Ухвала від 19.12.2018 по справі 120/4130/18-а

УХВАЛА

про зупинення провадження по справі

м. Вінниця

19 грудня 2018 р. Справа № 120/4130/18-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши у письмовому провадженні питання про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, яка призначена до розгляду в порядку статті 263 КАС України.

В ході розгляду справи виникла необхідність зупинити провадження у справі до набрання законної сили рішенням у справі №826/4979/18.

Так, предметом розгляду у даній справі є вимоги про визнання протиправними дій щодо застосування при перерахунку пенсії лише суми окладу за спеціальним званням, посадового окладу і відсоткової надбавки за вислугу років та виплати у 2018 р. 50% від суми перерахованої пенсії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказує, що йому безпідставно вилучено ряд надбавок при перерахунку пенсії згідно постанови КМУ №704 та неправомірно виплачують лише 50% перерахованої підвищеної пенсії.

В свою чергу, відповідач заперечуючи проти позовних вимог, вказує, що пунктом 1 Постанови №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" .

Окрім того, пунктом 2 Постанови № 103 встановлено, що виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01.01.2018 у таких розмірах: з 01.01.2018 - 50 відсотків; з 01.01.2019 по 31.12.2019 - 75 відсотків; з 01.01.2020 - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.01.2018.

Отже підставою для здійснення перерахунку пенсії, з розміром якої не погоджується позивач стала Постанова № 103 .

Разом з тим, судом з'ясовано, що в провадженні окружного адміністративного суду м. Києва перебуває справа №826/4979/18 за позовом Особи до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови КМУ №103.

Оскільки предметом розгляду та дослідження в зазначеній судовій справі є питання щодо законності пунктів 1, 2 Постанови №103, які в свою чергу, стали підставою для виключення певних надбавок позивачу та виплати підвищеної пенсії лише в розмірі 50%, є необхідним отримати рішення у справі №826/4979/18 .

Визначаючись щодо наявності передбачених процесуальним Законом підстав для зупинення провадження у справі, суд вказує на наступне.

Відповідно до частини першої статті 236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Враховуючи наведене та положення процитованої статті 236 КАС України, які є імперативними, зважаючи на те, що рішення прийняте за результатом розгляду справи №826/4979/18 вплине на розгляд даної справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішення у справі №826/4979/18.

Керуючись ч. 1 ст. 236, 248, 256 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

провадження у справі зупинити до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва №826/4979/18.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Воробйова Інна Анатоліївна