Справа № 761/23255/18
Провадження № 3/761/5320/2018
31 серпня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Слободянюк Павло Леонідович, за участю прокурорів Дяченка В.П. та Онищенка А.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, захисника Прокопенко Т.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у м. Києві ДЗЕ Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Київ, українця, громадянина України, депутата Київської міської ради VIII скликання, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу Київської міської виборчої комісії «Про результати виборів депутатів Київської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі», на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року від 02.11.2015 ОСОБА_1 обрано депутатом Київської міської ради VIII скликання.
Згідно пунктів 16, 17 ч. 1 ст. 6 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням І сесії Київської міської ради VIII скликання «Про регламент Київської міської ради» від 7 липня 2016 року № 579/579, депутат Київської міської ради зобов'язаний під час здійснення депутатських повноважень беззастережно дотримуватись вимог та обмежень, встановлених Законом України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) щодо фінансового контролю, іншими нормативно-правовими актами з питань протидії та запобігання хабарництва і корупції, а також цим Регламентом, та подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік у визначені строки.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК). Вказана інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року для працездатних осіб - 1600 грн.
29 червня 2017 року ОСОБА_1, відповідно до договору купівлі-продажу № 8043/2017/518174, в особі ОСОБА_3 продано ОСОБА_4 транспортний засіб за 650 000 гривень, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, що свідчить про суттєву зміну майнового стану, і як наслідок, у ОСОБА_1 виник обов'язок повідомити НАЗК до 9 липня 2017 року про суттєві зміни у майновому стані.
Незважаючи на згадані приписи, ОСОБА_1, будучи обізнаним щодо вимог Закону, усвідомлюючи обов'язок подання повідомлення до НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, не подав зазначені зміни.
У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав повністю свою вину у вчиненому правопорушенні, підтвердивши беззаперечно всі фактичні обставини щодо неподачі до НАЗК інформації про суттєві зміни у майновому стані.
Прокурор вважав доведеним неподання суб'єктом декларування ОСОБА_1 повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, що є підставою для визнання винуватим останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку учасників процесу, суд приходить до наступного висновку.
Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_1 обрано депутатом Київської міської ради VIII скликання відповідно до протоколу Київської міської виборчої комісії «Про результати виборів депутатів Київської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі» на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року від 02.11.2015.
Далі, як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1, як депутат Київської міської ради VIII скликання, тобто суб'єкт відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону, зобов'язаний виконувати вимоги фінансового контролю, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону, зокрема подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані з 1 січня 2017 року у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна.
При цьому, згідно матеріалів справи, 29 червня 2017 року ОСОБА_1, відповідно до договору купівлі-продажу № 8043/2017/518174, в особі ОСОБА_3 продано ОСОБА_4 транспортний засіб за 650 000 гривень, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, що свідчить про суттєву зміну майнового стану.
Водночас, до 9 липня 2017, тобто у десятиденний строк з моменту продажу майна, ОСОБА_1 не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Доказів поважності причин неподання ОСОБА_1 у визначений законом строк (9 липня 2017 року) повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, у судовому засіданні здобуто не було.
У зв'язку із зазначеним, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями, які виразилися у неповідомленні про суттєві зміни у майновому стані,вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1, судом враховується характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особа правопорушника, його відношення до скоєного та майновий стан останнього.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 279-280, 283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції»,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 (одну тисячу сімсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір, що становить 352,40 грн.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м. Києва протягом 10 днів дня винесення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя П.Л. Слободянюк