справа №813/3147/18
21 грудня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді Сподарик Н.І.,
за участю секретаря судового засідання Карпи А.В.,
представника позивача Гордієнко О.Ю.,
представника відповідача Чабана О.С.,
розглянувши у судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Приватного підприємства фірми «Грин» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання до вчинення дій,-
На розгляд до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного підприємства фірми «Грин» (79034, м.Львів, вул.Навроцького, буд.1) до Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8), із вимогами:
-визнати протиправним та скасувати рішення Комісії ДФС України №839071/20838679 від 12.07.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної №174 від 27.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
-зобов'язати ДФС України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати)податкової накладної №174 від 27.07.2017 року на суму 479046,60 грн., в т.ч. ПДВ в сумі 79841,50 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Ухвалою суду від 19.07.2018 року позовну заяву було залишено без руху.
Ухвалою суду від 27.07.2018 року відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання.
03.10.2018 року у підготовчому засіданні представником позивача подано заяву про уточнення позовних вимог, яку судом прийнято до розгляду. Згідно уточнених позовних вимог, позивач просить суд:
-визнати протиправним та скасувати рішення Комісії ГУДФС у Львівській області від 12.07.2018 року №839071/20838679 про відмову в реєстрації податкової накладної №174 від 27.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
-зобов'язати ДФС України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної №174 від 27.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Протокольною ухвалою суду від 03.10.2018 року було залучено до участі у справі в якості другого відповідача - Головне управління ДФС у Львівській області.
У підготовчому засіданні, що відбулося 11.12.2018 року представником відповідача подано відзив на позовну заяву, згідно якого відповідач позов не визнав та просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити за безпідставністю.
Ухвалою суду від 11.12.2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивачем надіслано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №174 від 27.07.2017 року, однак реєстрацію вказаної накладної було зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України та запропоновано підприємству надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Позивачем письмові пояснення з документами, які підтверджують реальність господарської операції за спірною податковою накладною було надано, проте 12.07.2018 року Комісією ГУ ДФС України у Львівській області прийнято рішення №839071/20838679, яким позивачу відмовлено у реєстрації вищевказаної податкової накладної з підстав ненадання копій, зокрема, розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків, сертифікатів відповідності і якості товару, документів щодо транспортування товару тощо.
Позивач вважає, що рішення про відмову в реєстрації податкової накладної є протиправним та підлягає скасуванню, а податкова накладна підлягає реєстрації, оскільки належні підстави для її зупинення відсутні.
Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві, та наданих поясненнях в судовому засіданні, надав суду додаткові докази.
Представник відповідача 2 - Головного управління ДФС у Львівській області позов не визнає, просить суд у задоволенні позову відмовити повністю. Представник відповідача 2 зазначає, що квитанцією про реєстрацію податкових накладних в ЄРПП позивача повідомлено про причину зупинення реєстрації. Представник відповідача наголошує, що відповідач 2 діяв у відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України №177 від 21.02.2018 року «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних».
Дослідивши доводи позову, відзиви на нього, зібрані у справі докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд зазначає наступне.
ПП фірма «Грин» є платником ПДВ з 10.04.1998 року.
На підставі договорів поставки, укладених між ПП фірма «Грин» (постачальник) та ПрАТ «Львівобленерго» (покупець) №112/153/17-530 від 17.07.2017 року, №112/153/17-531 від 17.07.2017 року, №112/153/17-532 від 17.07.2017 року Приватне акціонерне товариство «Львівобленерго» отримало у позивача штабу, круги, кутник і трубу, лист, канатку за накладними від 14.08.2017 року №1620, №1621, №1622, №1623, №1624, №1626 через ОСОБА_3, який діяв на підставі довіреності №363/07-2017 року від 31.07.2017 року на загальну суму 479046,60 грн., у тому числі ПДВ - 79841,50 грн.
ПрАТ «Львівобленерго» здійснило оплату за вищевказану продукцію на рахунок позивача, відповідно до платіжних доручень від 27.07.2017 року №16943 на суму 20394,00 грн. (за лист стальний), від 27.07.2017 року №16942 на суму 3627,60 грн. (за сталь круглу), від 27.07.2017 року №16945 на суму 82632,00 грн. (за лист стальний), від 27.07.2017 року №16944 на суму 43920,00 грн. (за сталь), від 27.07.2017 року №16947 на суму 106308,00 грн. (за сталь катана), від 27.07.2017 року №16946 на суму 222165,00 грн. (за сталь кутову), від 28.07.2017 року №17084 на суму 72000,00 грн. (за лист стальний), від 04.08.2017 року №17751 на суму 57873,60 грн. (за лист стальний).
Відповідно вимог Податкового кодексу України позивачем була складена податкова накладна №174 від 27.07.2017 року.
Позивачем під час здійснення вищезгаданих господарських операцій оформлено та направлено засобами електронного зв'язку для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних для реєстрації податкову накладну від 27.07.2017 року №174.
15.08.2017 року Державна фіскальна служба України направила позивачу квитанцію, в якій містилась інформація про зупинення реєстрації вказаної податкової накладної, відповідно до пункту 201.16 ст.201 ПК України, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФ України від 13.06.2017 року №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах, згідно з УКТ ЗЕД:7213. Позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, згідно п. «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФ України від 13.06.2017 року №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п.4 цього наказу.
У подальшому, позивачем було надало лист - пояснення та копії документів, щодо підтвердження реальності господарської операції. Згідно повідомлення від 11.07.2018 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК позивачем додано такі копії документів: договір поставки №97 від 10.01.2017 року, укладений між постачальником - ТзОВ «Метал Холдинг Трейд» та покупцем - ПП фірмою «Грин»; договір поставки №ЛФ-1088 від 09.03.2016 року, укладений між постачальником - ПАТ «Українська гірничо-металургійна компанія» та покупцем - ПП фірмою «Грин»; договір поставки №19/06/1 від 19.06.2013 року, укладений між постачальником - ТзОВ «АВ метал груп» та покупцем - ПП фірмою «Грин»; договір оренди офісних та виробничих приміщень №4 від 31.12.2015 року, укладений між орендодавцем - ТзОВ «Новація-Стиль» та орендарем - ПП фірмою «Грин»; накладні від 14.08.2017 року №1620, №1621, №1622, №1623, №1624, №1626; договори поставки №112/153/17-530 від 17.07.2017 року, №112/153/17-531 від 17.07.2017 року, №112/153/17-532 від 17.07.2017 року, укладені між ПП фірма «Грин» (постачальник) та ПрАТ «Львівобленерго» (покупець); позовну заяву ПП фірми «Грин» до ДФС України; оборотні відомості за серпень 2017 року ТзОВ «АВ метал груп», за серпень ТзОВ ЛФ «Метал Холдінг Трейд»; видаткові накладні №23023088 від 10.08.2017 року, №ЛЛВ-0013226 від 09.08.2017 року, №ЛЛВ-0013316 від 10.08.2017 року, №Лф100002039 від 01.08.2017 року; довіреність №363/07-2017 від 31.07.2017 року; оборотні відомості за липень-серпень 2017 року ПрАТ «Львівобленерго», ПрАТ УГМК/Львівська регіональна філія АТУГМК; штатний розпис працівників ПП фірми «Грин» з 03.07.2017 року; договір оренди №12 від 01.06.2017 року, укладений між орендодавцем - ПП «Юлан» та орендарем - ПП фірмою «Грин» (всього 35 аркушів).
12.07.2018 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення №839071/20838679 про відмову від реєстрації податкової накладної №174 від 27.07.2017 року, у зв'язку із ненаданням позивачем копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі розрахунки-фактури, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні та ненаданням копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків; копій документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Судом із матеріалів справи встановлено, що позивач не оскаржував відповідне рішення в адміністративному порядку.
Вказану вище відмову у реєстрації податкової накладної, оформлену відповідачем 2 оскаржуваним рішенням, позивач вважає протиправною, у зв'язку з чим оскаржив її до суду.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, які склалися між сторонами, суд зазначає наступне.
Згідно з пунктом 201.16 статті 201 ПК України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до підпункту 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію (їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У пункті 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної, затверджених наказом Міністерства фінансів України №567 від 13 червня 2017 року міститься визначення таких критеріїв (Моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями):
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 рази більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60% - від 0,02 до 0,03; більше 50% - від 0,015 до 0,02; більше 40% - від 0,01 до 0,015, більше 30% - від 0,005 до 0,01, більше 20% - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі;
3) розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів).
На час прийняття відповідачем 2 оскаржуваного рішення механізм реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №117 від 21.02.2018 року (надалі - Порядок №117).
