Постанова від 26.12.2018 по справі 221/6612/18

221/6612/18

3/221/2555/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2018 року м. Волноваха

Суддя Волноваського районного суду Донецької області ПИСАНЕЦЬ Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Росія, не працюючого, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, смт. Старобешево, Старобешевського району, Донецької області, а фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, паспорт серії ВТ №208668 виданий Лівобережним РВ у м. Маріуполі ГУ ДМС України в Донецькій області 08.11.2016 року, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 статті 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 0508 від 13.09.2018 року, ОСОБА_1 13.09.2018 року приблизно о 18.00 годині здійснював перевезення товарів (шахтного обладнання), а саме: приїхав на КПВВ «Новотроїцьке» (дорожній коридор «Донецьк-Маріуполь (через Волноваху)») та після детального огляду автомобіля НОМЕР_1, працівниками ДФС України, представниками ДПС України в КПВВ «Новотроїцьке» та МПЗ ДонПЗ та оперативною групою операцій в адміністративних одиницях відділу поточних операцій ОШ ЦУ СБУ в районі проведення АТО з дислокацією у м. Волноваха та спільною (міжвідомчою) групою (підрозділи, що здійснюють державний контроль) було виявлено шахтне обладнання, а саме: шахтний телефонний апарат ТАШ-1319, 2205 в кількості 4 шт вартістю 8000 грн./шт.. на суму 32000 грн., анемометр МС-13 чашечний в кількості 5 шт. вартістю 9999 грн./шт.. на суму 49995 грн.. Всього кількість шахтного обладнання 9 од. на загальну суму, яка була взята згідно даних Інтернет ресурсів - 81995,00 грн..

Вказані товари ОСОБА_1 перевозив з території між блокпостами першого рубежу «Березове-2» та блокпостом «Оленівка» (Сіра зона) до смт. Новотроїцьке, рухався в сторону підконтрольної території України, вздовж лінії зіткнення між блокпостами першого та другого рубежів.

Тим самим, ОСОБА_1 було допущено переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а саме: допущено перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення - Шахтного обладнання.

Крім того, ОСОБА_1 було допущено перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з контрольованої території на неконтрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 гривень на одну особу, що переміщується до тимчасово неконтрольованих територій, чим порушив вимоги п. 9 «Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» затвердженого Постановою КМУ від 01.03.2017р. № 99, а також порушені вимоги наказу від 24.03.2017 № 39 "Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення". /зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285).

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, з яких вбачається, що він перевозив шатне обладнання телефони та анемометри, які він забрав у Сірій зоні між нульовими блокпостами непідконтрольної території України та підконтрольної території України. Вказане шахтне обладнання попросив провезти ОСОБА_2. Також зазначає, що телефонні апарати перевозились для запчастин, а анемометри були не нові а б/у у зв'язку з чим їх вартість від нових значно відрізняється і становить 2442,00 грн., в підтвердження чого надав накладну №242 від 22.08.2018 року згідно якої постачальником є ТОВ «Лайнес», платником є ТОВ «Авуар Плюс» і з якої вбачається, що телефонні апарати ТАШ-1319 в кількості 4 шт. на запчастини, а аномометриМС-13 в кількості 5 шт. є б/у (тобто не нові, а вже були у використанні), і загальна вартість шахтного обладнання становить 2442,00 грн.. Також зазначив, що у зв'язку з тим, що вартість шахтного обладнання складає 2442,00 грн., тобто менше 10000 грн. він вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП.

Досліджуючи надані особою, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в обґрунтування своїх доводів документів, а саме: накладної №242 від 22.08.2018 року з якої вбачається, що вартість шахтного обладнання становить 2442,00 грн., тобто загальна вартість обладнання не перевищує еквівалент 10 000 гривень на одну особу.

Таким чином, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про необхідність закрити провадження в зазначеній справі з наступних підстав.

Відповідно до ст.8 Конституції України, яка має вищу юридичну силу, держава Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що особа, яка його склала, посилається на Постанову КМУ від 01.03.2017 року № 99 «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», як на нормативний акт, положення якого було порушено особою, що тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.

В протоколі також зазначається, що ОСОБА_1 порушив вимоги Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 1.03.2017р. п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджений МТОТ (НАКАЗ від 24.03.2017 № 39 "Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення". /зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285), але в даному випадку не можливо застосувати дану норму, оскільки:

Відповідно до вказаного переліку, вбачається, що фізичні особи, що прямують через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 0508 від 13.09.2018 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, згідно якого він 13.09.2018 року приблизно о 18.00 годині перевозив товари (шахтне обладнання) з території між блокпостом першого рубежу «Березове-2» та блокпостом «Оленівка» (Сіра зона), до смт. Новотроїцьке, рухаючись в сторону підконтрольної території України, вздовж лінії зіткнення між блокпостам першим та другим рубежів.

Окрім того, згідно наданої особою, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 накладної №242 від 22.08.2018 року вартість шахтного обладнання становить 2442,00 гривень, що відповідно до вищевказаного Переліку не перевищує еквівалент 10 000 грн. на одну особу, що переміщується до підконтрольної території України.

Здійснюючи аналіз викладених обставин з урахуванням затвердженого Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції та Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення вбачається, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, оскільки він переміщувався в сторону контрольованої території України і сумарна фактурна вартість товарів не перевищує еквівалент 10000 грн. на одну особу.

Керуючись ст. ст. 1, 3, 8, 9, 58, 92 Конституції України, ст. 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, п. 1 ст. 247, ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.

Товарно-матеріальні цінності (шахтне обладнання), згідно протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення складеного в смт. Новотроїцьке, Донецької області, а саме: шахтний телефонний апарат ТАШ-1319, 2205 в кількості 4 шт. вартістю 8000 грн./шт.. на суму 32000 грн., анемометр МС-13 чашечний в кількості 5 шт. вартістю 9999 грн./шт.. на суму 49995 грн.. Всього кількість шахтного обладнання 9 од. на загальну суму - 81995,00 грн., передані на відповідальне зберігання старшому оперуповноваженому з ОВС управління оперативного забезпечення зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області підполковнику податкової міліції ОСОБА_3 та зберігаються на території КПВВ «Новотроїцьке» повернути ОСОБА_1.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови, через Волноваський районний суд Донецької області.

Суддя Н.В. Писанець