Рішення від 10.12.2018 по справі 2140/1920/18

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2018 р.м. ХерсонСправа № 2140/1920/18

13 год. 49 хв.

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Хом'якової В.В.,

при секретарі: Перебийніс Н.Ю., представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, в якому з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 23.11.2018 просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_3 з урахуванням до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_3 пенсії з суми грошового забезпечення, отриманої за останньою штатною посадою перед звільненням з ОВС в 2014 році, з урахуванням до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 8734.23 грн., одноразової грошової допомоги при звільненні в сумі 132618,24 грн., вказаних в довідці про доходи ДАІ УМВС України в Миколаївської області з врахуванням законодавчого обмеження максимального граничного розміру пенсії, встановленого Законом України "Про реформування пенсійної системи", Законом України "Про Державний бюджет на 2018 рік".

Позовні вимоги грунтуються на тому, що при призначенні пенсії в 2014 році як працівнику МВС не було враховано до грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, суму матеріальної допомоги на оздоровлення за січень-квітень 2014 року 8734,23 грн., та одноразову грошову допомогу при звільненні в сумі 132618,24 грн. Грошова допомога на оздоровлення та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Ухвалою від 24.09.2018 провадження у справі відкрито, вирішено розглянути справу у спрощеному провадженні.

05.10.2018 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити в задоволенні позову, посилаючись на те, що відповідно до п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за і контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" від 17.07.1992 № 393(далі - Постанова № 393) пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення на 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються при перерахунку пенсій, визначаються виключно законами України. Включення при розрахунку пенсії таких складових грошового забезпечення як грошової допомоги на оздоровлення, допомоги при звільненні не відповідає вимогам чинного законодавства. Грошова допомога на оздоровлення, грошова допомога при звільненні мають тимчасовий характер, залежать від певних обставин, їх розміри не є фіксованими, а виплати не є щомісячними, тому пенсія позивача з урахуванням вказаних виплат перерахунку не підлягає.

Ухвалою від 23.11.2018 суд вирішив подальший розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження, вважати судове засідання 23.11.2018 підготовчим засіданням.

Протокольною ухвалою 10.12.2018 суд закрив підготовче провадження та розпочав розгляд справи по суті.

Представник позивача підтримав позовні вимоги та просить їх задовольнити.

Представник відповідача просить відмовити в задоволенні позову.

З 11.04.2014 ОСОБА_3 (надали - позивач) було звільнено з посади начальника Управління Державної автомобільної інспекції України в Миколаївській області , йому на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" була призначена пенсія. Відповідно до протоколу за пенсійною справою № НОМЕР_1 від 23.04.2014 для обчислення пенсії ОСОБА_3 були враховані такі складові грошового забезпечення: оклад 1350 грн., надбавка за військове звання 135 грн., надбавка за вислугу років 40 % - 594 грн., щомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці - 7091 грн. 20 коп. Загальна сума грошового забезпечення для обчислення пенсії склала 9170грн. 20 коп. Розмір пенсії 6235 грн. 74 коп. (68 % від грошового забезпечення враховуючи 26 років вислуги).

Перерахунок пенсії ОСОБА_3 здійснювався з 01.05.2016 на підставі Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" та склав 6382 грн. 84 коп., з 01.04.2018 на підставі постанови КМУ від 11.11.2015 № 988, постанови КМУ від 21.03.2018 № 103 відповідно до довідки УМВС України в Миколаївській області від 21.03.2018 ПС № 02143 з 01.01.2016 та склав 7284 грн. 48 коп.

На ім'я позивача ліквідаційною комісією ДАІ УМВС України в Миколаївській області була видана довідка про доходи без дати та номера (арк. справи 15), із якої вбачається, що за січень-квітень 2014 року ОСОБА_3 було нараховано 181240 грн. 73 коп. доходів, в тому числі матеріальна допомога на оздоровлення, - в сумі 8734,23 грн., одноразова грошова допомога при звільненні в сумі 132618,24 грн., утримано ПДФО 6198 грн. 19 коп., 1103 грн. 03 коп. єдиного соціального внеску, нараховано 13841.24 грн. єдиного соціального внеску (далі ЄСВ).

З метою реалізації свого права на перерахунок пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, з яких був сплачений ЄСВ (грошової допомоги на оздоровлення, одноразової грошової допомоги при звільненні), позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській і області з заявою про перерахунок пенсії.

Однак, листом ГУПФУ в Херсонської області від 11.09.2018 № 586/П-99-1 ОСОБА_3 було відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії, в зв'язку з тим, що законодавчі підстави для врахування грошової допомоги на оздоровлення, одноразової грошової допомоги при звільненні до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відсутні.

Позивач вважає дії ГУПФ України в Херсонській області по відмові у здійсненні перерахунку пенсії з врахуванням до складу грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 8734,23 грн. одноразової грошової допомоги при звільненні в сумі 132618,24 грн. - протиправними, та такими, що суперечать вимогам ст.ст. 1,2, 12, ч.2 ст. 51, ст.ст. 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", п.7 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 р., а соціальні права позивача порушеними та такими, що підлягають судовому захисту, тому звернувся до суду даним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникла між сторонами, суд виходить з наступного.

Згідно ст. 46 Конституції України , громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Поняття грошового забезпечення для працівників МВС в різних законах та підзаконних актах, якими є постанови КМУ, має різні складові, разом з тим, для цілей призначення пенсії суд вважає за необхідне застосовувати ті норми законодавства, які регулюють саме порядок призначення пенсій, такими є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262), відповідно до ст. ст. 12, 13якого позивачу була призначена пенсія, та Постанова Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за і контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" від 17.07.1992 № 393(далі - Постанова № 393) .

Статтею ст. 43 Закону № 2262 (в редакції станом на день призначення позивачу пенсії) передбачалось, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 7 Постанови № 393 пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення на 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Статтею 63 Закону № 2262 передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Що стосується грошової допомоги на оздоровлення, то її розмір та умови надання встановлено Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-ХІІ (ст. 10-1), ця допомога виплачується один раз на рік під час вибуття у щорічну основу відпустку (як повної тривалості, так і частини) або без вибуття у відпустку (зокрема, у разі отримання компенсації за невикористані дні) в розмірі місячного грошового забезпечення, щоб отримати таку допомогу, потрібно написати рапорт. Допомога на оздоровлення відноситься до додаткової заробітної плати , а отже є базою для нарахування єдиного внеску (ст. 2 Закону "Про оплату праці", пп. 2.3.3 п. 2.3 розділу 2 Інструкції зі статистики заробітної плати 13.01.2004 № 5), оскільки має систематичний характер, надається всім або більшості працівників. Тому суд вважає дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області по неврахуванню для перерахунку пенсії грошової допомоги на оздоровлення необгрунтованими.

Однак, суд не може погодитися з доводами позивача щодо включення при розрахунку пенсії виплати одноразової грошової допомоги при звільненні, оскільки ч.3 ст. 43 Закону №2262 не містить положень про включення до грошового забезпечення такої виплати. Одноразова грошова допомога при звільненні передбачена статтею 15 Закону "Про правовий та соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-ХІІ, та ст. 9 Закону № 2262, виплачується військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262, при звільненні зі служби виплачується грошова допомога залежно від статті звільнення в розмірі 25 або 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. Правові підстави для її виплати пов'язані зі звільненням особи зі служби, а не з виконанням позивачем своїх службових обов'язків та отриманням за це грошової оплати. Вказана виплата не входить до додаткового грошового забезпечення, яке повинне враховуватись при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів, має інше правове призначення, і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема, працівника МВС. так як вказана виплата не входить до додаткового грошового забезпечення, яке повинне враховуватись при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів, має інше правове призначення, і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців. так як вказана виплата не входить до додаткового грошового забезпечення, яке повинне враховуватись при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів, має інше правове призначення, і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців.

Аналогічна позиція була зазначена Верховним Судом України у Постанові від 12.09.2017 року у справі № 21-115а16, та у Постановах Верховного Суду № 761/28228/15-а від 06.02.2018р, № 344/10887/17 від 20.02.2018р., № 522/9660/16-а від 28.02.2018р.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), добросовісно; розсудливо; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Згідно з ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Суд розглянув доводи позивача про те, що одноразова грошова допомога при звільненні має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії, оскільки з неї сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Дійсно, до такого висновку можна дійти, виходячи зі змісту ст. 43 Закону № 2262, а також враховуючи зміст статті 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV, в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу, про те, що до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються, зокрема, суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно із цим Законом були фактично обчислені та сплачені страхові внески до Пенсійного фонду в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески.

Разом з тим, доводи позивача про нарахування та сплату страхових внесків з суми грошової допомоги при звільненні не приймаються до уваги, як непідтверджені належними доказами.

В довідці, яка видана ліквідаційною комісією ДАІ УМВС України в Миколаївській області без дати та номера, вказано, що в період з січня по квітень 2014 року ОСОБА_3 нарахована сума ЄСВ 13841,24 грн., але про сплату цієї суми до ПФУ нічого не вказано, не вказано, на яку суму грошового забезпечення нарахований даний ЄСВ, одночасно зазначено про сплату суми ЄСВ в сумі 1103 грн. 03 коп.

Суд зазначає, що подана позивачем довідка по формі не відповідає приписам Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, зокрема, в цій довідці вказано, що це довідка про доходи, а не про грошове забезпечення, не зазначено, чи видана вона на підставі первинних документів, не вказано місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам, не вказано щомісячні складові грошового забезпечення, а також період виплати грошової допомоги при звільнені, що є суттєвим недоліком з огляду на те, що розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, а не після звільнення. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

При цьому суд також приймає до уваги, що законодавством, діючим на час звільнення, не було передбачено нарахування ЄСВ на суму грошової допомоги при звільненні. Так, відповідно до пункту 2 розділу І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавця, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170, передбачено, що єдиний внесок не нараховується на одноразову допомогу працівникам, які виходять на пенсію, що виплачується згідно із законодавством або на умовах колективного договору, включаючи грошову допомогу державним службовцям та науковим (науково-педагогічним) працівникам, військовослужбовцям при звільненні з військової служби. Таким чином, одноразова допомога, що виплачується позивачу при звільненні у зв'язку із виходом на пенсію, не враховується для обчислення пенсії, оскільки не є об'єктом нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Посилання позивача на постанови Верховного Суду України від 20.10.2015 по справі №21-2942а 15 та від 10.03.2015 №21-70а15, суд розглянув та вважає, що при відсутності сталої судової практики щодо застосування ч. 3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, необхідно взяти до уваги рішення Конституційного Суду України від 13 травня 2015 року № 4-рп/2015, в якому останні зазначив, що аналіз положень Закону № 2262-ХІІ вказує на єдиний підхід законодавця до визначення видів грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються як при призначенні пенсії (ст. 43), так і при перерахунку раніше призначених пенсій (ст. 63). Грошове забезпечення військовослужбовців при призначенні (обчисленні), перерахунку їм пенсії має включати крім відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років тільки щомісячні додаткові види грошового забезпечення. Включення не регулярних виплат до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія означатиме, що особа двічі користується соціальною пільгою: у першому випадку - одноразово, у другому - регулярно отримуючи пенсію, що суперечить принципам соціального забезпечення. В мотивувальній частині постанови від 10.03.2015 Верховний Суд України не сформував правового висновку щодо віднесення одноразової грошової допомоги при звільненні до грошового забезпечення, а констатував право позивача на її отримання при звільненні. Питання врахування при обчисленні пенсії грошової допомоги при звільненні не було предметом спору при розгляді Верховним Судом справи № 21-2942а15.

Що стосується посилання позивача на постанову Верховного Суду від 20.02.2018 у справі № 346/2949/17, то в ній суд розглядав правомірність відмови органу ПФУ у врахуванні до складу грошового забезпечення матеріальної допомоги на оздоровлення та одноразової премії.

Отже, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_3 в частині визнання протиправними дій Головного Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_3 з урахуванням до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги на оздоровлення, тому задовольняється й позовна вимога про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_3 пенсії з суми грошового забезпечення, отриманої за останньою штатною посадою перед звільненням з органів внутрішніх справ в 2014 році, з урахуванням до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, виплаченої в 2014 році матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 8734,23 грн., з врахуванням законодавчого обмеження максимального граничного розміру пенсії, встановленого Законом України "Про реформування пенсійної системи", Законом України "Про Державний бюджет на 2018 рік".

В позовних вимогах при врахуванні до складу грошового забезпечення, з якого виплачується пенсія, суми грошової допомоги при звільненні, суд відмовляє.

Судові витрати відносяться на сторону порівну.

Керуючись ст.ст. 139, 143, 243-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

вирішив:

Позов ОСОБА_3 задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_3 з урахуванням до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги на оздоровлення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6, код ЄДРПОУ 21295057) здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_3 (75012, Херсонська область, Білозерський район, вул. Кооперативна, буд. 71, РНОКПП НОМЕР_2) пенсії з суми грошового забезпечення, отриманої за останньою штатною посадою перед звільненням з органів внутрішніх справ в 2014 році, з урахуванням до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, виплаченої в 2014 році матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 8734,23 грн., з врахуванням законодавчого обмеження максимального граничного розміру пенсії, встановленого Законом України "Про реформування пенсійної системи", Законом України "Про Державний бюджет на 2018 рік".

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6, код ЄДРПОУ 21295057) на користь ОСОБА_3 (75012, Херсонська область, Білозерський район, вул. Кооперативна, буд. 71, РНОКПП НОМЕР_2) 352 грн. 40 коп. судового збору.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому, відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 20 грудня 2018 р.

Суддя Хом'якова В.В.

кат. 10.2.4