрема під час огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.

Зважаючи на викладене, матеріали справи, встановлені судом обставини, думку представника митниці та зазначені норми закону, суд дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення за ч. 1 ст. 483 МК України, у виді штрафу з конфіскацією товару.

Саме таке стягнення суддя вважає достатнім для виправлення та належної поведінки громадянина України ОСОБА_2, в подальшому.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з громадянина України ОСОБА_2 на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.

Керуючись: п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 3, ст. 235, ст. 458, ст. 473, ч. 1 ст. 483, ст. 486, 541 МК України, ст. 9, ст. 23, ст. 33, ч. 2 ст. 36, 265 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_2, адреса зазначена на відправленні - Україна, 03028, АДРЕСА_1, у скоєні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 483, ст. 473 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення:

- за ч. 1 ст. 483 МК України у виді штрафу у розмірі 100 % вартості товару, а саме 5813 грн. 00 коп., з конфіскацією товару, безпосереднього предмету порушення митних правил.

- за ст. 473 МК України у виді конфіскації товару, безпосереднього предмету порушення митних правил.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП шляхом накладення стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, остаточно накласти на ОСОБА_2, адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 % вартості товару, а саме 5813 грн. 00 коп. Сума штрафу підлягає сплаті на користь держави України (одержувач: Борисп.УК/Бориспіль, ЄДРПОУ: 38007070, код банку (МФО): 899998, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), р/р: 31119106510004, КБК: 21081100), з конфіскацією товару, безпосереднього предмету порушення митних правил, а саме: Металевий магазин на 30 патронів калібру 7,62х39 мм до вогнепальної зброї - 1шт; - Полімерні магазини на 30 патронів калібру 5,45х39 мм - 6 шт.; - Частини ударно-спускового механізму, затвора, ствольної коробки та прицілу: спусковий гачок, шептало з пружиною, важіль автоспуску з пружиною автоспуску, курок, пружина бойова, викидач, 2 втулки, 2 вісі, фіксатор магазина з пружиною та пружина прицільної планки - 15 шт.; - Рукоятка з фіксатором від штатного штик-ножа АК-74 (6х4 Сб) - 1шт; - Піхви-ножиці від штик - ножа розвідника «НР», «НРС» (6П25) - 1шт; - Приклад - 1шт; - Рукоятка - 1 шт.; - Цівка - 1 шт.; - Ствольна накладка з деревини - 1шт; - Чохли для автоматів Калашникова з складаним прикладом «АКС», «АКС-74» - 2 шт.; - Магнітофон, чорного кольору з маркуванням «Маяк» - 1 шт., - Міжнародне поштове відправлення СР 175029938 UA (картонна коробка) - 1 шт. - вилученого за протоколом про порушення митних правил №0790/12500/18 від 17.10.2018 року, в дохід Держави.

Стягнути з ОСОБА_2, адреса зазначена на відправленні - Україна, 03028, АДРЕСА_1, на користь державного бюджету України (отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України, отримувач (код ЄДРПОУ): 38007070, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31218206010004, код класифікації доходів бюджету: 22030101) судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Постанова суду набрала законної сили ___________________.

Суддя С.М. Вознюк