Справа №295/16103/18
Категорія 251
3/295/4494/18
28.12.2018 року м. Житомир
Богунський районний суд міста Житомира у складі:
головуючого - судді…………………Комнацького О.В.,
секретаря……………………………...ОСОБА_1,
за участі:
прокурора……………………………...ОСОБА_2
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності…..ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої у ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої бухгалтером в Новоград-Волинському ліцеї №1,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
ОСОБА_3, обіймаючи у період з 19.09.2017 по 06.04.2018 посаду головного державного ревізора-інспектора відділу контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Житомирській області, яка відноситься до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону 06.04.2018, тобто несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.
В судовому засіданні ОСОБА_3 вину у вчиненні правопорушення визнала, пояснила, що дійсно не подала декларацію у передбачені законодавством строки за обставин, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення.
В судовому засіданні прокурор просив визнати ОСОБА_3 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати до неї адміністративне стягнення, передбачене цією статтею.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку учасників процесу, приходжу до наступного.
У відповідності до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Вина ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, крім її пояснень, підтверджується такими доказами:
-протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №285 від 28.11.2018, відповідно до якого фактичним моментом виявлення правопорушення слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу 26.11.2018 (а. с. 1-5);
-додатком про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_3 з 01.01.2018 по 04.10.2018 підтверджується, що остання успішно подала декларацію 29.03.2018 та 06.04.2018 (а. с. 10-14);
- даними у наказі ГУ ДФС у Житомирській області від 19.09.2017 №263-о підтверджується те, що ОСОБА_3 19.09.2017 переведено на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб (а. с. 19). Отже, ОСОБА_3 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП;
- згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_3 подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік, 06.04.2018 (а. с. 31).
Діями, що виразилися у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, ОСОБА_3 порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про накладення на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності адміністративного стягнення у виді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про запобігання корупції», -
постановив:
ОСОБА_3 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави в особі ДСА України судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя