Постанова від 15.11.2018 по справі 210/4791/17

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

і м е н е м У к р а їн и

15 листопада 2018 року м. Дніпросправа № 210/4791/17(2-а/210/249/17)

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Бишевської Н.А. (доповідач),

суддів: Добродняк І.Ю., Семененка Я.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпро

апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області

на додаткове рішення Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 30 липня 2018 року (суддя Н.А. Літвіненко)

у справі № 210/4791/17

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 27 жовтня 2017 року звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просив: визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268» та довідки № 83/26932 від 24.05.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Дніпропетровській області; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268» та довідки № 83/26932 від 24.05.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Дніпропетровській області починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.

Рішенням Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у справі № 210/4791/17 позов ОСОБА_1 задоволено частково. В частині позовних вимог щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести позивачеві перерахунок та виплату пенсії без обмеження граничного розміру відмовлено.

У липні 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просив винести рішення про звернення до негайного виконання стягнення з відповідача в термін до одного місяця всієї суми боргу присуджених платежів, а саме виплати різниці розміру між сплаченою та нарахованою за рішенням суду пенсії станом з 01.01.2016 по 31.12.2017 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268», та довідки № 83/26932 від 24.05.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Дніпропетровській області, та зобов'язати відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Додатковим рішенням Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 30 липня 2018 року заяву ОСОБА_1 задоволено.

Ухвалюючи оскаржуване рішення суд першої інстанції дійшов висновку про необхідність ухвалення додаткового судового рішення, адже в резолютивній частині рішення Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 17 січня 2018 року не зазначено спосіб виконання судового рішення.

Не погодившись з рішенням суду, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подало апеляційну скаргу в якій просить скасувати додаткове рішення Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 30 липня 2018 року у справі № 210/4791/17.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що при ухваленні додаткового рішення судом не врахований факт виконання відповідачем рішення суду від 17.01.2018 в частині виплати грошових коштів в межах наявного фінансування, також не враховано правова позиція Верховного суду України. Також скаржник зазначає, що питання встановлення механізму проведення перерахунку та виплати пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) врегульовано внаслідок прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги, з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 252 Кодексу адміністративного судочинства України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення.

Згідно з зі статтею 372 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.

Пунктом 1 частини 1 статті 371 КАС України встановлено, що негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць;

Частиною 2 вказаної статті передбачено, що суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення, зокрема, у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті;

Таким чином, процесуальним законом суд наділений повноваженнями визначати спосіб та порядок виконання судового рішення, шляхом ухвалення додаткового рішення, а також звертати до негайного виконання рішення про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів, не обмежуючись сумою стягнення за один місяць, що спростовує доводи скаржника викладені в апеляційній скарзі.

Спростовуючи доводи скаржника, що пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018, суд апеляційної інстанції зазначає, що вказаним нормативно-правовим актом врегульовано порядок виплати з 1 січня 2018 року пенсій самостійно перерахованих органами Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11 листопада 2015 року. Вказаний порядок не поширює свою дію та не обмежує право суду встановити спосіб та порядок виконання судового рішення у вказаній категорії справ.

Посилання скаржника, що суд першої інстанції ухвалюючи рішення про зобов'язання відповідача надати звіт про виконання судового рішення не врахував, факт його виконання у примусовому порядку, оскільки відкриття виконавчого провадження жодним чином не виключає права суду здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення ухваленого в певній адміністративній справі.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правового обґрунтування, покладеного в основу судового рішення, тому не можуть бути підставою для скасування рішення суду першої інстанції у даній справі.

Керуючись статтями 241-245, 250, 315, 316, 321, 322, 327, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на додаткове рішення Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 30 липня 2018 року у справі № 210/4791/17 - залишити без задоволення.

Додаткове рішення Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 30 липня 2018 року у справі № 210/4791/17 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку в порядку та строки передбачені ст. 329 КАС України.

Головуючий - суддя Н.А. Бишевська

суддя І.Ю. Добродняк

суддя Я.В. Семененко