Згідно з пунктом 14 Порядку №117, перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Пунктами 15, 16, 18 Порядку №117 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.
Згідно з пунктами 19, 20 Порядку №117, комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Відповідно до пункту 21 Порядку №117, підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;
- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Затверджений постановою Кабінету Міністрів України №117 від 21.02.2018 року Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - комісії контролюючих органів), а також права та обов'язки її членів.
Згідно з пунктами 2, 3, 21, 22, 23 цього Порядку, комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (головних управлінь ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Комісія контролюючого органу діє в межах повноважень, визначених у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).
Як уже вказувалося вище, в ході судового розгляду судом встановлено, що при реєстрації податкових накладних позивачем не представлено: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції необхідної для здійснення господарських операцій, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні, які підтверджують факт придбання товарно-матеріальних цінностей необхідних для виконання умов договорів; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Неповнота подання платником податків документів, передбачених пунктом 14 Порядку №117, свідчить про те, що платником не додержано вимог вказаного Порядку.
При цьому, недодержання позивачем вимог Порядку №117 зумовило прийняття відповідачем 2 оскаржуваного рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.
Представником позивача у судовому засіданні було надано копії сертифікатів якості, сертифікатів приймання, документів якості, заводських сертифікатів, банківські виписки, платіжні доручення.
Суд не приймає доводи позивача щодо відсутності підстав для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем при прийнятті спірного рішення, а також долучені до матеріалі справи первинні документи, які не були надані позивачем і не були враховані відповідачем 2 при прийнятті спірного рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №174 від 27.07.2018 року.
Суд дійшов висновку, що у відповідача 2 були наявні підстави, що передбачені п.21 Постанови №117 для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, для відмови у реєстрації податкової накладної №174 від 27.07.2018 року та прийняття спірного рішення від 12.07.2018 року №839071/20838679, оскільки позивачем не надано усіх необхідних документів, перелік яких визначено п.14 Постанови №117, у тому числі: ненадання копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування чи доказів, що відображають час, місце отримання товару, осіб, які брали безпосередню участь у здійсненні вищевказаних поставок, та ненадання копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
Враховуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку, що пакет документів поданий позивачем у підтвердження реальності операції по оскаржуваній податковій накладній від 27.07.2017р. №174 не містить доказів оплати, платіжних доручень за отриманий товар; інформацію хто ж саме з відповідальних осіб ПП «Грин» отримував товар, та як долучена довіреність на особу ОСОБА_3 виписана лише 31.07.2017р., що не дає змоги дійти висновку, яка подія передувала виписці податкової накладної чи отримання товару чи оплата за товар; сертифікати відповідності долучено до матеріалів справи судової, однак контролюючому органу такі дано не було; договір поставки від 17.07.2017р. між ПП «Грин» та ПАТ «Львівобленерго» визначає у пункті 6.4 договору перелік документів які слугують фактом поставки товари, а саме рахунок-фактура, податкова накладна, товарно-транспортна накладна, видаткова накладна, сертифікат походження на кожну одиницю продукції, документи щодо експлуатації та використання (паспорт, інструкція з експлуатації) технічний паспорт. Як вбачається із долучених документів дата податкової накладної 27.07.2017р., а видаткові накладні долучено за 01.08.2017р., 09.08.2017р, 10.08.2017р., 14.08.2017р., довіреність за 31.07.2017р., що є свідченням у розбіжностях в документах.
Виходячи з норм ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Таким чином, суд вважає, що податковим органом правомірно прийняте спірне рішення про відмову у реєстрації податкової накладної позивача.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання ДФС України зареєструвати податкову накладну №174 від 27.07.2017 року, суд вважає, що дана позовна вимога не підлягає до задоволення, оскільки, рішення про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування винесені з правомірної підстави не надання переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування у відповідному реєстрі.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов є безпідставним і у його задоволенні слід відмовити повністю.
Відповідно до положень статті 139 КАС України не підлягають відшкодуванню понесені позивачем судові витрати у вигляді судового збору.
Керуючись ст.ст.14, 72-77, 139, 241-247, 250-251, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволені позову Приватного підприємства фірми «Грин» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання до вчинення дій відмовити повністю.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Відповідно до пп.15.5 п.15 Розділу VII Перехідні положення КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя Сподарик Н.І.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 02 січня 2019 року.