справа№1340/5819/18
18 грудня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.
секретар судового засідання Сільник Н.Є.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом Головного управління Держпраці у Львівській області до державного підприємства “Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1” про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),-
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Держпраці у Львівській області (далі - позивач, ГУ Держпраці у Львівській області) до державного підприємства «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» (далі - ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1»), в якому просить суд, заборонити відповідачу експлуатацію: трансформаторної підстанції ЗТП-6/0,4кВ №25; ліфтів (реєстр. №№ Л-3200, Л-3201), повітрозбірника В-10 (реєстр. № Л-4625); газопроводу середнього тиску, газорегуляторного пункту (ГРП), газопроводів низького тиску; газовикористовуючих сушил зерна (2 шт.), котла Ргоterm; електронавантажувача вилкового; електротельфера у механічній майстерні, виконання робіт в електроустановках 6/0,4 кВ до усунення встановлених порушень.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в результаті проведеної перевірки були виявлені факти порушення відповідачем вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, в тому числі й порушення, які створюють загрозу для життя та здоров'я працівників ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1». У зв'язку із цим позивач просить суд, застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом заборони експлуатації трансформаторної підстанції ЗТП-6/0,4кВ №25; ліфтів (реєстр. №№ Л-3200, Л-3201), повітрозбірника В-10 (реєстр. № Л-4625); газопроводу середнього тиску, газорегуляторного пункту (ГРП), газопроводів низького тиску; газовикористовуючих сушил зерна (2 шт.), котла Ргоterm; електронавантажувача вилкового; електротельфера у механічній майстерні, виконання робіт в електроустановках 6/0,4 кВ до усунення встановлених порушень.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні щодо задоволення позову не заперечив, подав заяву про визнання позову в повному обсязі.
Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 6 грудня 2018 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд виходив з наступного.
Суд встановив, що уповноваженими посадовими особами Головного управління Держпраці у Львівській області начальником відділу нагляду в АПК та СКС ОСОБА_3, головним державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС ОСОБА_4, головним державним інспектором відділу нагляду в будівництві, котлонаглядді, на транспорті та зв'язку ОСОБА_5, головним державним інспектором відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці ОСОБА_6; головним державним інспектором відділу нагляду на виробництві і на об'єктах підвищеної небезпеки ОСОБА_7, головним державним інспектором відділу з питань гігієни праці ОСОБА_8 відповідно до наказу Головного управління Держпраці у Львівській області від 05.10.2018 № 2337-П та направлення про проведення перевірки від 05.10.2018 № 2142 у присутності уповноваженої особи відповідача - начальника служби з охорони праці Державного підприємства «Стрийський комбінат хлібопродуктів №1» ОСОБА_9, у період часу з 10.00 год. 08.10.2018 по 17.00 год. 19.10.2018, проведено планову перевірку на ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» (м. Стрий, вул. Грабовецька, 2) щодо дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.
За наслідками вказаної перевірки складено акт перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 19.10.2018 №13/07/066/1017.
У розділі V акту перевірки встановлено порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, в тому числі й порушення, які створюють загрозу для життя та здоров'я працівників ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1», зокрема:
- в порушення пункт 8 Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою КМ України від 06.01.2010 №8 (далі - Порядок) в ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» електронавантажувач вилковий у складі зберігання борошна експлуатується без реєстрації в територіальних органах Держпраці;
- в порушенням ст. 18 Закону України «Про охорону праці» водій електронавантажувача не мав посвідчення на право управління навантажувачем;
- в порушення розділу VI гл. 3 п. 1 Правил охорони праці при експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, які затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 19.01.2018 № 62 (далі -Правила) електротельфер у механічній майстерні не пройшов періодичний техогляд;
- в порушенням розділу ІІ гл. 2 п. 2 Правил у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» відсутнє позначення (табличка) номінальної вантажопідйомності електротельфера;
- в порушення додатку 3 п. 8 Порядку ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» не продовжено дозвіл Держпраці на експлуатацію устаткування напругою понад 1000 В (електричне устаткування електричних станцій та мереж; технологічне електрообладнання), а саме закрита трансформаторна підстанція ЗТП-6/0,4кВ №25;
- в порушення п. 3.16, п. 6.4, п. 6.5 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, яке затверджено наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» не проводяться інструктажі з охорони праці з електромонтерами (відсутній журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці);
- в порушення п.п. 7.1.3; 9.5.4 Правил будови та безпечної експлуатації ліфтів, які затверджено наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 № 190 (далі - Правила 1) у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» в пасажирських ліфтах П-320, реєстраційні №№ Л-3200, Л-3201 відсутні паспорти (не представлено в час перевірки) ліфтів П-320 реєстраційні №№ Л-3200, Л-3201 для перевірки результатів оглядів, випробувань, ремонтів та їх обслуговування;
- в порушення п. 6.1.22 Правил 1 ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» після закінчення граничного строку експлуатації (25 років) пасажирських ліфтів П-320 реєстраційні №№ Л-3200, Л-3201 не проведено експертного обстеження (відсутні результати на час перевірки);
- в порушення п.п. 9.5.1, 9.3.2-9.3.6, 9.7.15 Правил 1 ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» не проведено позачерговий технічний огляд ліфтів №№ Л-3200, Л-3201 фахівцями уповноваженого підприємства в обсягах перевіряння і випробування передбачених вимогами (згідно даних інформаційних табличок на ліфтах);
- в порушення п.п. 9.7.1, 9.7.2 Правил 1 у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» на час відпустки (відсутності) відповідального працівника за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів №№ Л-3200, Л-3201 та за організацію їх експлуатації не призначено наказом іншу особу навчену та атестовану в встановленому порядку, відсутні (не призначено) електромеханіки - відповідальні за справний стан ліфтів, що виключило можливість перевірити справність, стан канатів, вузлів та механізмів ліфтів при перевірці;
- в порушення п. 9.7.1; 9.7.9 Правил 1 суб'єктом господарювання не призначені з видачею відповідного наказу ліфтери (ліфтери-обхідники, електромеханіки нижчих розрядів) пасажирських ліфтів реєстраційні №№ Л-3200, Л-3201 для їх періодичних оглядів, відповідно такі огляди не проводяться;
- в порушення п.п. 9.7.9, 9.7.3 Правил 1 у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» відсутні (не розроблені та не видані) виробничі інструкції для ліфтерів пасажирських ліфтів №№ Л-3200, Л-3201, з визначенням обсягів, методики та термінів проведення оглядів для електромеханіків з технічної обслуги та ремонту ліфтів;
- в порушення п. 6.1.21 Правил 1 у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» не проведено вимірювання розтікання струмів заземлення (відсутні на час перевірки протоколи результатів) пасажирських ліфтів №№ Л-3200, Л-3201;
- в порушення п 1. гл. 1 розділу ІV Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затвердженими наказом Міністерства соціальної політики України від 05.03.2018 № 333 (далі -Правила 2) у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» відсутній журнал нагляду (паспорт) повітрозбірника В-10 реєстраційний № Л-4625 для перевірки результатів випробувань та ремонтів;
- в порушення п 24 (7). гл. 1 розділу VІІІ Правил 2 у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» не проведено (відсутні результати на час перевірки) експертне обстеження (технічне діагностування), для визначення можливості подальшої експлуатації та позачерговий технічний огляд повітрозбірника В-10 реєстраційний № Л-4625, після досягнення ним граничного строку експлуатації, визначеного виробником;
- в порушення п 23 гл. 1 розділу VІІІ Правила 2 роботодавцем не проведено самостійно зовнішній і внутрішній огляди повітрозбірника В-10 реєстрац. № Л-4625 згідно вимог (після кожного очищення внутрішніх поверхонь або ремонту елементів, але не рідше ніж через 12 місяців);
- в порушення п 1 (1). гл. 3 розділу VІІ Правил 2 у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» на повітрозбірнику В-10 реєстраційний № Л-4625 встановлений несправний манометр (при відсутності тиску проказує тиск), перевірка справності роботи манометра повітрозбірника не проводиться;
- в порушення п. 1 (3). гл. 1 розділу VІІ Правил 2 у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» не призначено в необхідній кількості обслуговуючий персонал повітрозбірника В 10 реєстраційний № Л-4625, який пройшов навчання з охорони праці і має відповідну кваліфікацію щодо його обслуговування, приладів безпеки, контрольно-вимірювальних приладів та іншого допоміжного устаткування;
- в порушення п. 3.1 р. ІІІ Правил безпеки систем газопостачання, затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 № 285 (далі - Правила газопостачання) підприємством не отримано дозвіл на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: технологічне устаткування та його елементи систем газопостачання природним газом суб'єктів господарювання (газопровід середнього тиску, газорегуляторний пункт (ГРП), газопровід низького тиску) та газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт (газовикористовуючі сушила зерна), оскільки роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (далі - Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки);
- в порушення п. 3.6 розділу V Правил газопостачання у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» оператори газовикористовуючих установок сушки зерна не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці;
- в порушення п. 3.23, 3.26 розділу V Правил газопостачання у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» не заборонено роботу газовикористовуючихсушил зерна при несправності приладів контролю і захисту;
- в порушення п. 5.7 р. V Правил газопостачання у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» не відключений від системи газопостачання з установкою заглушки газовий котел Proterm при несправності оголовків димового та вентиляційного каналів;
- в порушення п. 5.3 розділу V Правил газопостачання у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» приміщення опалювального адміністративного корпусу не оснащене сигналізаторами контролю мікроконцентрацій чадного газу та контролю довибухових концентрацій газу;
- в порушення дод. 6 п. 16 Порядку у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» не забезпечено подачу на реєстрацію в ГУ Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В;
- в порушення п. 1.3.1 Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики від 25.07.2006 № 258 (у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 13.02.2012 № 91) у ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» не проведено профілактичних випробувань електрообладнання закритої трансформаторної підстанції ЗТП-6/0,4кВ №25.
За результатами перевірки складено два примірники акта підписані посадовими особами органу державного нагляду, шо здійснювали захід державного нагляду та начальником служби з охорони праці ОСОБА_9
19 жовтня 2018 року один примірник акта вручено директору ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» ОСОБА_10, який підписано без зауважень та заперечень.
Зокрема, в акті перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) зазначено, що у зв'язку з виявленими порушеннями у рядку №№ 5, 6, 9, 10, 18-20, 29, 32-45, 51, 56, 57, 59, 60 таблиці необхідно негайного зупинити роботи (виробництва): експлуатації устаткування підвищеної небезпеки - трансформаторної підстанції ЗТП-6/0,4кВ №25; ліфтів (реєстр. №№ Л-3200, Л-3201), повітрозбірника В-10 (реєстр. № Л-4625); газопроводу середнього тиску, газорегуляторного пункту (ГРП), газопроводів низького тиску; газовикористовуючих сушил зерна (2 шт.), котла Ргоterm; електронавантажувача вилкового; електротельфера у механічній майстерні - до усунення порушень, а також заборонити виконання робіт в електроустановках 6/0,4 кВ.
Позивач з метою недопущення можливого спричинення шкоди працівникам ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» звернувся з даним позовом до суду.
Вирішуючи спір по суті, суд враховує наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Законом України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ визначено основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про охорону праці» державна політика в галузі охорони праці базується на принципах: пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці; підвищення рівня промислової безпеки шляхом забезпечення суцільного технічного контролю за станом виробництв, технологій та продукції, а також сприяння підприємствам у створенні безпечних та нешкідливих умов праці.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V(далі - Закон України №877-V).
Статтею 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань праці (далі Положення), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 96, встановлено, що Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Основними завданнями Держпраці є реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб. (підпункт 1 пункту 3 Положення).
Відповідно до абзацу 1 пункту 7 вказаного Положення передбачено, що Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Згідно частини 5 статті 4 Закону України № 877-V встановлено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Частиною 7 статті 7 Закону України № 877-V передбачено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Позовні вимоги про застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду відповідають наведеним приписам законодавства та заявлені уповноваженим суб'єктом владних повноважень.
Матеріалами справи підтверджено порушення відповідачем вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу для життя і здоров'я його працівників. При цьому, суд враховує, що з вимогами акта перевірки від 19.10.2018 відповідач був ознайомлений, однак доказів усунення виявлених в акті порушень не представив та будь-яких інших документів не надав.
Таким чином, обставини, які стали підставою для звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування не перестали існувати та не усунуті.
Отже, в ході судового розгляду справи судом встановлено, що недотримання відповідачем вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки й високий ступінь небезпечності, зазначених в акті перевірки порушень, свідчать, що наявність зазначених порушень є реальним ризиком виникнення надзвичайних ситуацій та створює загрозу життю та здоров'ю працівників ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1».
З огляду на викладене, вимоги позивача щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Водночас, суд наголошує, що 18 грудня 2018 року у судовому засіданні представник відповідача подав суду заяву про визнання позову в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Приписами частини четвертої статті 47 КАС України визначено, що відповідач має право визнати позов повністю або частково, подати відзив на позовну заяву.
Згідно з положеннями частини першої статті 189 КАС України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
У разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог (ч. 4 ст. 189 КАС України).
Частиною п'ятою статті 189 КАС України, яка кореспондується із частиною шостою статті 47 цього Кодексу, визначено, що суд не приймає визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідач погоджується із пред'явленими у даному позові вимогами, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо визнання позову не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Відтак, суд вважає за можливе прийняти визнання відповідачем даного позову та задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладне позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст.139 КАС України судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Застосувати до державного підприємства “Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1” заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю), шляхом заборони державному підприємству “Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1” експлуатації: трансформаторної підстанції ЗТП-6/0,4кВ №25; ліфтів (реєстр. №№ Л-3200, Л-3201), повітрозбірника В-10 (реєстр. № Л-4625); газопроводу середнього тиску, газорегуляторного пункту (ГРП), газопроводів низького тиску; газовикористовуючих сушил зерна (2 шт.), котла Ргоterm; електронавантажувача вилкового; електротельфера у механічній майстерні, виконання робіт в електроустановках 6/0,4 кВ до усунення встановлених порушень.
Позивач - Головне управління Держпраці у Львівській області (79005, м. Львів, пл. Міцкевича, 8, код ЄДРПОУ 39778297).
Відповідач - державне підприємство «Стрийський комбінат хлібопродуктів № 1» (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Грабовецька, 2, код ЄДРПОУ 14293158).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 26.12.2018.
Суддя Р.М. Брильовський