Справа № 132/3935/18
3/132/1923/18
Іменем України
21.11.2018 р. м. Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Сєлін Є.В. розглянувши матеріали, які надійшли з Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, офіційно не працюючої, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч.2 ст.187КУпАП,
На адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 042497 від 29.10.2018р. у відношенні ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП, який підлягає поверненню органу поліції для належного оформлення з огляду на наступне:
Згідно ч.3 ст.256 КУпАП передбачено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 251 цього ж Кодексу, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються не тільки протоколом про адміністративне правопорушення а й поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015р. № 1376, та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01.12.2015р. за № 1496/27941, встановлені вимоги щодо їх оформлення.
Згідно до п.п.12, 13р.ІІ «Документування адміністративних правопорушень», особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення та пояснення по суті адміністративного правопорушення, які додаються до протоколу про адміністративне правопорушення, а також викласти мотиви своєї відмови підписати його.Особі, стосовно якої складається протокол про адміністративне правопорушення, пропонується надати по суті вчиненого адміністративного правопорушення письмове пояснення, яке підписується зазначеною особою. Пояснення може додаватися до протоколу про адміністративне правопорушення окремо, про що робиться запис у ньому.
В порушення цієї норми, до протоколу не було додано письмових пояснень правопорушниці у вигляді окремого документа, оскільки як вбачається зі змісту протоколу, в ньому відсутній запис щодо відмови у надані таких пояснень.
За п.15 р.ІІ «Документування адміністративних правопорушень» Інструкції, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
У порушення вимог закону, до протоколу не додано документів, які засвідчують про ознайомлення правопорушниці із вказаним судовим рішенням та про роз'яснення їй наслідків невиконання покладених на неї обов'язків.
Крім цього, ОСОБА_1 відповідно до поданого протоколу про адміністративне правопорушення, вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП, однак в графі «Чи притягалася особа до адміністративної відповідальності» відсутня інформація про притягнення її до адміністративної відповідальності за вказаною статтею КУпАП раніше, та не додано з цього проводу відповідної копії судового рішення чи належними чином оформленої та засвідченої довідки.
Уповноважений орган (посадова особа), яка при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до статті 280 КУпАП зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Наявність перелічених недоліків, унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Виходячи з викладеного, враховуючи недоліки допущені при оформленні даного протоколі і те, що строк накладення адміністративного стягнення не витік, вважаю, що протокол слід повернути для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 283 та 284 КУпАП, суддя,
Адміністративний протокол про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП повернути органу поліції, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Є.В. Сєлін