Рішення від 19.12.2018 по справі 159/4223/18

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2018 року ЛуцькСправа № 159/4223/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ковельської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 теплових мереж “Ковельтепло” про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до виконавчого комітету Ковельської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 теплових мереж “Ковельтепло” про визнання незаконною бездіяльність відповідача щодо не розгляду по суті заяви позивача від 21.06.2018 про надання дозволу на відключення квартири АДРЕСА_1 від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, визнання незаконним оформлене протоколом від 06.08.2018 №8/2 рішення постійно діючої комісії відповідача по розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання щодо відмови у надані дозволу на відключення квартири АДРЕСА_2 та зобов'язання відповідача розглянути по суті заяву позивача від 06.07.2018 про надання дозволу на відключення квартири АДРЕСА_2 від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання та надати дозвіл на відключення квартири від зазначених мереж і облаштування квартири автономною індивідуальною системою теплопостачання.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 06.07.2018 позивач звернулася з письмовою заявою до відповідача про надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення квартири, яка належить їй, як співвласниці,що знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. Садова, 14/34. У відповіді від 11.07.2018 відповідач повідомив позивача, що питання надання дозволу на відключення квартири буде розглянуто на засіданні постійно діючої комісії по розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання. Так, рішенням комісії, оформленим протоколом від 06.08.2018 №8/1, позивачу відмовлено в наданні дозволу на відключення квартири від мережі централізованого опалення а підставі п.2.1 Порядку відключення окремих будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом від 22.11.2005 №4 Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України.

Позивач вважає таку бездіяльність відповідача незаконною, такою, що порушує його права та законні інтереси у сфері публічно-правових відносин, оскільки дозвіл на переобладнання опалення в квартирі повинен надати саме виконавчий комітет Ковельської міської ради, а не його комісія, яка з 06.11.2007 позбавлена повноважень розглядати питання переобладнання опалення окремих квартир. Крім того, зазначає, що в Україні ніколи не існувало і на даний час не існує імперативних правових норм, які б забороняли відключення окремих квартир багатоквартирних будинків від мережі централізованого опалення.

У зв'язку із чим, просить суд задовольнити позовні вимоги повністю.

Ухвалою судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 29.08.2018 у даній справі було відкрите провадження, вирішено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 11:00 10.10.2018.

10.10.2018 ухвалою Ковельського міськрайонного суду Волинської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ковельської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 теплових мереж “Ковельтепло” про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, передано на розгляд Волинського окружного адміністративного суду, яка надійшла до суду 15.11.2018.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 20.11.2018 адміністративну справу прийнято до провадження та вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач, у визначений судом строк, відзив на позовну заяву не подав.

У аналогічних по змісту запереченнях на адміністративний позов від 20.09.2018 та 28.11.2018 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 теплових мереж “Ковельтепло” вважає позовні вимоги позивача безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки згідно п.2.1 Порядку відключення окремих будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками приміщень у житловому будинку.

Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову виходячи з наступного.

З наявного в матеріалах справи витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно Серії ССА №944116 від 20.07.2006 року вбачається, що ОСОБА_1 є співвласником квартири, що знаходиться за адресою АДРЕСА_3. (а.с.6)

Судом встановлено, що 06.07.2018 позивач звернулася до виконавчого комітету Ковельської міської ради із заявою про надання дозволу на відключення окремого приміщення, а саме квартири, що знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. Садова, 14/34, від мереж централізованого опалення та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального опалення. (а.с.11)

Виконавчий комітет Ковельської міської ради у відповіді від 11.07.2018 №К-1171 повідомив позивача, що питання про надання дозволу на відключення квартири №34 житлового будинку по вул.. Садовій, 14 буде розглянуто на засіданні постійно діючої комісії по розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання.

Рішенням комісії по розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, оформленим протоколом від 06.08.2018 №8/1, позивачу відмовлено в наданні дозволу на відключення квартири від мережі централізованого опалення на підставі п.2.1 Порядку відключення окремих будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом від 22.11.2005 №4 Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України.

Проаналізувавши спірні правовідносини, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Статтею 6 Закону України “Про теплопостачання” визначено, що державна політика у сфері теплопостачання базується на принципах забезпечення енергетичної безпеки держави; державного управління і регулювання відносин у сфері теплопостачання; оптимального поєднання систем централізованого, помірно-централізованого, децентралізованого та автономного теплопостачання відповідно до затверджених місцевими органами виконавчої влади схем теплопостачання з періодом перегляду п'ять років; державної підтримки та стимулювання у сфері теплопостачання; формування цінової та тарифної політики; пріоритетного розвитку застосування технології комбінованого виробництва теплової та електричної енергії (когенерації) та використання вторинних енергетичних ресурсів, нетрадиційних і поновлювальних джерел енергії; забезпечення захисту прав та інтересів споживачів; взаємної відповідальності суб'єктів відносин у сфері теплопостачання за якісне постачання теплової енергії та своєчасну її оплату; періодичного перегляду, удосконалення та техніко - економічної оптимізації схем теплопостачання, затверджуваних місцевими органами виконавчої влади; додержання стандартів, правил і норм усіма суб'єктами відносин у сфері теплопостачання; заборони обмеження енергопостачання об'єктів у сфері теплопостачання в опалювальний період нижче технологічного мінімуму споживання природного газу; створення умов для функціонування сфери теплопостачання на принципах самоокупності; сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку теплової енергії; встановлення відповідальності суб'єктів теплопостачання за порушення законодавства у сфері теплопостачання; підвищення екологічної безпеки систем теплопостачання; створення умов для впровадження енергозберігаючих технологій; забезпечення впровадження засобів обліку і приладів регулювання споживання теплової енергії.

Відповідно до ст.24 цього ж Закону споживач теплової енергії має право на: вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами; отримання інформації щодо якості теплопостачання, тарифів, цін, порядку оплати, режимів споживання теплової енергії; відшкодування згідно із законодавством збитків, заподіяних внаслідок порушення його прав, у разі виконання ним своїх зобов'язань відповідно до договору; приєднання до теплової мережі відповідно до нормативно - правових актів; отримання обсягів теплової енергії згідно з параметрами відповідно до договорів та стандартів; отримання перерахунку за спожиту теплову енергію з урахуванням здійсненого авансового платежу та показань приладів комерційного обліку теплової енергії протягом місяця після закінчення опалювального періоду.

Як встановлено судом, позивач звернулася до відповідача із заявою про надання дозволу на відключення квартири, що знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. Садова, 14/34, від мереж централізованого опалення та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального опалення.

Питання відключення від мереж централізованого опалення регулюється, зокрема, Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 (далі - Правилами), які з метою захисту прав усіх мешканців багатоквартирних будинків передбачають відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води не окремих квартир багатоквартирного будинку з ініціативи їх власників або наймачів, а відключення цілих багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів.

Відповідно до п.26 Правил відключення споживачів від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Згідно з п.25 Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 №4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.12.2005 за №1478/11758 (далі - Порядок відключення) визначено, що таке відключення відбувається на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади.

Отже, Порядком відключення чітко визначено, що вирішення питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, зокрема й у місті Ковель, покладено на постійно діючу комісію по розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, утворену при виконавчому комітеті Ковельської міської ради, яка на своєму засіданні 06.08.2018 розглянула звернення ОСОБА_1 від 06.07.2018 та прийняла рішення №8/1, оформлене протоколом, про відмову в наданні дозволу на відключення квартири від мережі централізованого опалення на підставі п.2.1 Порядку.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що виконавчий комітет Ковельської міської ради не наділений повноваженнями щодо розгляду звернень громадян, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, у зв'язку із чим відповідач цілком обгрунтовано передав заяву позивача від 06.07.2018 на розгляд повноважного органу, а саме постійно діючої комісії, яка 06.08.2018 прийняла оскаржуване рішення.

В свою чергу, щодо права на відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, суд вважає за необхідне зазначити, що питання, пов'язані з реалізацією споживачами права на відмову від отримання послуг централізованого опалення і гарячого водопостачання, як вже зазначалося вище, врегульовано Порядком відключення.

Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 №169 було внесено зміни у Порядок відключення, які унеможливлюють відключення від мереж ЦО та ГВП окремих квартир у багатоквартирному будинку.

Згаданими змінами передбачена можливість відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання не окремих приміщень будинку, а лише будинку в цілому, за умови підтримки такого рішення всіма власниками приміщень у будинку.

Так, відповідно до п.п.21.1 - 2.8 розд.2 Порядку відключення, для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи ЦО з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку. Комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї. Комісія, після вивчення наданих власником (власниками) документів, у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. При цьому обов'язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання даного населеного пункту або окремого мікрорайону щодо забезпечення живлення запропонованої власником (власниками) системи теплопостачання. Комісією, у разі необхідності, можуть розглядатися питання збільшення потужностей та можуть розроблятися пропозиції щодо їх фінансування, а також заміни систем внутрішньоквартальних, а в деяких випадках і магістральних мереж газо-, водо-, теплопостачання. Рішення комісії оформляється протоколом. При позитивному рішенні комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП. Підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є невиконання умов, визначених у пунктах 2.1 та 2.2 цього Порядку. У разі незгоди заявника з відмовою спір вирішується в судовому порядку.

Якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку. Про відмову у розгляді заяви комісія повідомляє заявника у десятиденний строк.

Отримання техумов може виконуватись безпосередньо заявником або відповідно до договору проектною чи проектно-монтажною організацією. Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником. Проект індивідуального (автономного) теплопостачання повинен відповідати вимогам чинних нормативних документів. Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж.

Відключення приміщень від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг з ЦО і ГВП та власника, наймача (орендаря) квартири (нежитлового приміщення) або уповноваженої ними особи. По закінченні робіт складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП (додаток 4) і в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання. Для виконання робіт з підготовки внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП до опалювального сезону після відключення приміщення від мереж його власник, наймач (орендар) зобов'язаний надавати представнику виконавця послуг з ЦО і ГВП можливість доступу до транзитних трубопроводів відповідно до порядку їх технічного огляду, установленого Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 №76, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 25.08.2005 за №927/11 207.

Аналіз наведених правових норм дає можливість дійти висновку, що відключення від мереж централізованого теплопостачання допускається лише щодо житлових будинків в цілому, а не окремих їх приміщень (квартир), та з дотриманням наступних умов: наявності технічної можливості такого відключення, що повинна бути передбаченою затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України “Про теплопостачання” схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення; звернення власника (власників) будинку до комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП із зазначенням причини відключення, додавши копію протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення, підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення.

Проте, зазначені умови позивачем дотримані не були, а тому відмова комісії в наданні дозволу на відключення квартири від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води є правомірною.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до п.п.2.2.3 Порядку відключення, якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, комісія взагалі мала право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку.

А відтак, порушення, на які посилається позивач у позовній заяві, не віднайшли свого підтвердження в ході судового розгляду справи.

У зв'язку із чим, суд не вбачає підстав для скасування рішення комісії по розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, оформленим протоколом №8/1 від 06.08.2018.

Крім того, позивач у позовній заяві посилається на те, що право споживача на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій поставлено не лише в залежність від наявності відповідної технічної можливості, але і у залежність від наявності волевиявлення усіх споживачів - мешканців будинку, що є прямим порушенням його прав як власника, вільно володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном на свій розсуд.

Проте, суд вважає, що це законне право кожної людини, а не лише позивача, адже будинок не належить позивачу на праві власності, так-як останній є співвласником квартири в будинку. Будь-яке втручання в систему опалення шляхом зміни гідравлічного опору, зокрема, від'єднання від системи централізованого опалення, порушує права інших мешканців.

Натомість, зміни до Правил та Порядку відключення внесені з метою впорядкування питань, що виникають під час надання дозволів на влаштування індивідуального опалення, та з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій у житловому фонді.

Частиною 2 ст.383 Цивільного кодексу України передбачено, що власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Таким чином, здійснення власником квартири своїх прав обмежується правами власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та санітарно-технічними вимогам і правилам експлуатації будинку.

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення; в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 2 КАС України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, добросовісно, розсудливо та безсторонньо, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві вимоги ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ковельської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 теплових мереж “Ковельтепло” про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії є необґрунтованими, у зв'язку із чим у їх задоволенні слід відмовити повністю.

Керуючись статтями 243-246, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про теплопостачання”, Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630, Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 №4, суд

ВИРІШИВ:

В задоволені адміністративного позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ковельської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 теплових мереж “Ковельтепло” про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1, адреса: 45004, АДРЕСА_4.

Відповідач: виконавчий комітет Ковельської міської ради, адреса: 45008, м. Ковель, вул. Незалежності, 73.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:

1) ОСОБА_2, адреса: 45004, АДРЕСА_4;

2) ОСОБА_3, адреса: 45002, м. Ковель, вул. Василя Стуса, 1;

3) ОСОБА_4 теплових мереж “Ковельтепло”, адреса: 45006, м. Ковель, вул. Володимирська, 97-А.

Суддя Ю.Ю. Сорока