Рішення від 26.12.2018 по справі 2340/3609/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2018 року справа № 2340/3609/18

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Руденко А.В., розглянувши у письмовому провадженні в спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 управління Національної поліції в Черкаській області до ОСОБА_1 управління Державної фіскальної служби в Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2, про визнання протиправними та скасування рішень, визнання протиправною та скасування вимоги, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Національної поліції в Черкаській області з позовною заявою до ОСОБА_1 управління Державної фіскальної служби в Черкаській області, в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення №016021304 про застосування штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 3629 грн. 08 коп.; визнати протиправним та скасувати рішення №0106031304 про застосування штрафних санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на, які нараховується єдиний внесок (авансових платежів) в розмірі 725 грн. 82 коп.; визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 27.08.2018 №Ю-0106041304 зі сплати єдиного внеску, штрафів та пені на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 7258 грн. 16 коп.; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 27.08.2018 №0106001304 про визначення суми грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб, пені в розмірі 9407 грн. 10 коп.; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 27.08.2018 №0106011304 про визначення суми грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з податку на військовий збір, пені у розмірі 789 грн. 26 коп.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що оскаржуваними рішеннями відповідача йому донараховано грошові зобов'язання із сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Позивач зазначає, що зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військовий збір мають сплачувати податкові агенти при здійсненні нарахування та виплати заробітної плати працівнику. Виплата грошових коштів на користь ОСОБА_2 була проведена не позивачем, а ОСОБА_1 управлінням Державної казначейської служби України на виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12.12.2017 у справі №823/1468/17 в порядку безспірного списання з рахунку позивача. За вказаних обставин позивач не є податковим агентом та не повинен був сплачувати спірні суми грошових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, військового збору, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

19 листопада 2018 року до суду надійшов відзив на адміністративний позов, в якому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що роботодавець, який виконує рішення суду в частині нарахування (виплати) доходу у розмірі середньої заробітної плати за вимушений прогул має виконати усі функції податкового агента, визначені Податковим кодексом України, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Оподаткуванню підлягають усі виплати, які за трудовим законодавством підпадають під визначення заробітної плати, незалежно від того, яким чином вони виплачені: чи безпосередньо роботодавцем, чи іншим органом на підставі рішення суду про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

30 листопада 2018 року до суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач зазначає, що ГУНП в Черкаській області не є податковим агентом відносно ОСОБА_2, оскільки жодного обчислення, нарахування чи виплати доходу останньому не здійснило. Безспірне списання органом Казначейства коштів з рахунку ГУНП в Черкаській області на користь ОСОБА_2 не може бути віднесене до доходу останнього, як доходу у вигляді заробітної плати, нарахованого (виплаченого) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).

Позивач також зазначає, що згідно рішення суду з ГУНП в Черкаській області стягнуто середнє грошове утримання за час вимушеного прогулу, що не є базою нарахування єдиного соціального внеску.

17 грудня 2018 року до суду надійшли пояснення, в яких третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 зазначає, що неправомірні дії позивача суперечать вимогам ст. 167, п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині сплати відрахувань до Пенсійного Фонду України, Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного Фонду України від 19.12.2003 №21-1.

Третя особа вказує, що вона не має правових підстав самостійно сплатити за позивача відрахування до Пенсійного фонду України, податок з доходу фізичних осіб, військовий збір, оскільки це обов'язок позивача, який зобов'язаний як роботодавець понад нараховане середнє грошове забезпечення за час вимушеного прогулу сплатити відповідні відрахування визначені чинним законодавством України. Внаслідок неправомірних дій позивача мають місце негативні наслідки, оскільки третя особа втратила щомісячно близько 300,00 грн пенсії, що призначена їй як інваліду другої групи; інвалідність пов'язана зі шкодою здоров'ю під час виконання обов'язків поліцейського.

Ухвалою суду від 23.11.2018 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2.

Відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи здійснюється у спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін.

Вивчивши доводи сторін, викладені у позовній заяві та відзиві на позовну заяву, дослідивши письмові докази, які містяться у справі, суд встановив наступне.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 06.11.2017 у справі №823/1468/17 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 управління Національної поліції в Черкаській області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Золотоніський відділ поліції ОСОБА_1 управління Національної поліції в Черкаській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 12.12.2017 у справі №823/1468/17 постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 06.11.2017 - скасовано, та ухвалено нову постанову, якою задоволено позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_1 управління Національної поліції в Черкаській області: визнано протиправним та скасовано наказ ОСОБА_1 управління Національної поліції в Черкаській області від 03.08.2017 № 2034 про звільнення ОСОБА_2 з посади начальника сектору реагування патрульної поліції № 1 Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, а також наказ від 18.09.2017 № 250 о/с про реалізацію дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення, накладеного відповідно до наказу ОСОБА_1 управління Національної поліції в Черкаській області № 2034 від 03.08.2017; поновлено ОСОБА_2 на посаді начальника сектору реагування патрульної поліції №1 Золотоніського відділу поліції ОСОБА_1 управління Національної поліції в Черкаській області; стягнуто з ОСОБА_1 управління Національної поліції в Черкаській області на користь ОСОБА_2 середнє грошове утримання за час вимушеного прогулу в розмірі 32991,62 грн. з 19.09.2017 по 11.12.2017, без урахування податку на доходи фізичних осіб та інших обов'язкових платежів.

На виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12.12.2017 у справі №823/1468/17, відповідно до п.п.1 п. 4 Порядку виконання рішень про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів, або бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845, ОСОБА_1 управлінням Державної казначейської служби України в Черкаській області проведено безспірне списання коштів з рахунків ГУНП в Черкаській області в сумі 32991,62 грн грошового утримання за час вимушеного прогулу, що підтверджується меморіальним ордером №1 (№118881922) від 23.01.2018.

ОСОБА_2 звернувся до ОСОБА_1 управління ДФС у Черкаській області із заявою від 17.07.2018, в якій просив в примусовому порядку стягнути з ГУНП в Черкаській області податок з доходів фізичних осіб, військовий збір, страхові внески від суми 32991,62 грн; здійснити перевірку обставин щодо ухилення ГУНП в Черкаській області від сплати податку на доходи фізичних осіб, військово збору, страхових внесків.

На підставі заяви від 17.07.2018, п.п. 78.1.13 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, згідно наказу ОСОБА_1 управління ДФС у Черкаській області від 24.07.2018 №1310 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ОСОБА_1 управління Національної поліції в Черкаській області», з 02 по 08 серпня 2018 року посадовою особою ГУ ДФС у Черкаській області проведено документальну позапланову виїзну перевірку ОСОБА_1 управління Національної поліції в Черкаській області з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства в частині нарахування, утримання, перерахування податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при виплаті доходу ОСОБА_2, РНОКПП НОМЕР_1, за період господарської діяльності з 01.09.2017 по 02.08.2018.

За наслідками перевірки складено акт від 10.08.2018 №415/23-00-13-0214/40108667 (далі - акт перевірки), в якому встановлено порушення:

- ч. 2 ст. 6, ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», що призвело до заниження єдиного соціального внеску на суму 7258,16 грн;

- п.п. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164, п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168, п.п. «а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, що призвело до заниження суми грошового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб в сумі 5938,49 грн;

- ст. 163, п.п. 1.2, п.п. 1.3, п.п. 1.4 та п.п. 1.6 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, що призвело до заниження податкового зобов'язання по військовому збору на загальну суму 494,87 грн.

Не погоджуючись з висновками акта перевірки, позивачем до ГУ ДФС у Черкаській області подано заперечення на акт, в яких зазначає, що ГУНП в Черкаській області не є податковим агентом в розумінні п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, та не є страховиком, а тому у нього відсутній обов'язок сплачувати податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та страхові внески за ОСОБА_2 Позивач просив врахувати зміст заперечення під час внесення відповідного рішення.

