Рішення від 11.12.2018 по справі 0840/3290/18

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

11 грудня 2018 року Справа № 0840/3290/18 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Садового І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження матеріали адміністративної справи

за позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-торгівельне підприємство "Технопром" (69002, м.Запоріжжя, вул.Крива бухта, буд.2; код ЄДРПОУ 32845419)

до: Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69059, м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.50; код ЄДРПОУ 39820689)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача: ОСОБА_1 надання адміністративних послуг Запорізької міської ради (м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.50)

про: визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

13.08.2018 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-торгівельне підприємство "Технопром" (надалі - позивач) до Міжрайонного управління у Запорізькому районі та м.Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (надалі - відповідач), в якій позивач просить суд:

- визнати незаконною бездіяльність Міжрайонного управління у Запорізькому районі та м.Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, яка полягає у ненаданні Витягу з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за кадастровим номером 2310100000:01:013:0073;

- зобов'язати Міжрайонне управління у Запорізькому районі та м.Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області видати Витяг з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за кадастровим номером 2310100000:01:013:0073 через ОСОБА_1 надання адміністративних послуг Запорізької міської ради.

Ухвалою суду від 17.08.2018 відкрито провадження в адміністративній справі, залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 надання адміністративних послуг Запорізької міської ради та в процесі підготовчого провадження у справі призначено підготовче судове засідання по справі на 17.09.2018. Розгляд справи було відкладено до 26.09.2018.

24.09.2018 від позивача надійшла заява про уточнення адміністративного позову (вх. №29927 від 24.09.2018), згідно якої позивач фактично уточнив відповідача у справі та просить суд:

- визнати незаконною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, яка полягає у ненаданні позивачу ОСОБА_2 з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за кадастровим номером 2310100000:01:013:0073;

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області видати Витяг з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за кадастровим номером 2310100000:01:013:0073 через ОСОБА_1 надання адміністративних послуг Запорізької міської ради.

Ухвалою суду від 26.09.2018 за клопотанням представника відповідача, проти якого не заперечив представник позивача, продовжено строк підготовчого провадження по справі на тридцять днів до 17.11.2018 та розгляд справи призначено на 08.11.2018.

Ухвалою суду від 08.11.2018 закрито підготовче провадження у справі №0840/3290/18 та призначено справу до судового розгляду по суті в засіданні 19.11.2018.

Розгляд справи було відкладено на 11.12.2018.

Представники сторін в засідання 11.12.2018 не прибули.

11.12.2018 представник позивача подав до суду заяву (вх. №40649 від 11.12.2018), проти якої не заперечив представник відповідача, про розгляд справи без його участі у письмовому провадженні.

Третя особа, належним чином повідомлена про дату, місце та час судового розгляду, до суду не прибула. Про причини неявки суд не повідомила. Заперечень, пояснень стосовно предмету спору не надала.

Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно ч.4 ст.229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження на підставі наявних в матеріалах справи доказів, зміст та обсяг яких достатній для вирішення спору по суті.

Обґрунтування позовних вимог викладено позивачем в уточненій позовній заяві від 20.09.2018 та відповіді на відзив від 14.09.2018. Зокрема зазначено, що 15.06.2018 позивач звернувся до відповідача через ОСОБА_1 надання адміністративних послуг м. Запоріжжя Запорізької міської ради, із письмовою заявою про отримання Витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 2323101100000:01:013:0073. До заяви був доданий необхідний пакет документів, однак відповідачем запитуваного Витягу не було надано.

Позивач вказуючи на те, що видача витягу є обов'язком Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області і його ненадання унеможливлює укладання змін до договору оренди земельної ділянки з Запорізькою міською радою, в частині розміру орендної плати, яка при врахуванні санітарної зони та ґрунтових вод, на глибині меншій 3 м, має бути суттєво зменшена, просить позов задовольнити у повному обсязі.

У відповідності до відзиву на позовну заяву від 07.09.2018 (вх.№28254 від 11.09.2018) відповідач проти позову заперечив. В обґрунтування зазначив, що на розгляді в Міськрайонному управлінні у Запорізькому районі та м. Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області перебувала заява від 15.06.2018 №50110932018 Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-торгівельне підприємство "Технопром", стосовно надання витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером 2310100000:01:013:0073, яка була подана через ОСОБА_1 надання адміністративних послуг (вул. Українська, 50, м. Запоріжжя). За результатами розгляду вищезазначеної заяви відповідачем надано позивачу відповідь від 12.07.2018 № 2275/207-18,відповідно до якої, відповідач, посилаючись на велику кількість заяв про видачу витягів із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та брак терміну встановленого чинним законодавством, запропонував повторно подати заяву про надання витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки через ОСОБА_1 надання адміністративних послуг м. Запоріжжя або через функціонал Публічної кадастрової карти України. За таких обставин, просив відмовити позивачу у задоволенні позову у повному обсязі.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

12.12.2012 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробничо-торгівельне підприємство "Технопром" та Запорізькою міською радою укладено Договір оренди землі, відповідно до п. 1 якого орендодавець - Запорізька міська рада на підставі рішення 23 сесії 6 скликання Запорізької міської ради від 26 червня 2012 року № 53/159 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування виробничо-складського приміщення і офісу з прибудовою топічної, яка знаходиться у м. Запоріжжя, вул. Крива Бухта, 2, за умовами якого в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,5342 га, кадастровий номер земельної ділянки 2310100000:01:013:0073 (а.с.10-22).

Відповідно до пп.14.6 п.14 Договору, розмір орендної плати переглядається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

На підставі Витягу №НВ-2301630252015 від 27.08.2015, було розроблено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), затверджено її на сесії Запорізької міської ради (а.с.23-24).

15.06.2018 позивач звернувся до ОСОБА_1 надання адміністративних послуг м. Запоріжжя Запорізької міської ради, із письмовою заявою про отримання Витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 2323101100000:01:013:0073.

До заяви позивача, згідно опису вхідного пакета документів по справі № 501_1093_ 2018, були долучені:

- лист №09 від 13.06.2018 із ОСОБА_2 з Генерального плану м. Запоріжжя, який отриманий від Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради, із зазначенням розташування земельної ділянки позивача в зоні санітарної охорони;

- Довідка 2018 року, яка видана Державним підприємством "Український державний науково-дослідний та виробничий інститут інженерно-технічних і екологічних вишукувань "УкрНІІНТІЗ" Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України, згідно якої відповідно до проведеного у березні-квітні 2018 року дослідження, фахівцями Державного підприємства було зроблено шість свердловин, відносно території земельної ділянки позивача і в подальшому з'ясовано, що ця земельна ділянка знаходиться у зоні залягання ґрунтових вод на глибині 1,48 м (а.с.25-35).

Відповідач листом від 12.07.2018 за вих.№2275/207-18 надав відповідь на вказану заяву, яким повідомив, що "…Міськрайонне управління у Запорізькому районі та м. Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області відповідно до своїх функцій обслуговує м. Запоріжжя (більше 800 тис. мешканців) та Запорізький район (приміські території)… На даний час фаховою підготовкою витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки у відділі м. Запоріжжя займається тільки 1 спеціаліст, відповідно до своїх посадових обов'язків та проводить консультації громадян з приводу отримання нормативної грошової оцінки. Інші спеціалісти не мають відповідних фахових знань…. Зважаючи на вище наведене, видати таку велику кількість витягів із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в нормативний термін встановлений чинним законодавством не вбачалося за можливе. Для отримання витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, заявнику було запропоновано повторно подати заяву про надання витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки через ОСОБА_1 надання адміністративних послуг м. Запоріжжя або через функціонал Публічної кадастрової карти України, після усунення технічних недоліків програмного забезпечення, про що буде оголошено додатково." (а.с.48-50).

Вважаючи бездіяльність відповідача щодо невидачі Витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки протиправною, позивач звернувся з вказаним позовом до суду.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.2 ст.2 КАС України, відповідно до яких у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ст.ст. 1, 5 Закону України "Про оцінку земель" від 11.12.2003 року № 1378-IV, нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами, яка використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Статтею 13 Закону України "Про оцінку земель" передбачені випадки обов'язкового проведення грошової оцінки земельних ділянок. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі: визначення розміру земельного податку; визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності; визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні, визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва; розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель; відчуження земельних ділянок площею понад 50 гектарів, що належать до державної або комунальної власності, для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд.

Статтею 20 Закону України "Про оцінку земель" визначена документація з оцінки земель. Частиною другою цієї ж статті передбачено, що дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

За правилами ч. 3 ст. 23 зазначеного Закону витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Законом України "Про надання адміністративних послуг" визначено правові засади реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про адміністративні послуги" визначено, що суб'єкт надання адміністративної послуги - орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, державний реєстратор, суб'єкт державної реєстрації, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.

Відповідно до п.п. 29 п. 4 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 15, Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань веде поземельні книги та видає витяги із Державного земельного кадастру про земельні ділянки.

Також, за п.п. 26 п. 4 цього Положення, Держгеокадастр здійснює ведення та адміністрування Державного земельного кадастру, інформаційну взаємодію Державного земельного кадастру з іншими інформаційними системами в установленому порядку. Пунктом 7 цього Положення передбачено, що Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи. Пункт 8 Положення встановляє, що Держгеокадастр під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє в установленому порядку з іншими державними органами, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, утвореними Кабінетом Міністрів України, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, громадськими спілками, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, профспілками та організаціями роботодавців, а також підприємствами, установами та організаціями.

Згідно п.2 Положення "Про Головне управління Держгеокадастру в області", затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.09.2016 № 333 (далі-Положення №333), Головне управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, дорученнями Прем'єр-міністра України, наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України, дорученнями Міністра аграрної політики та продовольства України, його першого заступника та заступників, наказами Держгеокадастру, дорученнями Голови Держгеокадастру та його заступників, актами місцевої державної адміністрації та органів місцевого самоврядування, а також цим Положенням.

Відповідно до п.3 Положення № 333 завданням Головного управління є реалізація повноважень Держгеокадастру на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області відповідно до покладених на нього завдань, зокрема: здійснює ведення Державного земельного кадастру, інформаційну взаємодію Державного земельного кадастру з іншими інформаційними системами в установленому порядку; веде поземельні книги та видає витяги із Державного земельного кадастру про земельні ділянки; здійснює координацію діяльності науково-дослідних, інших підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держгеокадастру, на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці; здійснює державний нагляд (контроль): за веденням державного обліку і реєстрації земель, достовірністю інформації про наявність та використання земель (п. 4 Положення №333).

Переліком адміністративних послуг, що надаються Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами на безоплатній основі, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 р. № 835 "Деякі питання надання Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами адміністративних послуг" установлено, що видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки проводиться Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами на безоплатній основі.

Таким чином, у територіальних органів Держгеокадастру існує обов'язок щодо видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель за відповідною заявою. Нормами діючого законодавства не встановлено будь-якого обмеження щодо здійснення зазначеного обов'язку.

А з огляду на викладене, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 № 835 "Деякі питання надання Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами адміністративних послуг", положенням про Міськрайонне управління у Запорізькому районі та м. Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, Міськрайонне управління у Запорізькому районі та м. Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області є суб'єктом надання адміністративних послуг згідно з переліком, затвердженим цією постановою.

Згідно з частинами 1 та 3 ст. 9 Закону України "Про адміністративні послуги", адміністративні послуги надаються суб'єктами надання адміністративних послуг безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг. Юридична особа має право на отримання адміністративної послуги за місцезнаходженням такої особи або у випадках, передбачених законом, - за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням відповідного об'єкта.

Відповідно до частин 1 та 3 ст. 10 Закону України "Про адміністративні послуги", граничний строк надання адміністративної послуги визначається законом. Суб'єкт надання адміністративних послуг надає адміністративну послугу, а центр надання адміністративних послуг забезпечує організацію надання такої послуги у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб'єктом звернення.

Відповідно до наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру № 80 від 20.05.2015 року "Про внесення змін до наказу Держземагентства України від 29.09.2015 року № 47" термін виконання послуги 81/03 "Видача витягу з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки" становить 3 робочі дні.

З матеріалів справи вбачається, що заява про видачу Витягу з нормативної грошової оцінки земельної ділянки подана позивачем у червні 2018 року, однак відповідачем відповідний Витяг не було видано, з посиланням на велику завантаженість та брак визначеного законодавством терміну для його видачі.

Натомість, за приписами чинного законодавства, при видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки територіальне управління Держгеокадастру зобов'язане використовувати відомості нормативної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженої відповідною сільською, селищною, міською радою, оскільки таке рішення є обов'язковим до виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади. ОСОБА_2 є технічним розрахунком, який заповнюється виключно на підставі відповідного рішення органу місцевого самоврядування та наявної технічної документації на земельну ділянку, тому при заповненні витягу територіальний орган Держгеокадастру не наділений повноваженнями перевіряти обґрунтованість визначення показників нормативної грошової оцінки земельної ділянки та, відповідно, не наділений повноваженнями відмовляти у наданні витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

З огляду на викладені вище обставини, зазначена відповідачем підстава не є обґрунтованою, на думку суду, а, відтак, видача витягу є обов'язком Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області.

За таких обставин, суд вважає необхідним зобов'язати суб'єкта владних повноважень, видати позивачу ОСОБА_2 з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за кадастровим номером 2310100000:01:013:0073 через ОСОБА_1 надання адміністративних послуг Запорізької міської ради.

Відповідно до ч.1-2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про задоволення позову у повному обсязі.

У відповідності до ч.1 ст.370 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №163 від 08.08.2018 (а.с.3).

За таких обставин, судовий збір підлягає відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-торгівельне підприємство "Технопром" (69002, м.Запоріжжя, вул.Крива бухта, буд.2; код ЄДРПОУ 32845419) до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69059, м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.50; код ЄДРПОУ 39820689), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1 надання адміністративних послуг Запорізької міської ради (м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.50) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, яка полягає у ненаданні Товариству з обмеженою відповідальністю "Виробничо-торгівельне підприємство "Технопром" Витягу з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за кадастровим номером 2310100000:01:013:0073.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області видати Товариству з обмеженою відповідальністю "Виробничо-торгівельне підприємство "Технопром" Витяг з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за кадастровим номером 2310100000:01:013:0073 через ОСОБА_1 надання адміністративних послуг Запорізької міської ради.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69095, м. Запоріжжя, вул.Українська, буд.50, код ЄДРПОУ 39820689) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-торгівельне підприємство "Технопром" (69002, м.Запоріжжя, вул.Крива бухта, буд.2; код ЄДРПОУ 32845419) судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 17.12.2018.

Суддя І.В.Садовий