Справа номер 237/5383/18
Номер провадження 3/237/2160/18
29.11.18 року м. Курахове
Суддя Мар'їнського районного суду Донецької області Медведський Максим Дмитрович, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшла з Головного управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області у відношенні
ОСОБА_1 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, паспорт громадянина України серії ВК 721503, видний Костянтинівським МВ УМВС України в Донецькій області 16.07.2010 року, громадянина України, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-3 ч.1 КУпАП,
На адресу Мар'їнського районного суду надійшла адміністративна справа про притягнення ОСОБА_1 ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст.204-3 ч.1 України.
Із складеного протоколу про адміністративне правопорушення № 0587 від 02.10.2018 року вбачається, що 02.10.2018 року ОСОБА_1 в багажному відділенні автомобіля здійснював переміщення товарно-матеріальних цінностей (обладнання для теплопостачання будинку, а саме термостатична голівка, мідно-алюмінієві радіатори, крани радіаторні) в порушення дозволених обсягів ТМЦ для переміщення через лінію розмежування. Всього ОСОБА_1 переміщував ТМЦ на загальну суму приблизно 35155,10 гривень невстановленою вагою.Таким чином, ОСОБА_3 було допущено перевищення граничних норм перевезення товарів на одну особу, що переміщуються з тимчасово неконтрольованих територій, чим порушено вимоги «Переліку та обсягів товарів, дозволених до переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення», затвердженого Наказом МТОТ № 39 від 24.03.2017 року згідно п. 9 «Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», затвердженого постановою КМУ від 01.03.2017 № 99, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.
ОСОБА_1 ОСОБА_2 до суду 29.11.2018 року з'явився, свою вину не визнав, зазначив, що він не порушував правила перевезення товарів.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-3 ч. 1 КУпАП з огляду на наступне.
Так, згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 204-3 КУпАП адміністративна відповідальність настає у разі порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Згідно Наказу МТОТ № 39 від 24.03.2017 року був затверджений перелік та обсяги товарів, дозволених до переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення, зокрема, п. 4 встановлено наступні обмеження:
- через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу;
- з контрольованої території до гуманітарно-логістичних центрів - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу;
- з гуманітарно-логістичних центрів на неконтрольовану територію - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 20000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 150 кг на одну особу.
З аналізу зазначених норм вбачається, що дозволеним є переміщення через лінію зіткнення товарів, що відповідають одночасно двом критеріям: вартістю до 10000 грн. та вагою менше 75 кг. З цього вбачається, що перевищенням граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення є одночасне порушення обох критеріїв - вартості та ваги, оскільки не є забороненим, в розумінні зазначених норм права, перевезення товарів через лінії зіткнення, що перевищує межу лише одного критерію - або вартості, або ваги.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-3 ч. 1 КУпАП, оскільки відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 0587 від 02.10.2018 року ОСОБА_1 перевозив товар на загальну приблизну суму 35155,10 гривень, вага товару взагалі не зазначена, що не є порушенням порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, оскільки не доведено, що сукупна вага товарів більша 75 кг.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю через відсутність події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, відносно ОСОБА_1 ОСОБА_2 закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Товар, вилучений відповідно до протоколу вилучення № 0587 від 02.10.2018 року, а саме термостатична голівка SCHLOSSER у кількості 14 штук загальною вартістю 6668,20 гривень, мідно-алюмінієвий радіатор Regulus RD6х100 у кількості 2 штуки загальною вартістю 14632 гривень, мідно-алюмінієвий радіатор Regulus RD6х40 у кількості 2 штуки загальною вартістю 10099,40 гривень, кран радіаторний ? нижній у кількості 14 штук загальною вартістю 1809,50 гривень, кран радіаторний ? верхній у кількості 14 штук загальною вартістю 1946 гривень, всього ТМЦ на загальну суму приблизно 35155,10 гривень невстановленою вагою - повернути за належністю ОСОБА_1 ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОКПП НОМЕР_1, паспорт громадянина України серії ВК 721503, видний Костянтинівським МВ УМВС України в Донецькій області 16.07.2010 року).
Постанова в порядку провадження по справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання скарги до Донецького апеляційного суду через Мар'їнський районний суд Донецької області.
Суддя Мар'їнського районного суду
Донецької області ОСОБА_4
Дата документу 29.11.2018 року