Постанова від 20.12.2018 по справі 2а-108/07/1270

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2018 року справа №2а-108/07/1270

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ, вул. Марата, 15

Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Сіваченка І.В., суддів: Шишова О.О., Блохіна А.А., розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 02 червня 2014 року у справі № 2а-108/07/1270 за заявою ОСОБА_1 про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

В травні 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі за його адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі (далі - Управління) про визнання незаконними дій, зобов'язання провести перерахунок пенсії учасника ЧАЕС.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 02 червня 2014 року заяву ОСОБА_1 про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання було задоволено та поновлено ОСОБА_1 пропущений строк для пред'явлення виконавчого листа по адміністративній справі № 2а-108/07/1270.

Не погодившись з таким судовим рішенням, Управління подало апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати рішення суду першої інстанції, прийняти нове судове рішення, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Апелянт наголошує, що строк пред'явлення виконавчого документа сплинув, а поважність причин для поновлення строку виконавчого листа позивачем не доведено.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 12 серпня 2014 року зупинено апеляційне провадження у справі № 2а-108/07/1270 за заявою ОСОБА_1 про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, до закінчення антитерористичної операції на території Донецької області.

Ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду від 27 листопада 2018 року поновлено провадження у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні.

Всі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги.

Суд апеляційної інстанції, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі залишити без задоволення, з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2008 року залишено без змін постанову Луганського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2007 року по справі № 2а-108/07.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 18 червня 2009 року залишено без змін постанову Луганського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2007 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2008 року по справі № 2а-108/07.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 22 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-XIV «Про виконавче провадження» (у редакції закону, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання протягом року, якщо інше не передбачено законом.

Частиною 2 зазначеного Закону встановлено, що стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення строку пред'явлення до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання. Суд розглядає таку заяву в десятиденний строк, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 261 КАС України (у редакції закону, яка діяла до 15.12.2017) стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Відповідно до ч. 2 вказаної статті, заява про поновлення пропущеного строку подається до адміністративного суду, який видав виконавчий лист, або до адміністративного суду за місцем виконання.

Судом встановлено, що виконання рішення суду проводилося відповідачем добровільно до 31.10.2011, про що свідчать листи УПФУ в Лутугинському районі Луганської області за № 68/Л-12 від 27.08.2013 та № 32/Л-12 від 09.04.2014.

Також судом встановлено, що стягувач є інвалідом 2 групи і через поганий стан здоров'я у нього не було можливості звернутися до суду про видачу йому виконавчого листа по даній справі, у зв'язку з чим ним був пропущений строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання.

Враховуючи наведене, колегія суддів погоджує висновок місцевого суду, що причини пропуску строку є поважними та вважає можливим поновити пропущений строк для пред'явлення виконавчого листа по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі про визнання незаконними дій, зобов'язання провести перерахунок пенсії учасника ЧАЕС.

Відповідно до положень ч.1 ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Зважаючи на наведене, судова колегія дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. У зв'язку з викладеним доводи апеляційної скарги не приймаються до уваги, тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Керуючись статтями 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області - залишити без задоволення.

Ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 02 червня 2014 року - залишити без змін.

Повне судове рішення - 20 грудня 2018 року.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому статтею 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І.В. Сіваченко

Судді А.А. Блохін

О.О. Шишов