Постанова від 02.01.2019 по справі 362/1/19

Справа № 362/1/19

Провадження № 1-кс/362/16/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 січня 2019 року слідчий суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області - ОСОБА_1 за участю секретаря - ОСОБА_2 , слідчого - ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в м. Василькові Київської області клопотання слідчого СВ Васильківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про арешт майна ,-

ВСТАНОВИВ:

02.01.2019 року до Васильківського міськрайонного суду Київської області звернувся слідчий СВ Васильківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області лейтенант поліції ОСОБА_3 з клопотанням про накладення арешту на речі, вилучені в ході проведення огляду місця події - квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на 1 предмет зовні схожий на ніж з плямами речовини бурого кольору, зовні схожою на кров, який поміщено до картонної коробки біло-синього кольору; пару резинових тапочок темно-синього кольору з плямами речовини бурого кольору, зовні схожою на кров, які були поміщені до не прозорого поліетиленового спец. пакету №4198414, з метою отримання доказів щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, а саме тяжкого тілесного ушкодження, тобто умисного тілесного ушкодженні, небезпечному для життя в момент заподіяння.

Клопотання мотивовано наступним.

В провадженні СВ Васильківського ВП ГУНП в Київській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019110140000001 від 01.01.2019 року.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що що 31.12.2018 року, близько 18 години 00 хвилин, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 перебували в кімнаті квартири, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , власником якого є ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 . Там, в ОСОБА_4 та ОСОБА_5 раптово виникли неприязні відносини, які переросли в сутичку. В подальшому, в ході сутички в ОСОБА_4 виник прямий умисел, спрямований на заподіяння тілесних ушкоджень, ОСОБА_5 .

Реалізовуючи свій прямий злочинний умисел, направлений на нанесення тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння ОСОБА_5 тобто посягаючи на найвищу соціальну цінність - здоров'я людини, усвідомлюючи при цьому суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки у вигляді спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_5 та маючи на меті настання таких наслідків,з мотиву особистих неприязних відносин, ОСОБА_7 взявши в руки ніж, який остання перехватила у ОСОБА_5 коли він напав на ОСОБА_7 , та нанесла один удар ОСОБА_5 в область живота, чим спричинила останньому тілесні ушкодження у вигляді проникаючого ножового поранення черевної порожнини.

31.12.2018 року в ході проведення огляду місця події, який проводився за добровільною згодою користувача вищевказаного домоволодіння, а саме ОСОБА_4 в приміщенні квартири за адресою: АДРЕСА_1 , вилучено:

- 1 предмет зовні схожий на ніж з плямами речовини бурого кольору, зовні схожою на кров, який поміщено до картонної коробки біло-синього кольору;

- пару резинових тапочок темно-синього кольору з плямами речовини бурого кольору, зовні схожою на кров, які були поміщені до не прозорого поліетиленового спец. пакету №4198414;

Вищевказані предмети направляються до кімнати зберігання речових доказів Васильківського ВП ГУ НП в Київській області для подальшого призначення відповідних експертиз.

Таким чином в органу досудового розслідування виникла необхідність у накладанні арешту на майно, вилучене в ході проведення огляду місця події, а саме квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Слідчий суддя, вивчивши матеріали клопотання, прийшов до висновку про його задоволення виходячи з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що в провадженні СВ Васильківського ВП ГУНП в Київській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019110140000001 від 01.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.

Як вбачається з протоколу огляду від 31.12.2018 року в ході проведення якого, в квартирі, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , вилучено 1 предмет зовні схожий на ніж з плямами речовини бурого кольору, зовні схожою на кров, який поміщено до картонної коробки біло-синього кольору; пару резинових тапочок темно-синього кольору з плямами речовини бурого кольору, зовні схожою на кров, які були поміщені до не прозорого поліетиленового спец. пакету №4198414, на які наразі слідчий просить накласти арешт.

Згідно ч. 2 ст. 168 КПК України, тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.

Згідно ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Клопотання слідчого за змістом, формою та строком подання до суду відповідає вимогам ст.171 КПК України. Клопотання подане до суду в межах строків звернення, передбачених ч. 5 ст. 171 КПК України.

Наразі правовий режим майна, накласти арешт на яке просить слідчий, - тимчасово вилучене майно в порядку ст. 168 КПК України.

Враховуючи зазначені вище обставини,з метою повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування, проведення необхідних експертиз, отримання доказів, збереження речових доказів, щодо вчинення кримінального правопорушення, виявлення осіб, що причетні до вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України , приходжу до висновку про те, що клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст. 170-174 та враховуючи ст. 168 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Накласти арешт на майно, а саме на речі, вилучені в ході проведення огляду місця події - квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на 1 предмет зовні схожий на ніж з плямами речовини бурого кольору, зовні схожою на кров, який поміщено до картонної коробки біло-синього кольору; пару резинових тапочок темно-синього кольору з плямами речовини бурого кольору, зовні схожою на кров, які були поміщені до не прозорого поліетиленового спец. пакету №4198414.

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду .

Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
78967672
Наступний документ
78967674
Інформація про рішення:
№ рішення: 78967673
№ справи: 362/1/19
Дата рішення: 02.01.2019
Дата публікації: 14.02.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження