21 грудня 2018 р.м. ХерсонСправа № 2140/1706/18
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Дмитрієвої О.О.,
при секретарі: Пономаренко М.М.,
за участю:
представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представників відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до товариства з обмеженою відповідальністю "Аутстаффер" про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та стягнення коштів за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу,
встановив:
Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (ГУ ДФС у Херсонській, позивач) звернувся до суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Аутстаффер" (ТОВ "Аутстаффер", відповідач), у якому, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог від 21.09.2018р., просить суд стягнути кошти з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю "Аутстаффер" у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 19 326 959,49 грн..
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначає, що ТОВ "Аутстаффер" має узгоджений податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), який виник за рахунок несплати узгоджених грошових зобов'язань за результатами перевірки та винесених за її наслідками податкових повідомлень-рішень. Податковим органом до відповідача застосовувались заходи щодо стягнення податкового боргу, а саме боржнику вручено податкову вимогу, прийняте рішення про опис майна у податкову заставу. Проте ці заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідачем. У зв'язку з цим позивач просить стягнути кошти з рахунків у банках, що обслуговують ТОВ "Аутстаффер", та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу у загальному розмірі 19 326 959.49 грн.
Ухвалою суду від 23 серпня 2018 року відкрите провадження в адміністративній справі та визначено, що така буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження. Запропоновано відповідачу надати суду відзив на позовну заяву. Розгляд справи призначено на 21 вересня 2018 року.
21.09.2018 року сторони в судове засідання прибули, розгляд справи відкладено за клопотанням представника відповідача з метою складання відзиву на позовну заяву до 19.10.2018 року.
19.10.2018 року сторони в судове засідання прибули. Під час розгляду справи відповідач просив суд зупинити провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі 2140/1814/18. Ухвалою суду від 19.10.2018 року суд відмовив у задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі через не пов'язаність предметно цих справ. Крім того, за клопотанням відповідача суд зобов'язав податковий орган надати суду інформацію щодо системи оподаткування, на якій знаходиться ТОВ «Аутстаффер», вирішив перейти до розгляду справи в загальному позовному провадженні та відкласти підготовче засідання до 12.11.2018 року.
На виконання вимог протокольної ухвали щодо системи оподаткування представник позивача 07.11.2018 року надав суду інформацію, за змістом якої платник податків ТОВ «Аутстаффер» не здійснив будь-яких дій, направлених на виконання вимог податкового законодавства, зокрема ст.ст. 298.2.3, 299.10 ПК України, перевищивши обсяги встановленого доходу, тому податковим органом здійснено анулювання реєстрації платника єдиного податку на підставі рішення Головного управління ДФЙС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі від 25.10.2018 №103/21-22-51-12/38044531 згідно з актом документальної позапланової невиїзної перевірки 14.11.2017 №44/21-22-13-06/38044531.
Не погоджуючись із заявленими позовними вимогами 08.11.2018 року відповідачем надано до суду клопотання, згідно якого він просить відмовити в задоволенні позову. Пояснює, що у відповідності до правової позиції Верховного Суду у випадку незаконності перевірки, прийнятий за результатами такої перевірки акт індивідуальної дії автоматично підлягає визнанню протиправними та скасуванню. Податкові повідомлення-рішення, рішення, вимога прийняті за наслідками незаконної перевірки на підставі акту перевірки, який є недопустимим доказом, не може вважатись правомірним та підлягає скасуванню. У випадку незаконності перевірки, прийнятий за результатами такої перевірки акт індивідуальної дії автоматично підлягає визнанню протиправним та скасуванню. З наказом на перевірку відомостями про дату її початку та місце проведення платник має бути ознайомлений у встановлений законом спосіб до її початку. Вказує на те, що перевірка фактично розпочалась 20.10.2017 року, а копія наказу на проведення перевірки №921 отримана ТОВ «Аутстаффер» лише 30.10.2017 року.
12.11.2018 року сторони в підготовче засідання прибули, за клопотанням представника відповідача ухвалою суду від 12.11.2018 року судом витребувано від позивача додаткові докази у справі. Розгляд справи відкладено до 21.11.2018 року.
Крім того, 12.11.2018 року від представника відповідача до суду надійшло клопотання про призначення експертизи, за результатами розгляду якого ухвалою суду від 14.11.2018 року у його задоволенні відмовлено.
21.11.2018 року сторони в підготовче засідання прибули, за результатами проведених підготовчих дій судом вирішено закрити підготовче провадження та призначити справу до розгляду по суті 17.12.2018 року.
17.12.2018 року сторони в судове засідання прибули. Під час розгляду справи представником відповідача заявлено клопотання про відвід судді Дмитрієвої О.О. Ухвалою суду від 17.12.2018 року визнано необґрунтованою заяву представника відповідача та передано до відділу документального забезпечення і діловодства (канцелярії суду) для здійснення автоматизованого розподілу заяви про відвід судді, зупинено провадження у справі до розгляду заяви про відвід судді Дмитрієвої О.О.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.12.2018 року заяву про відвід судді передано на розгляд судді Варняка С.О.
Ухвалою суду від 18.12.2018 року суддею Варняком С.О. у задоволенні заяви про відвід судді Дмитрієвої О.О. відмовлено.
Ухвалою суду від 21.12.2018 року провадження у справі поновлено.
В судове засідання 21.12.2018 року сторони прибули. Позивач просив суд задовольнити позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві та згідно наданих у судових засіданнях пояснень, відповідач просив суд відмовити у задоволенні позовних за їх необґрунтованістю та безпідставністю та згідно наданих ним у судовому засіданні пояснень.
Заслухавши думку представників позивача та представників відповідача, вивчивши матеріали справи, проаналізувавши доводи позову, відзиву на позов, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.
Як встановлено судом та згідно матеріалів справи ТОВ «Аутстаффер» як платника податків взято на облік в органах державної податкової служби з 27.01.2012 р., здійснює свою господарську діяльність на підставі державної реєстрації Суворовським районним управлінням юстиції у м. Херсоні за №14991020000014368 19.01.2012 року.
За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності та за даними інтегрованих карток платника податків станом на 02.07.2018 року за ТОВ «Аутстаффер» обліковується податковий борг у загальній сумі 19 348 732,50 грн., у тому числі:
- податковий борг по військовому збору у сумі 1711,82 грн., який нараховано згідно податкового повідомлення-рішення від 01.12.2017 року №0002371305, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем військовий збір за податковим зобов'язанням у розмірі 986,04 грн. та за штрафними санкціями у розмірі 725.78 грн.;
- податковий борг по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податків у вигляді заробітної плати у сумі 20 061,19 грн. виник починаючи з 10.04.2018 за рахунок несплати узгоджених грошових зобов'язань, які нараховані згідно податкових повідомлень-рішень: від 01.12.2017 року №0002361305, яким збільшено суму грошового зобов'язання за основним платежем на 11249.30 грн. та за штрафними фінансовими санкціями 8301,89 грн., від 01.12.2017 року №0002351305, яким збільшено суму грошового зобов'язання за штрафними санкціями у розмірі 510 грн.;
- податковий борг по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 19 326 959,49 грн. виник починаючи з 26.04.2018 року за рахунок несплати узгоджених грошових зобов'язань, нарахованих згідно податкових повідомлень-рішень: від 01.12.2017 року №0003481422, яким збільшено суму грошового зобов'язання за вказаним платежем за основним податковим зобов'язанням на суму 13240207,96 грн. та за штрафними санкціями на суму 3310051,99 грн., від 01.12.2017 року №0003471422, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 3400 грн. та від 01.12.2017 року №0003461422, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 510 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення винесені до відповідача на підставі акту перевірки від 14.11.2017 року №44/21-22-13-06/38044531. Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Аутстаффер» з питань дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, своєчасності, достовірності, оформлення трудових відносин з працівниками, дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 27.01.2012 року по 12.10.2017 рік».
За висновками акту перевірки встановлені наступні порушення:
- п. 291.4. ст.291, пп.292.1.2 п.292.1, п.292.6 ст.292, пп.293.3.2 пп.293.3 ст.293, пп.293.5.1 пп.293.5 ст.293 Податкового кодексу України в результаті чого занижено суму єдиного податку за період з 01.01.2015 по 31.12.2015 всього у сумі 1 589 637,77 гри., у тому числі: за II квартал 2015 року в сумі 303 230,99 грн., за III квартал 2015 року в сумі 339 058,86 грн., за IV квартал 2015 року в сумі 947 347,92 грн.;
- п. 49.1., п.49.2. ст. 49, п. 120.1 ст.120 Податкового кодексу України в результаті чого допущено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питання щодо подання звітності платником податків, встановлено не подання підприємством податкової звітності з податку на прибуток за І квартал 2016 року, півріччя 2016 року, три квартали 2016 року, 2016 рік, за І квартал 2017 року, півріччя 2017 року;
- п.183.1 ст.183, п.181.1 ст.181, п.183.2 ст.183 Податкового кодексу України в результаті чого допущено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питання щодо реєстрації платника податків, встановлено не подання у строки реєстраційну заяву для взяття на облік в контролюючому органі як платник податку на додану вартість у строки, визначені Податковим кодексом України;
- п.183.1 ст.183, п.181.1 ст.181, п.183.2 ст.183, п.183.10 ст.183, п.187.1 ст.187 Податкового Кодексу України в результаті чого занижено податку на додану вартість за період з 01.01.2016 по 31.08.2017 у сумі 14 264 047,96 грн., в тому числі:
- за січень місяць 2016 року в сумі 611 998,69 грн.,
- за лютий місяць 2016 року в сумі 888 563,40 грн.,
- за березень місяць 2016 року в сумі 658 545,29 грн.,
- за квітень місяць 2016 року в сумі 495 623,52 грн.,
- за травень місяць 2016 року в сумі 386 834,21 грн.,
- за червень місяць 2016 року в сумі 300 608,76 грн.,
- за липень місяць 2016 року в сумі 270 218,18 грн.,
- за серпень місяць 2016 року в сумі 756 603,64 грн.,
- за вересень місяць 2016 року в сумі 796 275,41 грн.,
- за жовтень місяць 2016 року в сумі 825 198,96 грн.,
- за листопад місяць 2016 року в сумі 621 264,27 грн.,
- за грудень місяць 2016 року в сумі 677 057,50 грн.,
- за січень місяць 2017 року в сумі 569 504,06 грн.,
- за лютий місяць 2017 року в сумі 476 044,58 грн.,
- за березень місяць 2017 року в сумі 632 671,15 грн.,
- за квітень місяць 2017 року в сумі 505 286,87 грн.,
- за травень місяць 2017 року в сумі 763 862,23 грн.,
- за червень місяць 2017 року в сумі 634 973,38 грн.,
- за липень місяць 2017 року в сумі 1 053 591,05 грн.,
- за серпень місяць 2017 року в сумі 2 339 322,81 грн.
- п.49.2 ст.49, п.49.1 ст.49, п.202.1 ст.202, п.203.1 ст.203, п.49.18.1 Податкового Кодексу України в результаті чого допущено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питання щодо подання звітності платником податків встановлено не подання підприємством податкової звітності з податку на додану вартість за такі звітні періоди, як січень 2016 року, лютий року, березень 2016 року, квітень 2016 року, травень 2016 року, червень 2016 року, 2016 року, серпень 2016 року, вересень 2016 року, жовтень 2016 року, листопад 2016 грудень 2016 року, січень 2017 року, лютий 2017 року, березень 2017 року, квітень 2017 року, травень 2017 року, червень 2017 року, липень 2017 року, серпень 2017 року;
- п.2.6. ст.2 Постанови НБУ від 15 грудня 2004 року №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», а саме не оприбуткування готівкових коштів у загальній сумі 18 747 249,0 грн.;
- пп.1, пп.4 ч.2 ст.6, ст.9 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, у результаті неподання подання звітності з єдиного внеску за червень-грудень 2013 року, січень-грудень 2014 року, січень-грудень 2015 року, січень-грудень 2016 року, січень-жовтень2017 року;
- частини 2 статті 9 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, у результаті неналежного ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок за період, що перевірявся, в тому числі по звітних періодах: червень-грудень 2013 року, січень-грудень 2014 року, січень-грудень 2015 року, січень-грудень 2016 року, січень-жовтень2017 року,
- пп.162.1.1 п.162.1 ст.162, пп.163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.164.2.2 п. 164.2 ст.164, пп.168.1.1 п. 168.1 ст.168 Податкового кодексу України, у результаті чого визначено суму податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб за період, що перевірявся, на суму 14 357,91 грн., в тому числі по звітних періодах: за червень 2013 року у сумі 165,86грн., за липень 2013 року у сумі 165,86 грн., за серпень 2013 року у сумі 165,86 грн., за вересень 2013 року у сумі 165,86 грн., за жовтень 2013 року у сумі 165,86 грн., за листопад 2013 року у сумі 165,86 грн., за грудень 2013 року у сумі 176,12 грн., за січень 2014 року у сумі 176,12 грн., за лютий 2014 року у сумі 176,12грн., за березень 2014 року у сумі 176,1 2грн., за квітень 2014 року у сумі 176,12 грн., за травень 2014 року у сумі 176,12 грн., за червень 2014 року у сумі 176,12 грн., за липень 2014 року у сумі 176,12 грн., за серпень 2014 року у сумі 176,12 грн., за вересень 2014 року у сумі 176,12грн., за жовтень 2014 року у сумі 176,12 грн., за листопад 2014 року у сумі 176,12 грн., за грудень 2016 року у сумі 176,12 грн., за січень 2015 року у сумі 176,12 грн., за лютий 2015 року у сумі 176,12 грн., за березень 2015 року у сумі 176,12 грн., за квітень 2015 року у сумі 176,12 грн., за травень 2015 року у сумі 176,12 грн., за червень 2015 року у сумі 176,12 грн., за липень 2015 року у сумі 176,12 грн., за серпень 2015 року у сумі 176,12 грн., за вересень 2015 року у сумі 199,26 грн., за жовтень 2015 року у сумі 199,26 грн., за листопад 2015 року у сумі 199,26 грн., за грудень 2015 року у сумі 199,26 грн., за січень 2016 року у сумі 248,04грн., за лютий 2016 року у сумі 248,04 грн., за березень 2016 року у сумі 248,04 грн., за квітень 2016 року у сумі 248,04 грн., за травень 2016 року у сумі 261,00 грн., за червень 2016року у сумі 261,00 грн., за липень 2016 року у сумі 261,00 грн., за серпень 2016 року у сумі 261,00 грн., за вересень 2016 року у сумі 261,00 грн., за жовтень 2016 року у сумі 261,00грн., за листопад 2016 року у сумі 261,00 грн., за грудень 2016 року у сумі 288,00 грн., за січень 2017 року у сумі 576,00 грн., за лютий 2017 року у сумі 576,00 грн., за березень 2017 року у сумі 576,00 грн., за квітень 2017 року у сумі 576,00 грн., за травень 2017 року у сумі 576,00 грн., за червень 2017 року у сумі 576,00 грн., за липень 2017 року у сумі 576,00грн., за серпень 2017 року у сумі 576,0 грн., за вересень 2017 року у сумі 576,00 грн., за жовтень 2017 року у сумі 576,00 грн.;
- пп.162.1.1 п.162.1 ст.162, пп..163.1.1 п.163.1 ст.163, пп..164.2.2 п.164.2 ст.164, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168, п.161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, у результаті чого визначено суму податкових зобов'язань з військового збору на суму 1 059,12 грн., в тому числі по звітних періодах: за серпень 2014 року у сумі 18,27 три., за вересень 2014 року у сумі 18,27 грн., за жовтень 2014 року у сумі 18,27 грн., за листопад 2014 року у сумі 18,27 грн., за грудень 2016 року у сумі 18,27 грн., за січень 2015 року у сумі 18.27 грн., за лютий 2015 року у сумі 18,27 грн., за березень 2015 року у сумі 18,27 грн., за квітень 2015 року у сумі 18,27 грн., за травень 2015 року у сумі 18,27 грн., за червень 2015 | року у сумі 18,27 грн., за липень 2015 року у сумі 18,27 грн., за серпень 2015 року у сумі 18.27 грн., за вересень 2015 року у сумі 20,67 грн., за жовтень 2015 року у сумі 20,67 грн., за листопад 2015 року у сумі 20,67 грн., за грудень 2015 року у сумі 20,67 грн., за січень 201г року у сумі 20,67 грн., за лютий 2016 року у сумі 20,67 грн., за березень 2016 року у сум 20,67 грн., за квітень 2016 року у сумі 20,67 грн., за травень 2016 року у сумі 21,75 грн., за червень 2016 року у сумі 21,75 грн., за липень 2016 року у сумі 21,75 грн., за серпень 201: року у сумі 21,75 грн., за вересень 2016 року у сумі 21,75 грн., за жовтень 2016 року у сумі 21,75 грн., за листопад 2016 року у сумі 21,75 грн., за грудень 2016 року у сумі 24,00 грн.. за січень 2017 року у сумі 48,00 грн., за лютий 2017 року у сумі 48,00 грн., за березень 2017 року у сумі 48,00 грн., за квітень 2017 року у сумі 576,00 грн., за травень 2017 року у сумі 576,0 грн., за червень 2017 року у сумі 48,00 грн., за липень 2017 року у сумі 48,00 грн., за серпень 2017 року у сумі 48,00 грн., за вересень 2017 року у сумі 48,00 грн., за жовтень 2017 року у сумі 48,00 грн.;
- ст.7, ст.8, ст.9 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску: загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у результаті чого донараховано своєчасно не нарахований єдиний внесок за період, що перевірявся, на суму 26 166,94 грн., в тому числі по звітних періодах: за червень 2013 року у сумі 463,04 грн., за липень 2013 року у сумі 463,04 грн., за серпень 2013 року у сумі 463,04 грн., за вересень 2013 року у сумі 463,04 грн., за жовтень 2013 року у сумі 463,04 грн., за листопад 2013 року у сумі 463,04 грн., за грудень 2013 р. у сумі 491,71 грн., за січень 2014 року у сумі 491,71 грн., за лютий 2014 року у сумі 491,71 грн., за березень 2014 року у сумі 491,71 грн., за квітень 2014 року у сумі 491,71 грн., за травень 2014 року у сумі 491,71 грн., за червень 2014 року у сумі 491,71 грн., за липень 2014 року у сумі 491,71 грн., за серпень 2014 року у сумі 491,71 грн., за вересень 2014 року сумі 491,71 грн., за жовтень 2014 року у сумі 491,71 грн., за листопад 2014 року у сумі 491.71 грн., за грудень 2014 року у сумі 491,71 грн., за січень 2015 року у сумі 491,71 грн, за лютий 2015 року у сумі 491,71 грн., за березень 2015 року у сумі 491,71 грн., за квітень 2015 року у сумі 491,71 грн., за травень 2015 року у сумі 491,71 грн., за червень 2015 року у сумі 491.71 грн., за липень 2015 року у сумі 491,71 грн., за серпень 2015 року у сумі 491,71 грн., за вересень 2015 року у сумі 556,30 грн., за жовтень 2015 року у сумі 491,71 грн., за листопад 2015 року у сумі 491,71 грн., за грудень 2015 року у сумі 491,71 грн., за січень 2016 року у сумі 303,16 грн., за лютий 2016 року у сумі 303,16 грн., за березень 2016 року у 303,16 грн., за квітень 2016 року у сумі 303,16 грн., за травень 2016 року у сумі 319,00 грн., за червень 2016року у сумі 319,00 грн., за липень 2016 року у сумі 319,00 грн., за серпень 2016 року у сумі 319,00 грн., за вересень 2016 року у сумі 319,00 грн., за жовтень 2016 року у сумі 319,00 грн., за листопад 2016 року у сумі 319,00 грн., за грудень 2016 року у сумі 352,0 грн., за січень 2017 року у сумі 704,00 грн., за лютий 2017 року у сумі 704,00 грн., за березень 2017 року у сумі 704,00 грн., за квітень 2017 року у сумі 704,00 грн., за травень 2017 року у сумі 704,00 грн., за червень 2017 року у сумі 704,00 грн., за липень 2017 року у сумі 704,00 грн., за серпень 2017 року у сумі 704,00 грн., за вересень 2017 року у сумі 704,00 грн., за жовтень 2017 року у сумі 704,00 грн.;
- пп.49.18.2 п.49.18 ст.49, пп. ”б” п.176.2 ст.176, пп.1.6 п.161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, у результаті чого не надано Податковий розрахунок (форма № 1-ДФ) за 2-4 квартали 2013 року, 1-4 квартали 2014 року, 1-4 квартали 2015, 1-4 квартали 2016.1-3 квартали 2017 року .
Крім того, згідно ст. 129 ПК України нарахована пеня у сумі 2772789,54 грн.
Під час розгляду справи відповідачем надано суду докази оскарження в судовому порядку податкових повідомлень-рішень від 01.12.2017 року №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3.
21.09.2018 року, враховуючи викладене, позивачем надано суду заяву про зменшення позовних вимог, оскільки ухвалою Херсонського окружного адміністартивного суду від 07.09.2018 року відкрите провадження у справі №2140/1814/18 за позовною заявою ТОВ «Аутстаффер» до ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 01.12.2017 року №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3. Позивач зазначає, що у зв'язку із оскарженням вказаних податкових повідомлень-рішень, сума податкового боргу у розмірі 21773,01 грн. є неузгодженою. Таким чином, позивач просить суд стягнути кошти з рахунків боржника у банках, що його обслуговують, та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 19 326 959,49 грн.
Відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) податку на додану вартість передбачена ст.. 126 ПК України.
Згідно підпису представника товариства в акті перевірки останній ознайомлений з його висновками та можливістю надати свої заперечення. Зазначено про проведення перевірки із порушенням порядку такого провадження та складання акту перевірки за сфабрикованими документами, зміст акту перевірки не відповідає дійсності.
За результатами адміністративного оскарження акту перевірки та податкових повідомлень-рішень ДФС України вирішило, що податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Херсонській області від 01.12.2017 року №№0002351305, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9 не підлягають адміністративному оскарженню, але з урахуванням строків давності можуть бути оскаржені до суду в порядку, визначеному чинним законодавством України.
Доказів оскарження в судовому порядку податкових повідомлень-рішень від 01.12.2017 року №№ НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8 суду відповідачем не надано. Таким чином вони є узгодженими та обов'язковими до виконання.
Особливості обрахування та сплати податку на додану вартість визначено розділом V ПК України. Зокрема пунктами 203.1. та 203.2 ст. 203 ПК України визначено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Згідно пп.16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.36.1, п.36.2 ст.36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Пунктом 54.1 статті 54 ПК України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає (п.56.11 ст.56 ПК України).
У відповідності до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно п.58.3. ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який згідно пп.14.1.175. ст.14 Податкового кодексу України визначається як сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Приписами п.57.1 ст.57 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З матеріалів справи слідує, що позивачем сформовано 26.04.2018 р. за № 35780-17 податкову вимогу, яка вручена представнику ТОВ «Аутстафйфйер» 02.05.2018 року.
Відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Крім того, відповідачем не надано суду доказів оскарження податкової вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку. Тому вона є узгодженою та обов'язковою до виконання.
Суд зауважує на тому, що виникнення податкового боргу є юридичним фактом, який пов'язаний із несплатою узгодженої суми грошового зобов'язання протягом установленого строку. При цьому, наведені позивачем підстави та норми ПК України не звільняють його від обов'язку сплатити грошове зобов'язання у розмірі та в порядку, визначеному законодавством.
З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу (пункт 88.1 статті 88 Податкового кодексу України). Так, податковим органом згідно ст.. 89 ПК України прийнято Рішення №35780-17 від 26.04.2018 року про опис майна у податкову заставу.
Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до абз.1 п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з інформаційної довідки, що міститься в матеріалах справи ТОВ «Аутстаффер» має відкриті розрахункові рахунки в банківських установах.
Оскільки вжиті контролюючим органом заходи не призвели до погашення податкового боргу, доказів його сплати відповідачем не надано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі підлягають задоволенню в повному обсязі.
За правилами статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Таким чином, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень судовий збір стягненню на його користь не підлягає.
За змістом п.1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Таким чином, підлягає поверненню позивачу сплачена сума судового збору у розмірі 326.60 грн.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позовні вимоги Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (ЄДРПОУ 39394259, 73026, м. Херсон, пр-т Ушакова, 75) задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю "Аутстаффер" (код ЄДРПОУ 38044531, 73003, м. Херсон, провул. Білозерський, буд. 30) у банках, що його обслуговують, та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 19 326 959,49 грн. (дев'ятнадцять мільйонів триста двадцять шість тисяч дев'ятсот п'ятдесят дев'ять гривень сорок дев'ять копійок) (отримувач УК у м.Херсоні /м.Херсон/ 14060100, код отримувача 37959779, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО банку - 899998, номер рахунку 31118029021002, код бюджету - 14060100).
Повернути з Державного бюджету на користь Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (код ЄДРПОУ 39394259, 73026, м. Херсон, пр-т. Ушакова, 75,) сплачений судовий збір у розмірі 326,60 (триста двадцять шість гривень шістдесят копійок) .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 28 грудня 2018 р.
Суддя Дмитрієва О.О.
кат. 8.2.3