Рішення від 22.12.2018 по справі 537/3960/18

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2018 року м. ПолтаваСправа № 537/3960/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Гіглави О.В., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення з питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області про скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

31 серпня 2018 року ОСОБА_1 звернулась до Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення з питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області про скасування рішення управління від 02.07.2018, згідно з яким ОСОБА_1 припинено надання державної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива з грудня 2015 року та зобов'язано повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) субсидії внаслідок подання документів з недостовірними відомостями або неповідомлення про зміни, які впливають на отримання субсидії у розмірі 23029,10 грн за загальний період 01.12.2015 - 30.04.2018, як протиправне та прийняте з порушенням вимог чинного законодавства.

Ухвалою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 04.09.2018 справу №537/3960/18 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення з питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області про скасування рішення передано за підсудністю до Полтавського окружного адміністративного суду.

Вказана справа надійшла до Полтавського окружного адміністративного суду 25.09.2018, що підтверджується відбитком вхідного штампу.

Ухвалою суду від 01.10.2018 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху, у зв'язку із невідповідністю її вимогам 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

26.10.2018 позивачем до суду були направлені документи на виконання вимог ухвали суду від 01.10.2018, які надійшли до суду 30.10.2018 та зареєстровані за вхідним №29170/18.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 05.11.2018 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Позовні вимоги мотивовані протиправністю рішення відповідача від 02.07.2018 про припинення субсидії, оскільки позивач є пенсіонером та непрацюючою особою, за адресою свого проживання - АДРЕСА_1 проживає одна з 2013 року по даний час. Син та донька позивача зареєстровані в квартирі останньої, але фактично з 2013 року в ній не проживають, що підтверджується актом ОСББ-40 від 16.07.2018 №96 про не проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 громадян ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з 2013 року. Окрім того, фактичне не проживання у квартирі ОСОБА_2 підтверджується також довідкою про доходи останньої за період з серпня 2017 року по липень 2018 року, отримані нею від ТОВ "Будівельний двір", місцезнаходженням якого є м. Київ. Отже, виходячи зі змісту вказаної довідки, ОСОБА_2, працюючи у м. Києві, фактично не могла проживати за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1. З огляду на викладене, позивач вважає, що їй безпідставно рішенням від 02.07.2018 було припинено виплату субсидії та повідомлено останню на підставі вказаного рішення про необхідність відшкодування надміру виплачених коштів субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

28.11.2018 відповідач надав відзив на позов, в якому вказує на відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 (а.с. 109-111). Посилається на те, що відповідно до поданих позивачем заяви та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 23.12.2015 та наданої нею довідки ОСББ №40 від 22.12.2015 №86 щодо зареєстрованих осіб, управління призначило їй субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_2, за період з грудня 2015 року по листопад 2016 року включно на одну зареєстровану особу, оскільки у вищевказаних документах було зазначено, що за даною адресою зареєстрована тільки одна особа - ОСОБА_1 У подальшому, субсидія заявниці призначалася управлінням в автоматичному режимі без її звернення, що передбачено ОСОБА_4 про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848. На запит управління від Крюківської районної адміністрації виконавчого комітету Кременчуцької міської ради отримано інформацію з Реєстру територіальної громади м. Кременчука про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб за адресою: АДРЕСА_2, та виявлено, що за даною адресою зареєстрована не одна, а три особи: ОСОБА_1, ОСОБА_2 (зареєстрована з 2005 року) та ОСОБА_3 (зареєстрований з 2005 року), при цьому, згідно матеріалів особової справи по субсидії ОСОБА_1 за даною адресою зареєстрована лише остання. Оскільки в матеріалах особової справи ОСОБА_1 були відсутні необхідні дані для розрахунку субсидії на наступний період (паспортні дані та реєстраційні номери облікових карток платників податків всіх зареєстрованих осіб), субсидію з травня 2018 року ОСОБА_1 не призначено. Останнє призначення, у зв'язку з перерахунком розміру субсидії, відбулося у квітні 2018 року тільки на квітень 2018 року. За викладених обставин, управління керуючись пунктом 20 ОСОБА_4 про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива рішенням від 02.07.2018 припинило виплату субсидії з 01.12.2015 та направило ОСОБА_1 повідомлення про відшкодування надміру виплачених коштів субсидії. Станом на момент розгляду справи після зняття з реєстрації ОСОБА_3 згідно заяви, декларації від 22.10.2018 та надання довідки, підтверджуючої не проживання ОСОБА_2 за вищевказаною адресою, ОСОБА_1 було призначено житлову субсидію з жовтня 2018 року на фактично проживаючу одну особу (протокол від 13.11.2018 №22).

Позивач та представник відповідача в судове засідання не з'явились, будучи належно повідомленими про дату, час та місце розгляду справи. Представник позивача надала суду заяву від 05.12.2018 про розгляд справи у порядку письмового провадження, а відповідач у прохальній частині відзиву на позов просив розглядати справу за відсутності представника управління.

Згідно з частиною дев'ятою статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи викладене, а також зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд вирішив розглянути справу у письмовому провадженні.

Частиною четвертою статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши наявні у матеріалах справи документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить наступних висновків.

Судом встановлено, що 23.12.2015 ОСОБА_1, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, звернулася до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення з питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області із заявою про призначення житлової субсидії (а.с. 112).

До заяви позивач додала декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 23.15.2018, у графі 3 якої "особи, які зареєстровані (для орендарів - особи, які фактично проживають) у житловому приміщенні" вказала лише одну особу - ОСОБА_1 (а.с. 113), а також довідку ОСББ №40 від 22.12.2015 №86 про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги, за якою склад сім'ї власника квартири за адресою: АДРЕСА_2, становить одну особу (а.с.115).

На підставі зазначених документів управлінням призначено ОСОБА_1 субсидію з на період з грудня 2015 року по листопад 2016 року (а.с. 182).

У подальшому, субсидія ОСОБА_1 призначалася управлінням в автоматичному режимі без її звернення, що передбачено ОСОБА_4 про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (а.с. 183-194).

При цьому, у період отримання субсидії (з грудня 2015 по квітень 2018 року включно) позивачем подавалися до управління довідки ОСББ №40 від 01.12.2016 №105 про склад сім'ї та розмірів платежів за житлово-комунальні послуги, від 01.04.2017 №99 та від 01.05.2018 №83 про склад зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, за якими склад сім'ї власника квартири за адресою: АДРЕСА_2, становить одну особу (а.с. 115-118).

У подальшому, управління отримало довідку ОСББ №40 від 21.06.2018 №83 про склад зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, за якими склад сім'ї власника квартири за адресою: АДРЕСА_2 ОСОБА_1 становить три особи: - ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с. 119).

Листами від 02.07.2018 №4068/01-27 та від 02.08.2018 вих.№4069/01-27 Крюківська районна адміністрація виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області на запит щодо доступу до персональних даних повідомила, що згідно Реєстру територіальної громади ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, значаться зареєстрованими за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5 з 25.03.2005 та 12.11.2005 відповідно (а.с. 120-121).

02.07.2018 управління відповідно до пунктів 6, 7, 20 ОСОБА_4 про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848, рішенням №11129 (а.с. 130) припинило виплату субсидії на оплату житлово-комунальних послуг гр. ОСОБА_5 з грудня 2015 року у зв'язку з тим, що субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб і розраховується виходячи з кількості зареєстрованих, а заявником свідомо подана недостовірна інформація про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. На момент звернення за субсидією (23.12.2015) донька заявниці гр. ОСОБА_2 та син заявниці гр. ОСОБА_3 з 2005 року були зареєстровані за адресою ІНФОРМАЦІЯ_6, що підтверджується реєстром територіальної громади Крюківської районної адміністрації виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, отриманим на запит управління.

03.07.2018 Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення з питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області оформило повідомлення про відшкодування надміру виплачених коштів субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за №03/5947, яким проінформувало ОСОБА_1 про припинення з грудня 2015 року виплати їй субсидії рішенням від 02.07.2018 та необхідність повернення суми субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання документів з недостовірними відомостями, у розмірі 23029,10 грн (а.с. 149).

20.07.2018 на адресу управління надійшла заява позивача про винесення на розгляд комісії питання щодо скасування рішення про відшкодування надміру виплачених коштів субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (а.с. 150-152).

Листом від 16.08.2018 №03/7753 Управління повідомило ОСОБА_1 про те, що подання, підготовлене управлінням за її проханням для розгляду питання припинення субсидії за рішенням комісії, не підлягає розгляду, враховуючи, що з травня 2018 року субсидія останній не була призначена (а.с. 155-156). У зв'язку з поданням ОСОБА_1 недостовірних даних та керуючись законодавством надміру перераховані кошти субсидії за період з 01.12.2015 по 30.04.2018 мають бути повернуті до бюджету безпосередньо останньою або шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах-надавачах житлово-комунальних послуг.

Не погодившись із рішенням Управління від 02.07.2018 про припинення субсидії, позивач звернулася до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

З метою спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 затверджено ОСОБА_4 про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - ОСОБА_4 №848), яке визначає умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання, послуг з транспортування та розподілу природного газу та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла (пункт 1 ОСОБА_4 №848 в редакції, чинній на момент первинного призначення субсидії позивачу).

Відповідно до пункту 2 ОСОБА_4 №848 право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - субсидія) поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних (житлових) кооперативів - на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності - на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

За приписами пункту 3 ОСОБА_4 №848 призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Пунктом 4 ОСОБА_4 №848 передбачено, що субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу.

Відповідно до пункту 5 ОСОБА_4 №848 субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Згідно пункту 6 Порядку №848 субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла (далі - орендар), або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

Пунктом 7 Порядку №848 передбачено, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. Кількість зазначених осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії, а у разі повторного призначення субсидії на наступний період - на початок місяця, з якого призначається субсидія. У разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих (довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку), акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради, акти житлово-експлуатаційних організацій про фактично проживаючих осіб, договори оренди житла в іншому місці). У разі відсутності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, рішення приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. На підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії, прийнятого у порядку, передбаченому абзацом третім цього пункту, підприємства - виробники/виконавці житлово-комунальних послуг не нараховують плату за послуги на осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні (будинку).

Згідно пункту 13 ОСОБА_4 №848 для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання): - заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами; - довідки про доходи - у випадках, передбачених абзацом третім пункту 12 цього ОСОБА_4, а також у разі зазначення у декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим ОСОБА_4; - договір найму (оренди) житла (за наявності). Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі - за місцем проживання). Забороняється вимагати від громадян документи, що не передбачені цим ОСОБА_4. Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру. У разі подання документів, передбачених цим пунктом, у неповному обсязі субсидія призначається за умови надходження протягом місяця з дня подання (відправлення) заяви усіх необхідних документів. Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, визначених абзацами восьмим - дванадцятим цього пункту.

Як слідує з матеріалів справи, позивачем для призначення субсидії з грудня 2015 року було подано усі документи, що передбачені ОСОБА_4 №848.

Посилання відповідача на ту обставину, що при зверненні із заявою про призначення субсидії у грудні 2015 року ОСОБА_1 надала довідку про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги, а також декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, в яких свідомо вказала недостовірні відомості, а саме, не зазначила у вказаних документах своїх сина ОСОБА_3 та доньку ОСОБА_2, які зареєстровані разом з нею у квартирі за адресою: АДРЕСА_2, що призвело до надмірного перерахування суми субсидії, судом оцінюються критично, оскільки за приписами пункту 13 ОСОБА_4 №848 громадянин несе відповідальність за подані відомості саме щодо доходів та майна, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру, а не за відомості про кількість осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

Водночас, безпосередньо на відповідача ОСОБА_4 №848 покладено обов'язок для нарахування субсидій направляти відповідним органам запити на отримання відомостей про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб.

Так, за приписами пункту 13 ОСОБА_4 №848 для нарахування субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п'ятиденний строк з дня його отримання подаються, зокрема, відомості про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб - житлово-експлуатаційними організаціями або іншими органами, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; у сільській місцевості - сільськими (селищними) радами; органами самоорганізації населення. У разі неподання на запит структурному підрозділу з питань соціального захисту населення у встановлені терміни відомостей про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб для призначення субсидії використовуються дані, зазначені у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за її призначенням.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів від ДФС, Державтоінспекції, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, які здійснюють технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна, вищих навчальних закладів, фондів соціального страхування інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.

Поряд з цим, суд вважає за доцільне зауважити, що згідно з пунктом 20 ОСОБА_4 №848 обов'язковою умовою, яка тягне припинення субсидії, є зазначення особою, якій призначається субсидія, таких даних, що мають впливати на встановлення у такої особи права на субсидію.

Як вже зазначалося вище, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають).

До матеріалів справи позивачем представлено акт ОСББ №40, за змістом якого квартира за адресою: АДРЕСА_2, належить на праві власності ОСОБА_1, у зазначеній квартирі зареєстровані три особи: власниця ОСОБА_1 та двоє її дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_2, при цьому, останні у квартирі не проживають з 2013 року по теперішній час (а.с. 79).

Також, відповідно до довідки ТОВ "Будівельний двір" від 25.06.2018 №106 ОСОБА_2 постійно працює в м. Києві в зазначеному товаристві і займає посаду менеджера з адміністративної діяльності з 14.02.2017 по теперішній час (а.с. 78).

Відтак, оскільки в ході судового розгляду справи знайшло своє підтвердження фактичне не проживання дітей ОСОБА_1 - ОСОБА_3 та ОСОБА_2 у період з грудня 2015 року по квітень 2018 року у квартирі за адресою: АДРЕСА_2, суд дійшов висновку, що подання позивачем у грудні 2015 року разом із заявою про отримання субсидії декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, без зазначення у ній вказаних осіб, по суті не вплинуло на встановлення ОСОБА_1 права на субсидію у визначеному управлінням розмірі.

Поряд з цим, суд також вважає за доцільне зауважити, що згідно з Порядком №848 житлова субсидія призначається структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (структурні підрозділи з питань соціального захисту населення). В окремих випадках, чітко встановлених Порядком №848, житлова субсидія призначається за рішеннями комісій, утворених районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах.

Матеріалами справи підтверджується, що житлова субсидія ОСОБА_1 з грудня 2015 року призначалася Управлінням соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення з питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, як відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.

Водночас, відповідно до приписів пункту 22 Порядку №848 (в редакції, чинній на момент прийняття оскаржуваного рішення) рішення про припинення надання раніше призначеної субсидії в результаті встановлення зазначення громадянином у заяві та/або декларації недостовірних даних, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії, можливе лише за рішенням комісії на підставі подання структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об'єднання, виконавців комунальних послуг.

В спірному ж випадку в порушення вимог пункту 22 Порядку №848 оскаржуване рішення від 02.07.2018 №11129 про припинення субсидії ОСОБА_1 з грудня 2015 року було прийнято не комісією на підставі подання структурного підрозділу, а самим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення - Управлінням соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення з питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.

За викладених обставин, на переконання суду, в спірному випадку управління безпідставно та необґрунтовано прийняло рішення від 02.07.2018 №11129 про припинення субсидії ОСОБА_1 з грудня 2015 року.

Відповідно до положень статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Суд вважає, що відповідач не довів правомірності винесеного рішення від 02.07.2018 №11129, а тому вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

При цьому, керуючись приписами статей 9, 245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за доцільне вийти за межі позовних вимог про скасування рішення управління від 02.07.2018 №11129 та визнати протиправним і скасувати вказане рішення.

За змістом частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмірі 704,80 грн, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення з питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору в розмірі 704,80 грн.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_3, 39600, рнокпп НОМЕР_1) до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення з питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (вул. І. Приходька, буд. 90, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, код ЄДРПОУ 05385878) про скасування рішення задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення з питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області про припинення субсидії від 02 липня 2018 року №11129.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення з питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (код ЄДРПОУ 05385878) на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1) витрати зі сплати судового збору у розмірі 704,80 грн (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя ОСОБА_6