27 грудня 2018 р. Справа № 818/2139/17
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравченка Є.Д., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-
ОСОБА_1 (далі -позивач) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області (далі - відповідач), в якій просить:
- визнати дії Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумський області щодо невнесення повних даних в довідку від 19.05.2017 № 11/139-546 для проведення відповідного перерахунку ОСОБА_1 пенсії протиправними;
- зобов'язати ліквідаційну комісію УМВС України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку включивши всі передбачені нормативно-правовими актами грошові надбавки та одноразову вихідну допомогу з врахуванням неврахованих при виготовленні довідки від 19.05.2017 № 11/139-546 сум надбавок та доплат;
- допустити негайне виконання рішення суду;
- встановити судовий контроль за виконанням судового рішення в адміністративній справі шляхом зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду.
Ухвалою суду від 28.12.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвалою суду від 26.01.2018 призначено справу до розгляду в порядку спрощеного провадження з викликом сторін.
Ухвалою суду від 14.02.2018 зупинено провадження у справі до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі Пз/9901/1/18.
Ухвалою суду від 19.12.2018 провадження у справі поновлено у зв'язку з набранням 12.12.2018 законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі Пз/9901/1/18, призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 27.12.2018.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що з метою перерахунку раніше призначеної позивачу пенсії, відповідач склав та направив до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - ГУ ПФУ в Сумській області) довідку від 19.05.2017 № 11/139-546 (1704) про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, проте, не включив у вказану довідку надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, надбавку за оперативно-розшукову діяльність 40%, одноразову вихідну допомогу та зменшив у відсотковому (з 60,2% до 2,28%) розмірі премію позивача, чим створив передумови для їх неврахування під час перерахунку пенсії позивача, а відтак, порушив його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист.
Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, у якому проти позовних вимог заперечував у повному обсязі та зазначив, що на підставі п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, для перерахунку пенсій враховується, зокрема, інші щомісячні надбавки, доплати, підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються. Отже, довідка про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Сумській області у відповідності до вимог законодавства, а тому у задоволенні позовних вимог просив відмовити.
У відповіді на відзив позивач із відзивом на позовну заяву не погодився та зазначив, що, відповідно до змін у чинному законодавстві у сфері пенсійного забезпечення колишніх працівників міліції, відповідач, при перерахунку пенсії позивача, повинен був включити всі види грошового забезпечення позивача, які були включені до його грошового забезпечення при нарахуванні пенсії, та змінити тільки розмір вказаних видів грошового забезпечення в сторону їх підвищення. Також вказав, що відповідач протиправно не включив у розмір грошового забезпечення позивача такі його складові як надбавка за вислугу років у розмірі надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, надбавку за оперативно-розшукову діяльність 40%, премію в розмірі 65%, а також матеріальні допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань та одноразову грошову допомогу при звільненні.
Позивач та представник відповідача у судове засідання не прибули, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи неявку сторін у судове засідання, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 був звільнений у званні майора міліції, є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
Згідно із грошовим атестатом № 10 від 01.02.2011 розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для призначення пенсії складався з наступних основних та додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 925 грн., оклад за військове звання -125 грн., надбавка за вислугу років - 30 % - 315,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань - 50% - 682,50 грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень - 15% - 138,75 грн., премія - 45 % - 983,81 грн. (а.с. 14, 15).
Відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії УМВС України в Сумській області від 11.06.2012 № 11/653-1064 (1646) станом на 01.04.2012 розмір грошового забезпечення позивача складався з наступних основних та додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 925 грн., оклад за військове звання -125 грн., надбавка за вислугу років - 30 % - 315,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань - 50% - 682,50 грн., надбавка за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення 40% - 370, 00 грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень - 15% - 138,75 грн., премія - 60,2 % - 1538,86 грн. Всього: 4095,11 грн. (а.с. 16).
У подальшому, 07.11.2015 набрав законної сили Закон України "Про Національну Поліцію" № 580-VІІІ від 02.07.2015, а Постановою КМУ від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" було встановлено та підвищено грошове забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але більшим за розміром.
29.12.2015 набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" № 900-VІІІ від 23.12.2015, яким внесено зміни до Закону № 2262-ХІІ, відповідно до яких, з 01.01.2016 пенсіонери МВС (міліції) набули право на перерахунок та отримання пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських.
Статтю 63 цього ж Закону доповнено частиною третьою, у якій вказано, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Таким чином, з 29.12.2015, пенсіонери МВС (міліції) набули права на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ (із змінами) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.
На виконання норм цього Закону Головою Ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Сумській області виготовлено та направлено до Головного Управління Пенсійного Фонду України Сумській області за вих. № 11/139-546 (1704) від 19.05.2017 (а.с. 17) довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії із зазначенням наступних основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:
посадовий оклад - 2 700,00 грн.,
оклад за спеціальним званням майор - 2000,00 грн.,
надбавка за стаж служби - 35% - 1645,00 грн.,
надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15% - 405,00 грн.,
премія - 2,28% - 153,90 грн.,
Усього: 6903,90 грн.
