Ухвала від 02.01.2019 по справі 132/1/19

Справа № 132/1/19

Ухвала

Іменем України

"02" січня 2019 р. м. Калинівка

Калинівський районний суд Вінницької області у складі головуючого - судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Калинівка Вінницької області подання начальника Калинівського ВП ГУНП України у Вінницькій області полковника міліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Чернятин Калинівського району Вінницької області, українця, громадянина України, із середньою освітою, не одруженого, не працюючого, судимого 05.08.2009р. Першотравневим районним судом м. Чернівці за ч.2 ст.121 КК України до покарання у вигляді 7 років позбавлення волі, звільненого 26.09.2014р. з Сокирянської ВК Чернівецької області на підставі ухвали Сокирянського районного суду Чернівецької області від 18.09.2014р. умовно-достроково, невідбутий термін склав 4 місяці 21 день, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

02 січня 2019 року начальник Калинівського ВП ГУНП України у Вінницькій області полковник міліції ОСОБА_3 звернувся до суду із поданням про встановлення відносно ОСОБА_5 адміністративного нагляду із наступними обмеженнями: не залишати свого помешкання, тобто заборони виходу із дому в неробочий час з 21.00год. до 05.00год. наступного дня; заборони перебування в кафе, барах та інших закладах торгівлі, де продаються спирті напої на розлив; заборони виїзду за межі Калинівського району без спеціального дозволу начальника Калинівського ВП ГУНП України у Вінницькій області; зобов'язання з'являтись на відмітку до Калинівського ВП ГУНП України у Вінницькій області 1 та 3 кожної суботи місяця з 09.00год. до 11.00год. та реєструватись у відповідному журналі. В обґрунтування цієї вимоги зазначено, що ОСОБА_5 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, постійно порушує публічний порядок, по місцю проживання характеризується з негативної сторони, зловживає спиртними напоями, схильний до скоєння правопорушень та злочинів. Так, 31.03.2018р. ОСОБА_5 Калинівським ВП ГУНП у Вінницькій області був притягнутий до відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП у вигляді попередження. Одночасно він був попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду. 12.11.2018р. ОСОБА_5 Калинівським районним судом Вінницької області був притягнутий до відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 10200грн. Одночасно він був попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду. Не дивлячись на це, 01.01.2019р. ОСОБА_5 знову вчиняє адміністративне правопорушення, за вчинення якого притягнутий Калинівським ВП ГУНП у Вінницькій області до відповідальності за ч.2 ст.178 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 51грн. Посилаючись на ч.2 ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», враховуючи особу засудженого, начальник ВП ГУНП України у Вінницькій області просить задовольнити подання.

Представник Калинівського ВП ГУНП України у Вінницькій області в судовому засіданні підтримав подання та просив його задовольнити з підстав зазначених в ньому.

Особа, щодо якої внесено подання, в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення подання.

Дослідивши зміст подання та матеріалів, що надійшли разом з ним, заслухавши пояснення осіб, які з'явились у судове засідання, приходжу до наступних висновків:

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що вироком Першотравневого районного суду м. Чернівці від 05.08.2009р. ОСОБА_5 засуджено за ч.2 ст.121 КК України до покарання у вигляді 7 років позбавлення волі.

Згідно вимог Управління інформаційного забезпечення ГУНП у Вінницькій області про відсутність (наявність) судимості від 21.11.2018р., засуджений ОСОБА_5 звільнений 26.09.2014р. з Сокирянської ВК Чернівецької області на підставі ухвали Сокирянського районного суду Чернівецької області від 18.09.2014р. умовно-достроково, невідбутий термін склав 4 місяці 21 день.

Після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_5 скоює ряд адміністративних правопорушень, за вчинення яких притягується до адміністративної відповідальності, про що свідчать зокрема постанова серії АА № 664592 від 31.03.2018р., постанова судді Калинівського районного суду Вінницької області від 12.11.2018р. у справі № 132/3838/18, постанова серії ГБ № 579044 від 01.01.2019р.

При чому, дані адміністративні правопорушення, ОСОБА_5 вчиняв не дивлячись на неодноразові письмові попередження про неприпустимість антигромадського способу життя та у разі такого порушення, невідворотного застосування до порушника встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» обмежень.

Таким чином, ОСОБА_5 після відбування покарання, незважаючи на неодноразові попередження органів Національної поліції, постійно порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення.

Згідно довідки-характеристики, виданої Виконавчим комітетом Чернятинської сільської ради Калинівського району Вінницької області, за підписом сільського голови ОСОБА_6 за вих. № 55 від 03.02.2018р., ОСОБА_5 за час проживання на території Чернятинської сільської ради зарекомендував себе з негативної сторони, зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Як регламентовано статтею 2 цього ж Закону, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремим особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону /п. «в» ст. 4 Закону/.

Згідно частини 1 статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Адміністративний нагляд встановлюється у визначеною статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або знаття судимості /ч. 1 ст. 6 Закону/.

З урахуванням особи ОСОБА_5 , який був засуджений до позбавлення волі за умисний злочин, згідно матеріалів справи ніде не працює, за місцем проживання характеризується негативно, після відбування покарання, незважаючи на неодноразові попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення, з метою запобігання вчинення ним правопорушень і злочинів а також з метою здійснення виховного впливу на нього, суд приходить до висновку, що відносно засудженого ОСОБА_5 необхідно встановити адміністративний нагляд строком 12 місяців із застосуванням обмежень, передбачених ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -

УХВАЛИВ:

Подання начальника Калинівського ВП ГУНП України у Вінницькій області полковника міліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 - задовольнити.

ОСОБА_5 встановити адміністративний нагляд терміном 12 (дванадцять) місяців з наступними обмеженнями:

1. Заборонити залишати своє помешкання, тобто вихід з дому в неробочий час в період з 21.00 години вечора до 05.00 години ранку наступного дня;

2. Заборонити перебування в кафе, барах, ресторанах та інших місцях торгівлі спиртними напоями на розлив;

3. Заборонити виїзд за межі Калинівського району Вінницької області без спеціального дозволу начальника Калинівського ВП ГУНП України у Вінницькій області;

4. З'являтись на відмітку в Калинівський ВП ГУНП України у Вінницькій області першу та третю суботу місяця з 09.00год. до 11.00год. та реєструватись у відповідному журналі.

Копію цієї ухвали невідкладно надіслати для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд.

Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення в Вінницький апеляційний суд через Калинівський районний суд Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги.

Суддя: ОСОБА_1