Справа № 683/3278/18
3/683/1466/2018
17 грудня 2018 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Сагайдак І.М., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, головного бухгалтера ТОВ «Старокостянтинів Агро», за ч.1 ст.163-1 КУпАП,
29 листопада 2018 року головним державним ревізор-інспектором відділу аудиту платників Красилівського, Старокостянтинівського, Волочиського районів управління аудиту ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1, згідно якого остання будучи головним бухгалтером ТОВ «Старокостянтинів Агро» порушила порядок ведення податкового обліку, а саме в порушення вимог п.185 ч.1 ст.185, п.187.1 ст.187, абз.2 п.188.1 ст.188, п.п.192.1.1 п.192.1 ст.192, п.198.1, п.198.3, пп. «б» та пп. «г» п.198.5, п.198.6 ст.198, п.199.2, п.199.3 ст.199, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України допустила завищення залишку від»ємного значення (р.21 Декларації) у сумі 747213 грн., у тому числі за червень 2018 року в сумі 747213 грн.; в порушення вимог п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України несвоєчасно зареєструвала податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму ПДВ 5108,82 грн.; на порушення абз.3 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, п.3 п.11 наказу Мінфіну від 31.12.2015 №1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» не зареєструвала податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму ПДВ 603830 грн. за період з 31 жовтня 2015 року по 30 червня 2018 року; на порушення п.103.9 ст.103, абз.3 п.46.1 ст.46, абз.4 п.46.5 ст.46, п.49.20 ст.49, абз.»б» п.137.5 ст.137 Податкового кодексу України не подала за 2016 рік додатку ПН до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства при виплаті доходу на користь нерезидента - компанії «SAATEN-UNION GmbH» Німеччина.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, про необхідність направлення справи на доопрацювання з наступних підстав.
Так, відповідно до ч.2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вказаних вимог закону головним державним ревізор-інспектором ОСОБА_2 під час складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 дотримано не було. Як вбачається із вказаного протоколу, ОСОБА_1 є посадовою особою ТОВ «Старокостянтинів Агро», а тому будь-яких перешкод у виявленні вказаної особи з метою складання протоколу про адміністративне правопорушення в її присутності та вручення їй складеного протоколу в інспектора не було.
Із доданого до матеріалів справи акта №0301/22-01-14-12/34337479 неявки посадових осіб ТОВ «Старокостянтинів Агро» для складання протоколу про адміністративне правопорушення за результатами документальної позапланової виїзної перевірки… від 10.12.2018 року вбачається, що на запрошення від 23.11.2018 року №30308/10/22-01-14-03 головний бухгалтер ТОВ «Старокостянтинів Агро» ОСОБА_1 для складання протоколу не прибула. Хоча вказаний акт і протокол про адміністративне правопорушення складені у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно вимог до п.12 Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 №566, однак це суперечить вимогам ч.1 ст.254 КУпАП, який маю вищу юридичну силу порівняно із зазначеною Інструкцією.
Крім того, невручення протоколу про адміністративне правопорушення особі, щодо якої він складений, є порушенням його права передбаченого ч.3 ст.256 КУпАП подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу. При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз»яснюються її права і обов»язки, передбаченні ст.268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі. Вказаних вимог також дотримано не було. Складення протоколу про адміністративне правопорушення у відсутності особи та невручення такого особі, яка притягається до адміністративної відповідальності є порушенням права особи на захист.
Відповідно до п.1 ст.255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в ст.ст.218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи. Однак, до матеріалів справи не надано будь-яких документів, які б підтверджували повноваження особи, яка склала вказаний протокол, на його складання.
Без виправлення вказаних недоліків справа не може бути розглянута по суті.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП України, суд -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до ГУ ДФС у Хмельницькій області на доопрацювання.
Суддя: