про залишення позовної заяви без руху
29 грудня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/1322/18-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Маренич І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Чернівецької філії публічного акціонерного товариства "Укртелеком" до Управління Держпраці у Чернівецькій області про визнання протиправними дій та скасування рішень,-
Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Чернівецької філії публічного акціонерного товариства "Укртелеком" (позивач) звернулося з позовною заявою до Управління Держпраці у Чернівецькій області в якому просило суд:
- визнати протиправними дії Управління Держпраці у Чернівецькій області по проведенню у період з 16.11.2018 р. по 20.11.2018р. інспекційного відвідування з питань додержання вимог законодавства про працю у Чернівецькій філії ПАТ "Укртелеком", складанню Акта інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю №ЧВ - 1240/18/424/НД/АВ від 20.11.2018 р. та внесенню Чернівецькій філії ПАТ "Укртелеком" Припису про усунення виявлених порушень №ЧВ-1240/18/424/НД/АВ/П від 20.11.2018 р. ;
- скасувати Наказ від 12.11.2018 р. №588 Управління Держпраці у Чернівецькій області на проведення інспекційного відвідування/невиїзної перевірки як такий, що винесений всупереч вимогам чинного законодавства;
- скасувати Направлення від 12.11.2018 р. №04-323 Управління Держпраці у Чернівецькій області на проведення інспекційного відвідування/невиїзної перевірки як такий, що винесений всупереч вимогам чинного законодавства;
- скасувати Припис про усунення виявлених порушень №ЧВ-1240/18/424/НД/АВ/П від 20.11.2018 р. як такий, що винесений всупереч вимогам чинного законодавства;
- скасувати Постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 13.12.2018 р. № ЧВ - 1240/18/424/НД/АВ/П/ПТ/ВЗ-ФС/373.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 171 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяви на предмет дотримання вимог встановлених ст. 160, 161, 171 КАС України, суд зазначає наступне.
Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно ст. 1 цього Закону судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ч. 1 ст. 2 Закону № 3674-VI).
Відповідно до ст. 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У разі подання позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У випадку подання заяви про забезпечення позову ставка судового збору становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 р." з 1 січня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1762,00 грн.
Частиною 3 ст. 6 Закону № 3674-VI передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В адміністративному позові позивача об'єднано чотири позовні вимоги немайнового характеру, згідно змісту яких, позивач просить суд надати оцінку діям Управління Держпраці у Чернівецькій області на предмет їх правомірності та скасувати Наказ від 12.11.2018 р. №588, скасувати Направлення від 12.11.2018 р. №04-323, скасувати Припис про усунення виявлених порушень №ЧВ-1240/18/424/НД/АВ/П від 20.11.2018 р. Зазначені позовні вимоги є відокремленими та їх вирішення вимагає від суду проведення різної інтелектуально-вольової роботи.
Окрім того, необхідним є роз'яснити позивачу, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної особи чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно, оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
З огляду на викладене, позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішення про визнання грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача -суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
У даному випадку позовна вимога про визнання скасування постанови про накладення на позивача штрафу є вимогою майнового характеру.
У зв'язку із зазначеним позивач має сплатити судовий збір за кожну вимогу немайнового характеру, що становить 7048,00 грн. (1762,00 грн. х 4). та у розмірі 1762,00 грн. (за вимогу майнового характеру)
Натомість позивачем сплачено лише 1762,00 грн., таким чином недоплата судового збору складає 7048,00 грн. (8810,00 грн. - 1762,00 грн.).
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовна заява подана без додержання вимог ст. 160 та 161 КАС України.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
З огляду на вищенаведене, суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі, тому надає позивачеві строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 169, 241 - 243, 248 КАС України, суд -
1. Позовну заяву публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Чернівецької філії публічного акціонерного товариства "Укртелеком" до Управління Держпраці у Чернівецькій області про визнання протиправними дій та скасування рішень залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення даної ухвали шляхом подання позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
3. Роз'яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя І.В. Маренич