З розміром грошового забезпечення, станом на 01.01.2016, зазначеного відповідачем у вказаній вище довідці, позивач не погодився та звернувся до ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області із заявою про виготовлення та надіслання до ГУ ПФУ в Сумській області нової довідки про розмір грошового забезпечення згідно постанови КМ України від 11.11.2015 № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
Листом від 28.12.2017 № 33/К-285лк відповідач повідомив позивача, що видана відповідно до постанови КМ України № 45 від 13.02.2008 довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача оформлена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", а тому перегляду не підлягає (а.с. 41).
Надаючи оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частина 2 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
З урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 (набрала чинності 02 грудня 2015 року), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.
Згідно із частиною 3, 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Як вбачається із матеріалів справи, головою ліквідаційної комісії Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області було надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку від 19.05.2017 № 11/139-546 (1704) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1
Із вказаної довідки вбачається, що позивачу при визначенні розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії враховано: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за стаж служби, премія.
Разом з тим, у позовній заяві позивач просив суд зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок пенсії за формою, передбаченою Додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393, з урахуванням надбавок відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", Наказу МВС України №499 від 31 грудня 2007 року "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" та змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, включивши всі передбачені нормативно-правовими актами грошові надбавки та одноразову вихідну допомогу з врахуванням неврахованих при виготовленні довідки від 19.05.2017 № 11/139-546 сум надбавок та доплат.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Згідно з п.2 Порядку № 45 па підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пунктом 3 зазначеного Порядку № 45 визначено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Таким чином, на Міністерство внутрішніх справ України покладено обов'язок інформувати безпосередньо Пенсійний фонд України про виникнення підстав для перерахунку пенсії певному колу осіб, а не щодо конкретного пенсіонера органів внутрішніх справ.
Матеріали справи свідчать, що у червні 2017 року Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області було надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку № 11/139-546 (1704) від 19.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ".
Отже, Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області було виконано вимоги Порядку № 45 шляхом направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області відповідного повідомлення про перерахунок пенсії, у тому числі і позивача.
Щодо розміру надбавок та премій, то відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Вказана правова позиція висловлена Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного у рішенні від 12 березня 2018 року № Пз/9901/1/18 (зразкова справа № 802/2196/17-а), залишеного без змін рішенням Великої палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року.
Висновки Верховного Суду у цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", до суду з позовами щодо виготовлення та направлення до органів Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
Щодо позовної вимоги про включення додаткових видів, що були складовими грошового забезпечення під час призначення пенсії грошового забезпечення, з якого було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державні пенсійне страхування, а саме: матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та матеріальна допомога на оздоровлення, то суд зазначає наступне.
Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає загальний принцип щодо грошових доходів застрахованої особи, які враховуються в заробітну плату (дохід) для обчислення пенсії.
Зокрема, до такого доходу (заробітної плати ) враховуються: суми виплат, отриманих застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та виплачені страхові внески; суми виплат, отриманих застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
У той же час, законодавець не розмежовує грошовий дохід на види (заробітна плата, основне грошове забезпечення чи додаткове, щомісячне або одноразове) та не виокремлює застрахованих осіб на категорії (військовослужбовців чи державних службовців та інших).
Згідно з пунктами 3, 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб (чинній на момент виникнення спірних правовідносин) затверджено зокрема схеми посадових окладів осіб рядового і начальницького складу; схеми окладів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у розмірах; додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, та надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, у тому числі установлювати: посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, за аналогічними посадами; здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення; надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.
Наведені правові норми вказують, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та премія, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 20 лютого 2018 року у справі № 346/2949/17, адміністративне провадження № К/9901/3333/17.
Таким чином, матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини 2 статті 9 Закону № 2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців та повинні були враховані при визначенні розміру грошового забезпечення для призначення пенсії позивачу, за умови сплати з них єдиного внеску відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців та повинні були враховані при визначенні розміру грошового забезпечення для призначення пенсії позивачу, за умови сплати з них єдиного внеску.
Згідно із статтею 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42-1 частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
З вищевказаного вбачається, що саме органи Пенсійного фонду наділені компетенцією проводити перерахунок пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а відтак позивачу, для перерахунку пенсії необхідно звернутися із заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки «Про складові заробітної плати та премії за останні 24 календарних місяців» саме до органів Пенсійного фонду.
Суд зазначає, що право на перерахунок пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення виникає лише з моменту звернення заявника із відповідною заявою до органів Пенсійного фонду. Доказів такого звернення позивачем суду надано не було, натомість позивач просив суд зобов'язати відповідача вказати у довідці вищевказані надбавки.
Що стосується позовних вимог про зобов'язання включити у довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії одноразову грошову допомогу при звільненні, суд зазначає, що одноразова грошова допомога при звільненні не входить до додаткового грошового забезпечення, яка повинна враховуватися при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців. Таким чином, одноразова допомога при звільненні не пов'язана з виконанням позивачем своїх службових обов'язків та отриманням за це грошової допомоги, а пов'язана саме з фактом звільнення зі служби, тому даний вид допомоги не повинен включатися до складу грошового забезпечення з якого нараховується розмір пенсії.
За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення суду та звернення його до негайного виконання, то суд зазначає що підстави встановити судовий контроль за виконанням рішення та звернути рішення суду до негайного виконання відсутні, оскільки у позові відмовлено, крім того, ст. 371 КАС України не передбачено можливість негайного виконання рішення суду по даній категорії справ.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Є.Д. Кравченко