справа № 1340/4973/18
20 грудня 2018 року м. Львів
12 год. 20 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Кушика Й.-Д.М., представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Львівській області (79005, м. Львів, пл. Міцкевича, 8) до Приватного акціонерного товариства «Електро» Львівське управління (79056, м. Львів, вул. Ковельська, 109А) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -
Головне управління Держпраці у Львівській області (79005, м. Львів, вул. пл. Міцкевича, 8) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до ПрАТ «Електро» Львівське управління (79056, м. Львів, вул. Ковельська, 109А) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до відповідача, а саме: заборонити експлуатацію газопроводу низького тиску, роботу газовикористовуючого котла Факел-Г - до усунення зазначених у позовній заяві порушень.
В обґрунтування позову зазначено те, що у зв'язку з існуванням умов, за яких подальша експлуатація газопроводу низького тиску, робота газовикористовуючого котла Факел-Г, становить загрозу здоров'ю і життю працівників підприємства відповідача, позивач для усунення відповідних ризиків звернувся із цим позовом до суду.
Ухвалою суду від 26.10.2018 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними матеріалами.
Ухвалою суду від 10.12.2018 справу призначено до розгляду за правилами спрощеного провадження, з викликом сторін.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечив повністю, з підстав, що викладені у відзиві на позовну заяву за вх. № 37621 від 22.11.2018 (а.с.56). Зазначив, що підприємством вживаються заходи щодо усунення виявлених порушень, просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Суд заслухав пояснення представників сторін, з'ясував фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини та встановив таке.
21.11.2017 Головним управлінням Держпраці у Львівській області наказом № 197-ОД затверджено річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Головного управління Держпраці у Львівській області на 2018 рік, до п. 86 якого включено ПрАТ «Електро», з питань дотримання вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, ступінь ризику - високий; дата початку проведення заходів - 19.03.2018, строки проведення заходу: 10 днів (а.с.41).
16.02.2018 Головним управлінням Держпраці у Львівській області відповідачу скеровано повідомлення № 076/1/11-20 про проведення планової перевірки суб'єктів господарювання, у період з 19.03.2018 по 30.03.2018, під час якої буде перевірено дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки у ПрАТ «Електро» (а.с.39).
Уповноваженими посадовими особами Головного управління Держпраці у Львівській області, головними державними інспекторами відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, головним державним інспектором відділу нагляду на виробництві і на об'єктах підвищеної небезпеки ОСОБА_6, відповідно до наказу № 0464-П від 16.03.2018 та направлення про проведення перевірки № 0443 від 16.03.2018, у присутності уповноважених осіб відповідача - інженера з охорони праці ПрАТ «Електро» Львівське управління ОСОБА_7 та начальника пусконалагоджувальної дільниці центральної виконавчої дирекції ПрАТ «Електро» - ОСОБА_8, виконроба ПрАТ «Електро» ОСОБА_9, у період часу з 10:00 год. 19.03.2018 по 12:00 год. 30.03.2018 проведено планову перевірку на ПрАТ «Електро» щодо дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки (а.с.8, 9-10)
30.03.2018 Головним управління Держпраці у Львівській області складено акт перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) № 13/01/035/0244 (а.с.11-38). У розділі V акту зафіксовано порушення вимог законодавства, які було виявлено під час перевірки, а саме:
- ПрАТ «Електро» не отримало дозвіл на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: технологічне устаткування та його елементи систем газопостачання природним газом суб'єктів господарювання, що є порушення п. 3.1 р. ІІІ Правил безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76-15), затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 285 від 15.05.2015, який містить вимогу, що роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1107 від 26.10.2011;
- не заборонено роботу котла Факел-Г при несправності контрольно-вимірювальних приладів (манометри з простроченим терміном держповірки), що є порушенням п. 3.23, 3.26 р. V Правил безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76-15), затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 285 від 15.05.2015, який містить вимогу, що п. 3.23 робота установок, що використовують газ, забороняється при несправності або при відключенні приладів контролю і захисту; п. 3.26 Подавання газу на установку негайно припиняється засобами автоматики (пристроями захисту) або працівниками, які обслуговують та експлуатують обладнання, у разі: згасання полум'я пальників; неприпустимого підвищення або зниження тиску газу; відключення дуттьових вентиляторів або неприпустимих відхилень у подаванні повітря для згоряння газу на пальниках з примусовим подаванням повітря; відключення димососів або неприпустимого пониження розрідження в топковому просторі; появи нещільностей в обмуруванні, газоходах і запобіжно-вибухових клапанах; припинення подавання електроенергії або зникнення напруги на пристроях дистанційного і автоматичного управління і засобах вимірювання; несправностей КВП, засобів автоматизації і сигналізації загазованості та пожежної сигналізації; відмови запобіжних і блокувальних пристроїв; несправності пальників; появи загазованості виявлення витоків газу на газовому обладнанні і внутрішніх газопроводах; вибуху в топковому просторі, вибуху або згоряння пальних відкладень у газоходах;
- не заборонено роботу котла Факел-Г при негерметичності вибухового клапана, що є порушенням п. 3.23, 3.26 р. V Правил безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76-15), затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 285 від 15.05.2015.
Цей акт підписано без застережень та зауважень (а.с.36-37).
На підставі викладеного, вважаючи наявні підстави для застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, оскільки існують умови, за яких подальша експлуатація газопроводу низького тиску, робота газовикористовуючого котла Факел-Г становить загрозу здоров'ю і життю працівників ПрАТ «Електро» існують визначені підстави для зупинення експлуатації зазначеного устаткування, відтак позивач звернувся з позовом до суду.
Вирішуючи справу суд керується таким.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці.
Згідно зі ст. 259 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП України) державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 877-V від 05.04.2007.
Приписами ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) сфері господарської діяльності» визначено, що державний нагляд (контроль) діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Відповідно до ч.ч. 1 та 4 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом. Виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа. Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Згідно з ч. 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 96 від 11.02.2015, Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Згідно з п. 7 даного Положення Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до приписами Положення про Управління Держпраці, Управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.
Статтею 4 Закону України «Про охорону праці» № 2694-XII від 14.10.1992 передбачено, що державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням та базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Частинами 1 та 2 ст. 13 Закону України «Про охорону праці» визначено, що роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, затверджених наказом міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 285 від 15.05.2015, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.06.2015 за № 674/27119, а саме розділом V «Вимоги безпечної експлуатації систем газопостачання (природний газ)», підрозділом 3 «Вимоги безпечної експлуатації газопроводів і установок, що використовують газ, промислових і сільськогосподарських підприємств, котелень, підприємств комунально-побутового обслуговування виробничого характеру», на підприємстві, де експлуатується система газопостачання власними силами, повинна бути створена газова служба, затверджено відповідне положення про газову службу та визначено особу, відповідальну за газове господарство (пункт 3.1).
Робота установок, що використовують газ, забороняється при несправності або при відключенні приладів контролю і захисту (пункт 3.23)
Подавання газу на установку негайно припиняється засобами автоматики (пристроями захисту) або працівниками, які експлуатують та обслуговують обладнання, у разі: згасання полум'я пальників; неприпустимого підвищення або зниження тиску газу; відключення дуттьових вентиляторів або неприпустимих відхилень у подаванні повітря для згоряння газу на пальниках з примусовим подаванням повітря; відключення димососів або неприпустимого пониження розрідження в топковому просторі; появи нещільностей в обмуруванні, газоходах і запобіжно-вибухових клапанах припинення подавання електроенергії або зникнення напруги на пристроях дистанційного і автоматичного управління і засобах вимірювання; несправностей КВП, засобів автоматизації і сигналізації загазованості та пожежної сигналізації; відмови запобіжних і блокувальних пристроїв; несправності пальників; появи загазованості, виявлення витоків газу на газовому обладнанні і внутрішніх газопроводах; вибуху в топковому просторі, вибуху або загоряння пальних відкладень у газоходах (пункт 3.26).
Частиною 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачене повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.
Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання Держпраці та її територіальними органами дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл) визначається Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1107 від 26.10.2011 (п. 1 Порядку).
Дія цього Порядку не поширюється на державні аварійно-рятувальні служби та їх формування, які в установленому порядку пройшли атестацію, а також на органи військового управління, військові частини, військові навчальні заклади, установи та організації Збройних Сил, інші військові формування, які утворені відповідно до законів та в яких до виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки не залучаються наймані працівники (п. 2 Порядку)
Згідно з п. 6 Порядку, дозвіл за формою згідно з додатком 1 видається: роботодавцеві - на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3; виробникові або постачальникові машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - виробник або постачальник) - на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3, якщо інша форма оцінки його відповідності, яка є обов'язковою вимогою до нього, не встановлена технічними регламентами.
Правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності і встановлює порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та адміністраторів визначає Закон України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” № 2806-IV від 06.05.2005.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" документ дозвільного характеру дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ в електронному вигляді (запис про наявність дозволу, висновку, рішення, погодження, свідоцтва, іншого документа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.
Відповідно до п. 9 Порядку № 1107 від 26.10.2018 для одержання дозволу, який видає: територіальний орган Держпраці, роботодавець, виробник або постачальник подає в паперовій формі особисто, через уповноважену ним особу, надсилає поштою або у випадках, передбачених законом, в електронній формі через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування, адміністратору заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додається: на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки - висновок експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання під час експлуатації заявлених машин, механізмів, устаткування та їх відповідності вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.
Таким чином, щоб одержати такий дозвіл роботодавець повинен отримати документ (висновок експертизи стану охорони праці), який би підтвердив, що стан охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання під час експлуатації устаткування підвищеної небезпеки відповідає вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про охорону праці» визначено, що передумовою заборони, зупинення, припинення, обмеження експлуатації підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуску та експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт є створення суб'єктом господарювання загрози життю.
За результатами перевірки виявлено порушення ПрАТ «Електро» нормативно-правових актів з охорони праці, які створює загрозу життю та здоров'ю його працівників, а відтак наявні підстави для застосування до відповідача заходів реагування, оскільки матеріалами справи підтверджується факт порушення ПрАТ «Електро» законодавства про охорону праці, яке створює загрозу життю та здоров'ю людей, та у подальшому може призвести до тяжких наслідків, що є неприпустимим, оскільки порушує конституційно закріплені права людей, на безпечні умови праці.
Відповідачу слід звернути увагу на те, що зауважень чи застережень уповноваженою посадовою особою відповідача при підписанні акта перевірки від 30.03.2018 не виникло.
Суд зважає на те, що відповідачем вживаються заходи для усунення відповідних порушень (між ЛУ ПрАТ «Електро» та ДП «Західний експертно-технічний центр» укладено договір № 5656-2 від 13.09.2018; відповідач замовив експертний висновок щодо додержання вимог законодавства з питань ОП та ПБ під час експлуатації обладнання підвищеної небезпеки у ДП «Західний експертно-технічний центр Держпраці»; відповідач здійснив оплату замовленого експертного висновку згідно з рахунком № 5656-2 від 13.09.2018), однак такі у повному обсязі станом на момент вирішення цієї справи не усунуто, а відтак, на підприємстві досі існують умови, за яких експлуатація відповідного устаткування може спричинити загрозу здоров'ю та життю працюючих на підприємстві відповідача.
Доказів на спростування фактів існування порушень до матеріалів справи не представлено.
Згідно з приписами ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
З врахуванням викладеного, письмовими доказами долученими до матеріалів справи підтверджується факт допущення відповідачем вищевказаних порушень, які створюють загрозу життю та здоров'ю працівників підприємства відповідача, а відтак позов підлягає повному задоволенню.
Крім цього, суд не вбачає підстав для звернення цього рішення до негайного виконання, про що просить позивач, з огляду на таке.
Відповідно до ст. 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про: 1)присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць; 2) присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць; 3) поновлення на посаді у відносинах публічної служби; 4) припинення повноважень посадової особи у разі порушення нею вимог щодо несумісності; 5) уточнення списку виборців; 6) усунення перешкод та заборону втручання у здійснення свободи мирних зібрань; 7) накладення арешту на активи, що пов'язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій ОСОБА_9 Безпеки ООН, зняття арешту з таких активів та надання доступу до них.
Негайно також виконуються рішення суду, прийняті в адміністративних справах, визначених п.п. 1, 5 ч. 1 ст. 263, п.п. 1-4 ч. 1ст. 283 цього Кодексу.
Отже, рішення суду про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) не підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ч. 2 статті 139 при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведення експертиз.
Оскільки у межах цієї справи свідки не викликались, а проведення експертиз не призначалось, судові витрати з відповідача не слід.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25,72-77, 90, 139, 241-246, 250, пп. пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, суд -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до приватного акціонерного товариства «Електро» (79056, м. Львів, вул. Ковельська, 109 А; код ЄДРПОУ: 00132486), а саме: заборонити експлуатацію газопроводу низького тиску; роботу газовикористовуючого котла Факел-Г - до усунення зазначених у позовній заяві порушень.
3. Судові витрати з відповідача не стягувати.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 26.12.2018 року.
Суддя Качур Р.П.