ОСОБА_1 управління ДФС у Черкаській області №35728/23-00-13-0406 від 22.08.2018 «Про результати розгляду заперечення до акту перевірки» позивача повідомлено, що висновки акта перевірки залишено без змін.

На підставі акта перевірки, відповідачем винесено:

- рішення №016021304 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 27.08.2018, згідно з яким до ГУНП в Черкаській області застосовано штрафні санкції в сумі 3629,08 грн;

- рішення №0106031304 про застосування штрафних санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів) від 27.08.2018, за яким до ГУНП в Черкаській області застосовано штрафні санкції у вигляді стягнення суми штрафу 725,82 грн;

- вимога про сплату боргу (недоїмки) від 27.08.2018 №Ю-0106041304, за якою вимагається сплатити суми недоїмки зв сплати єдиного внеску в розмірі 7258,16 грн;

- податкове повідомлення-рішення від 27.08.2018 №0106001304 про визначення суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, пені в сумі 9471,10 грн, в тому числі за податковим зобов'язанням 5938,49 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 2969,25 грн, пеня 563,36 грн;

- податкове повідомлення-рішення від 27.08.2018 №0106011304 про визначення грошового зобов'язання з військового збору, в тому числі за податковим зобов'язанням +494,87 грн, з а штрафними (фінансовими) санкціями 247,44 грн, пеня 46,95 грн.

Не погоджуючись з вказаними рішеннями відповідача від 27.08.2018, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.

Відповідно до п.163.1 ст.163 ПК України об'єктом оподаткування платника податку є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця.

Згідно з п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України заробітна плата - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, що виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму відповідно до закону.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) (п.п.164.2.1 п.164.2 ст.164 ПК України).

Тобто, згідно з нормами Податкового кодексу України, оподаткуванню підлягають усі виплати, які за трудовим законодавством підпадають під визначення заробітної плати, незалежно від того, яким чином вони виплачені: чи безпосередньо роботодавцем, чи на підставі рішення суду про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Відповідно до п. 18.1. ст. 18 Податкового кодексу України податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

Згідно з п. 171.1. ст. 171 Податкового кодексу України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.

Пункт 171.2. статті 171 Податкового кодексу України визначає, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є: а) податковий агент - для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні; б) платник податку - для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов'язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету.

Підпункт 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України передбачає, що податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.

Відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 цього Кодексу.

Згідно з п.п. 168.1.2. п. 168.1. ст. 168 Податкового кодексу України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Згідно з п. 176.2. ст. 176 Податкового кодексу України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані: а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

За змістом вказаних норм ПК України обов'язок роботодавця як податкового агенту утримати та сплатити до бюджету податок на доходи фізичної особи виникає лише у разі нарахування ним заробітної плати працівнику.

Беручи до уваги, що середнє грошове утримання за час вимушеного прогулу в розмірі 32991,62 грн. визначене постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 12.12.2017 у справі №823/1468/17, та стягнуто з позивача ОСОБА_1 управлінням Державної казначейської служби в безспірному порядку, суд прийшов до висновку, що позивач не є податковим агентом при нарахуванні та утриманні податку на доходи фізичних осіб з середнього грошового забезпечення за час вимушеного прогулу, оскільки таке грошове забезпечення ОСОБА_3 не нараховував.

Підпункт 168.1.3. пункту 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України передбачає, якщо згідно з нормами цього розділу окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов'язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну декларацію з цього податку.

Відповідно до п.п. «в» 168.4.5. п. 168.4. ст. 168 Податкового кодексу України фізична особа, відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету в інших випадках - за її податковою адресою.

Відтак, відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету несе ОСОБА_3

Згідно із 161 Підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень ПК України тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір, платниками якого є особи, визначені п.162.1 ст.162 цього Кодексу.

Платниками збору є особи, визначені п.162.1 ст.162 Податкового кодексу України (підпункт 1.1 пункту 161 підрозділу 10 ПК України).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст.168 Кодексу (пп.1.4 п.161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України).

