Ухвала від 27.12.2018 по справі 215/5943/18

Справа № 215/5943/18

2-а/215/257/18

УХВАЛА

27 грудня 2018 року м. Кривий Ріг

Суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

26.12.2018 ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради з позовними вимогами про:

- визнання протиправною бездіяльності виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, яка виявилась у не забезпеченні гарантій ст.ст.3, 28 Конституції України при розгляді заяви від 10.10.2018 окремим пунктом рішення;

- визнання протиправною бездіяльності Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, яка виявилася у порушенні правового режиму розгляду заяви від 10.10.2018, не вжитті заходів для забезпечення непорушного права інваліда на попередження за можливістю страждань і болю згідно ч.ч.1, 2, 8 ст.11 Закону України «Про державну службу» і принципів ст.ст.3, 19, 28 ч.2 Конституції України;

- зобов'язання Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради протягом 15-ти днів надати індивідуальний акт для забезпечення права особи з інвалідністю на попередження за можливістю страждань і болю ст.ст.3, 28 ч.2 Конституції України, яким вжити заходи для надання безоплатних рецептів на ті самі ліки за рецептами від 09.10.2018 №717, №718, №719, №720, №721, №722, №723, №724 (8 рецептів) згідно заяви від 10.10.2018;

- захист права звернення позивача за захистом прав та інтересів немічних батьків як їх законний представник без спеціальних на те повноважень, зобов'язання Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради скласти нормативно-правовий акт для забезпечення особи з інвалідністю ОСОБА_3, як онко хворої людини безкоштовними медикаментами за усіма наданими рецептами для лікувально-профілактичних заходів, їх визнанням окремим пунктом рішення.

Вивчивши матеріали даної позовної заяви приходжу до наступних висновків.

Згідно п.4 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Відповідно до вимог ст.20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

З урахуванням викладеного, та як випливає з аналізу змісту ст.ст.19, 20, 22 КАС України, спори про публічно-правовий спір, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, підсудні окружним адміністративним судам.

Як видно з позовної заяви, ОСОБА_2 звернувся з позовом до Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

За таких обставин, дана адміністративна справа предметно підсудна ОСОБА_4 окружному адміністративному суду, а не Тернівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

У відповідності до положень п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

Оскільки, дана адміністративна справа предметно не підсудна Тернівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, то вона підлягає передачі до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.4, 7, 19, 20, 29, 170, 171 КАС України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - передати до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду підписана суддею 27 грудня 2018 року.

Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду через Тернівський районний суд міста ОСОБА_5 протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

СУДДЯ: