Постанова від 09.11.2018 по справі 761/31477/18

Справа № 761/31477/18

Провадження № 3/761/6628/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2018 року

Шевченківський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Левицької Т.В., прокурора Дяченка В.П., захисника Добрянського А.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні протокол № 176 від 14 серпня 2018 року, складений старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах сектору протидії корупції Управління захисту економіки у м. Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України Слєпцовим В.В. щодо

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, -

про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ?

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу № 176 від 14 серпня 2018 року про адміністративне правопорушення, складеного щодо ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, останній, обіймаючи посаду провідного спеціаліста відділу реклами Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, несвоєчасно без поважних причин 30.05.2018 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол № 176, складений щодо ОСОБА_2, просив визнати останнього винним за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти стягнення, передбаченого санкцією статті.

Захисник Добрянський А.М. в судовому засіданні заперечив проти протоколу, складеного відносно ОСОБА_2, просив або повернути адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 до Управління захисту економіки, зазначивши, що вказане правопорушення вчинено не на території Шевченківського району, або адміністративне провадження відносно ОСОБА_2 закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримав думку свого захисника.

Заслухавши пояснення учасників адміністративного провадження, вивчивши матеріали протоколу про адміністративне правопорушення, суд дійшов до наступного висновку.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 252 КУпАП визначено, що орган /посадова особа/ оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган /посадова особа/ при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, відповідно до наказу Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 20.02.2015 № 45-К ОСОБА_2 призначено на посаду провідного спеціаліста відділу реклами в порядку переведення з Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та присвоєно одинадцятий ранг державного службовця.

01.06.2016 відповідно до наказу Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №209-к ОСОБА_2 присвоєно дев'ятий ранг державного службовця.

06.12.2010 ОСОБА_2 прийнято Присягу державного службовця.

20.02.2015 ОСОБА_2 попереджений про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби. Останній попереджений про те, що державні службовці, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави подають декларацію про майно, доходи та витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, неохоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Отже, ОСОБА_2 будучи державним службовцем категорії «В» є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

18.01.2018 відповідно до наказу Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 12-к ОСОБА_2 звільнено з посади провідного спеціаліста відділу реклами за угодою сторін на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 № 958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283 система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для службових осіб, які займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище та другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Отже, ОСОБА_2 станом на останній день звітного періоду за 2017 рік, обіймаючи посаду провідного спеціаліста відділу реклами Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), будучи державним службовцем категорії «В», зобов'язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, лише 30.05.2018.

У своїх письмових поясненнях ОСОБА_2 зазначив, що йому відомо про те, що він відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону. Вказав, що він був попереджений про те, що державні службовці зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи та витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону. Крім того, повідомив, що його попереджено стосовно того, що державні службовці, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави подають декларацію про майно, доходи та витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а також зобов'язані протягом одного року подавати декларацію за минулий рік за формою і в порядку визначеному Законом.

З приводу несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, ОСОБА_2 повідомив, що щорічна декларація була подана ним 30.05.2018 року, тобто несвоєчасно.

Як вбачається з даних, викладених у листі від 27.04.2018 року № 07-530 за підписом В.о. генерального директора ОСОБА_4, направленого на адресу Департаменту захисту економіки Національної поліції України, 02.01.2018 близько 09 год. 00 хв. виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі. Належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09 год. 50 хв. 02.01.2018 року. Близько 12 год. 00 хв. 15.03.2018 року Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502). О 12 год. 40 хв. 15.03.2018 року роботу Реєстру відновлено. Починаючи із зазначеного часу дотепер портал Реєстру функціонує в штатному режимі.

Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_2 входив до Реєстру 26.04.2017 та наступного разу зайшов до нього 30.05.2018.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи обізнаним щодо вимог Закону України «Про запобігання корупції», подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, 30.05.2018 року, тобто несвоєчасно без поважних причин.

Разом з тим, на підставі ст.. 22 КУпАП враховуючи малозначність вчиненого ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, а саме те, що останнім 30.05.2018 року було подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, суд вважає за необхідне звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням, а справу на підставі ст. 284 КУпАП закрити.

Керуючись ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року /із відповідними змінами/, ст.ст. 22, 245, 246, 247, 251, 252, 268, 278, 279, 280, 284, 294 КУпАП, суддя ?

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і обмежитись усним зауваженням.

Адміністративне провадження за № 3/761/6628/2018 (№ 761/31477/18) відносно ОСОБА_2 закрити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва.

Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено.

Суддя Т.В.Левицька