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст.163 Кодексу (пп.1.2 п.161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України).

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету встановлено ст.168 Податкового кодексу України.

Відтак, порядок нарахування, утримання та перерахування до бюджету військового збору визначений вищезазначеними нормами, а саме: ст. 168 Податкового кодексу України, тому відповідальність за утримання військового збору із грошового утримання ОСОБА_3 позивач також не несе.

З огляду на зазначене податкове повідомлення-рішення від 27.08.2018 №0106001304 про визначення суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, пені в сумі 9471,10 грн, в тому числі за податковим зобов'язанням 5938,49 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 2969,25 грн, пеня 563,36 грн. та податкове повідомлення-рішення від 27.08.2018 №0106011304 про визначення грошового зобов'язання з військового збору, в тому числі за податковим зобов'язанням +494,87 грн, з а штрафними (фінансовими) санкціями 247,44 грн, пеня 46,95 грн. прийняті відповідачем без законних підстав, тому підлягають скасуванню.

Щодо донарахування єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування суд зазначає наступне.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464 -VІ (далі - Закон №2464 -VІ).

Платники нараховують єдиний внесок на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому чому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (наданих послуг) за цивільно-правовими договорами (ст.7 Закону №2464 -VІ).

Статтею 4 Закону №2464-VІ визначено перелік платників єдиного внеску, зокрема такими платниками є роботодавці.

Порядок нарахування єдиного внеску на суму середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, яка стягнена за рішенням суду визначено абз. 2 ч. 2 ст.7 Закону №2464 -VІ.

Так, для осіб, яким після звільнення з роботи згідно з рішенням суду нараховано середню заробітну плату за вимушений прогул, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Частина 5 статті 8 Закону № 2464 визначає, що єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Отже, нормами Закону №2464-VІ на роботодавця покладено обов'язок щодо розрахунку та сплати єдиного соціального внеску на суму середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, яка стягнена за рішенням суду.

Вказані суми відображаються у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообв'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборі Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435).

Беручи до уваги вищезазначене, суд прийшов до висновку, що позивач згідно абз. 2 ч. 2 ст.7 Закону №2464 -VІ зобов'язаний був нарахувати та сплатити єдиний внесок на суму грошового утримання ОСОБА_3, відтак, рішення №016021304 про застосування штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 27.08.2018, згідно з яким до ГУНП в Черкаській області застосовано штрафні санкції в сумі 3629,08 грн., рішення №0106031304 про застосування штрафних санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів) від 27.08.2018, за яким до ГУНП в Черкаській області застосовано штрафні санкції у вигляді стягнення суми штрафу 725,82 грн. та вимога про сплату боргу (недоїмки) від 27.08.2018 №Ю-0106041304 на суму 7258,16 грн. прийняті на законних підставах і скасуванню не підлягають.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є частково обґрунтованими, тому позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 управління Національної поліції в Черкаській області (вул. Смілянська, 57, м. Черкаси, 18036, код ЄДРПОУ 40108667) до ОСОБА_1 управління Державної фіскальної служби в Черкаській області (вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси, 18002, код ЄДРПОУ 39392109), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2, про визнання протиправними та скасування рішень, визнання протиправною та скасування вимоги, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ОСОБА_1 управління Державної фіскальної служби в Черкаській області від 27.08.2018 №0106001304 про визначення суми грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб, пені в розмірі 9471 грн. 10 коп.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ОСОБА_1 управління Державної фіскальної служби в Черкаській області від 27.08.2018 №0106011304 про визначення суми грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з податку на військовий збір, пені у розмірі 789 грн. 26 коп.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_1 управління ДФС у Черкаській області (вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси, 18002, код ЄДРПОУ 39392109) на користь ОСОБА_1 управління Національної поліції в Черкаській області (вул. Смілянська, 57, м.Черкаси, 18036, код ЄДРПОУ 40108667) витрати зі сплати судового збору в розмірі 3524 (три тисячі п'ятсот двадцять чотири) гривні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційного суду за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.В. Руденко