Постанова від 07.09.2018 по справі 761/31015/18

Справа № 761/31015/18

Провадження № 3/761/6607/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Волошин Василь Олександрович, розглянувши матеріали, які надійшли Головного управління ДФС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, яка обіймає посаду головного бухгалтера ТОВ «АДА-ТЕХНО», проживає за адресою: АДРЕСА_1,

за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Із протоколу про адміністративне правопорушення від 20 липня 2018р., ОСОБА_1 здійснив ведення податкового обліку з порушенням податкового зобов'язання, а саме: п.п. 134.1.1 п.134.1 ст.134, п.198.1, п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України.

В судове засідання викликалася ОСОБА_1, проте до суду вона не з'явилася, про причину неявки суд не повідомила.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, приходжу до висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 245 КУпАП серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності із законом.

Відповідно до ст. 252 КУпАП оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.

Відповідно до положень ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення, серед інших вимог, зазначаються відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суть адміністративного правопорушення.

Зазначена вище стаття також регламентує, що протокол підписується особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.

В досліджених матеріалах справи в повній мірі відсутні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, в необхідно обсязі.

Окрім того, під час викладення суті правопорушення, за яке ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності не зазначено, що саме вона порушила, лише зазначена стаття Податкового кодексу України.

Також, в матеріалах справи відсутні відомості стосовно суб'єктивної сторони правопорушення, а також відсутнє пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, відсутній підпис ОСОБА_1 на протоколі, відсутні відомості про те, що йому роз'ясненні права.

Зазначені недоліки унеможливлюють прийняття законного та обґрунтованого рішення.

У відповідності із ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Враховуючи положення ст. 6 Конвенції про захист людини і основоположних свобод, а також беручи до уваги висновки ЄСПЛ у справах «Малофаєва проти Росії», рішення від 30.05.2013р., та «Карелін проти Росії», рішення від 20.09.2016р., ЄСПЛ серед іншого зазначив, що у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготовитися до захисту) та принципу рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).

Частина 1 ст. 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом.

Згідно п. 1) ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що провадження у справі слід закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, за обставинами, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення.

Керуючись ч. 1 ст. 163-1, п. 1) ст. 247, ст. 252, ст. 256, ст. 280, ст. 283, ст. 284, ст. 285 КУпАП, ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КпАП України - закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення за обставинами, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м.Києва.

Суддя