Справа № 761/47451/18
Провадження № 3/761/9610/2018
11 грудня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Піхур О.В., розглянувши матеріали, які надійшли із Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків відсутній, за ч.1 ст. 197 КУпАП, -
Адміністративний протокол 72№000000159446 від 01.12.2018 року, який надійшов до суду із Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, складений з тих підстав, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 197 КУпАП, а саме: раніше не був зареєстрований через сімейні обставини.
Проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання тягнуть за собою попередження. (ч. 1 ст. 197 КУпАП)
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що матеріали адміністративної справи відносно громадянина ОСОБА_1 підлягають поверненню до Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, виходячи з такого.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Проте, повно і всебічно з'ясувати всі обставини справи не вдається за можливе, оскільки, у протоколі про адміністративне правопорушення 72№000000159446 не зазначено за який період вчинено адміністративне правопорушення та не вказано нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Такі суттєві недоліки у поданих матеріалах позбавляють суддю можливості вирішити питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, оскільки не можливо встановити протягом якого періоду було вчинено адміністративне правопорушення та які вимоги якого нормативного правового акту були порушені.
За змістом ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформления.
На підставі викладеного й керуючись ст. ст. ст. 197, 276, 245, 256, 278 КУпАП, суддя,-
Матеріали адміністративної справи відносно громадянина ОСОБА_1 направити до Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації для належного оформлення, виконання вимог ст. 256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя