Рішення від 07.12.2018 по справі 677/1197/18

Красилівський районний суд Хмельницької області

Справа № 677/1197/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.12.2018 м.Красилів

Красилівський районний суд Хмельницької області в складі : головуючої - судді Боголюбової Л.М., за участі секретаря судового засідання Коломієць Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Красилові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-

ВСТАНОВИВ:

В обгрунтування своїх позовних вимог позивачка посилається на те, що 06.09.2014 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем по справі.

Від шлюбу з відповідачем мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Подружні відносини склалися погано, причиною стали різні погляди на життєві проблеми, відсутність взаєморозуміння та поваги, на даний час фактично стали чужими, припинили спільне проживання, примирення між ними виключається, шлюб існує формально, тому просить шлюб розірвати.

В судове засідання позивачка подала заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги просить задоволити.

Відповідач в судове засідання не з»явився, про розгляд справи повідомлений за місцем проживання належним чином, що дає підстави для розгляду справи у його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд визнає необхідним, позов задовольнити.

Судом встановлено, що сторони перебувають в шлюбі зареєстрованому 06 вересня 2014 року виконавчим комітетом Самчиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, виданим 06.09.2014 року, серія І-БВ №128439, актовий запис №61.

Відповідно до ч.3 ст.105 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Відповідно до ст.24 СК України шлюб - це добровільна згода чоловіка та жінки, а позивач не бажає перебувати у шлюбі.

Дружина та чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги (ч.1 ст.55 СК України).

Згідно ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.

Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини (ч.3 ст.56 СК України).

Згідно п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 року №11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» проголошена Конституцією України охорона сім'ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей.

Оскільки сторони припинили шлюбні відносини, спільного господарства не ведуть, позивач вважає примирення неможливим та наполягає на розірвані шлюбу, тому за таких обставин по справі, суд приходить до висновку, що сім»я сторін розпалась і зберегти її неможливо, а подальше спільне життя сторін та збереження шлюбу суперечить їх інтересам.

Згідно ч.2 ст.114 СК України, у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання законної сили рішенням суду про розірвання шлюбу.

Керуючись ст.ст.4, 23, 81, 95, 133, 141, 258-259, 263-265, 272, 273, 352, 354, 355 ЦПК України, ст.ст.104,105,110-112, 114 СК України, суд ,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_2 (м.Тернопіль, вул.Стрімка,20, Тернопільської області) і ОСОБА_1 (смт.Антоніни, площа Графська, 41, Красилівського району Хмельницької області, ідентифікаційний номер обліку картки платника податків НОМЕР_1) у виконавчому комітеті Самчиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області 06 вересня 2014 року, актовий запис №61-розірвати.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя ОСОБА_4

Попередній документ
78817931
Наступний документ
78817933
Інформація про рішення:
№ рішення: 78817932
№ справи: 677/1197/18
Дата рішення: 07.12.2018
Дата публікації: 26.12.2018
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Красилівський районний суд Хмельницької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про розірвання шлюбу