Ухвала від 20.12.2018 по справі 346/5742/18

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"20" грудня 2018 р. Справа № 346/5742/18

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Коломийського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 13.11.2018 звернувся до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області з позовною заявою до Коломийського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою від 19.11.2018 Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області дану адміністративну справу направив за підсудністю до Івано-Франківського окружного адміністративного суду у відповідності до вимог частини 2 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України.

До Івано-Франківського окружного адміністративного суду матеріали позовної заяви ОСОБА_1 надійшли 17.12.2018.

17.12.2018 за наслідками розподілу автоматизованою системою документообігу справ між суддями Івано-Франківського окружного адміністративного суду адміністративну справу №346/5742/18 визначено головуючому судді Главачу І.А.

Пунктами 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує:

- чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Так, у пункті 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України вказано, що в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Перевіряючи на відповідність позовну заяву вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив, що позивач не зазначив:

- реєстраційний номер облікової картки платника податків, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти позивача;

- ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, його офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти.

Пунктом 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві вказується про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно змісту позовної заяви позивач процесуальних обов'язків, передбачених пунктом 8 частини 5 статті 160 КАС України, не виконав, так як відомості щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, не зазначені.

Також у пункті 11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України вказано, що в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Такого підтвердження в поданій позивачем позовній заяві не зазначено.

Також суд звертає увагу, що у відповідності до частин 2, 4-5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Судом встановлено, що позивачем до позовної заяви долучено письмові докази, не засвідчені належним чином.

Згідно із частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Суддя, ознайомившись з матеріалами справи встановив, що позивачем за подання позовної заяви до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області сплачено судовий збір в розмірі 704,00 гривні згідно квитанції №90.132.1/21237274 від 09.11.2018, де отримувачем є Коломийське УК, однак суд зазначає, що даний публічно-правовий спір переданий на розгляд Івано-Франківському окружному адміністративному суду, а від так судовий збір потрібно сплатити на рахунок УДК СУ в м. Івано-Франківську.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Так, згідно пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 відсотка розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року складає 1762,00 гривні.

Таким чином, при зверненні до адміністративного суду з даною позовною заявою, відповідно до положень статті 4 Закону України «Про судовий збір», ОСОБА_1 повинна сплатити судовий збір в розмірі 704,80 грн.

Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб - порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".

Частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

У зв'язку із вищевикладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом приведення у відповідність позовної заяви до вимог, встановлених частиною 1 статті 5, частиною 5 статті 94, пунктами 2, 8 частини 5 статті 160, частини 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі наведеного, керуючись статтями 94, 160, 161, 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Коломийського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу п'ятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом:

1) зазначення:

- офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача;

- ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, його офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти;

- інформації про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

2) подання:

- власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- копій письмових доказів, оформлених відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України;

- подання документу про сплату судового збору в розмірі 704,80 гривень за подання позовної заяви до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

В разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде залишена без розгляду.

Ухвала окремо оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Суддя Главач І.А.

Попередній документ
78744403
Наступний документ
78744405
Інформація про рішення:
№ рішення: 78744404
№ справи: 346/5742/18
Дата рішення: 20.12.2018
Дата публікації: 22.12.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема зі спорів щодо:; правового статусу фізичної особи, у тому числі:; реєстрації актів цивільного стану, крім актів громадянства