Справа № 237/5750/18
3/237/2349/18
Іменем України
10.12.18 року місто Курахове
Суддя Мар'їнського районного суду Донецької області Сенаторов Володимир Анатолійович, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, громадянина України, одруженого, на утриманні має двоє малолітнії дітей, який зареєстрований та фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 13,
за ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До суду надійшов адміністративний протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП стосовно ОСОБА_1, відповідно до якого 23.10.2018 року перетинаючи КПВВ «Мар'їнка» (дорожній коридор Донецьк- Курахове) на автомобілі «SKODA OKTAVIA А7», 2017 р.в., д.н.з. НОМЕР_2, на якому здійснював переміщення товарно-матеріальних цінностей (парфюмерія, аксесуари для мобільних телефонів), чим порушив обсяг та суму товарів, дозволених для переміщення через лінію розмежування відповідно до вимог Наказу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 24.03.2017 року № 39 щодо товарів дозволених для переміщення через лінію зіткнення. У громадянина ОСОБА_1 було вилучено ТМЦ при перетинанні через КПВВ «Мар'їнка» на загальну суму 198 435,40 грн.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце слухання справи був повідомлений, причини неявки невідомі.
Всебічно, об'єктивно, повно та безпосередньо у судовому засіданні дослідивши наявні у справі докази, оцінюючи ці докази з огляду на їх належність, допустимість, достовірність, кожного окремо, суд дійшов до висновків, які наведені нижче.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року за № 99 затверджено «Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», і у пункті 9 вищевказаного порядку зазначено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Згідно пункту 4 наказу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 24 березня 2017 року № 39, встановлено такі обсяги товарів (крім особистих речей та підакцизних товарів), що переміщуються фізичними особами: через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу.
Адміністративне правопорушення (проступок) - це протиправна винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Це визначення дається встатті 9 КУпАП і в ньому робиться акцент на обєкти адміністративного правопорушення громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління. Склад адміністративного правопорушення це сукупність установлених законом обєктивних і субєктивних ознак, наявність яких характеризує діяння як адміністративне правопорушення (проступок). Законодавець виділяє дві групи шкідливих наслідків адміністративних поступків: матеріальні та формальні. Тому виділяють проступки з матеріальним складом і проступки з формальним складом.
Правопорушення вчинене застаттею 204-3 ч.1 КУпАП є правопорушенням з матеріальним складом, тобто обєкт адміністративного правопорушення за цією статтею у даному випадку - це суспільні відносини, врегульовані нормами адміністративного права, яким завдано шкоди адміністративним правопорушенням. Іншими словами, це те, на що спрямовано адміністративне правопорушення. Законодавець виділяє дві групи шкідливих наслідків адміністративних проступків: матеріальні й формальні.
Адміністративні проступки з матеріальним складом - це такі правопорушення, для обєктивної сторони яких закон вимагає встановлення не тільки факту діяння, а й шкідливих наслідків. Причинний зв'язок між діянням і суспільно шкідливими наслідками, що настали, встановлюється лише в проступках з матеріальним складом. Причина це необхідна умова виникнення наслідків, без цієї умови виникнення даного наслідку неможливе. Вона повинна в часі передувати і головне має цей наслідок викликати.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Згідно Наказу МТОТ № 39 від 24.03.2017 року був затверджений перелік та обсяги товарів, дозволених до переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення, зокрема, п. 4 встановлено наступні обмеження обсягів товарів (крім особистих речей та підакцизних товарів), що переміщуються фізичними особами:
- через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу;
- з контрольованої території до гуманітарно-логістичних центрів - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу;
- з гуманітарно-логістичних центрів на неконтрольовану територію - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 20000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 150 кг на одну особу.
З аналізу зазначених норм вбачається, що дозволеним є переміщення через лінію зіткнення товарів, що відповідають одночасно двом критеріям: вартістю до 10000 грн. та вагою менше 75 кг. З цього вбачається, що перевищенням граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення є одночасне порушення обох критеріїв вартості та ваги, оскільки не є забороненим, в розумінні зазначених норм права, перевезення товарів через лінії зіткнення, що перевищує межу лише одного критерію або вартості, або ваги.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 0677 від 23.10.2018 року ОСОБА_1 перевозив товар на загальну суму 198 435,40 гривень, але вага товару взагалі не зазначена.
До протоколу про адміністративне правопорушення, старшим оперуповноваженим з ОВС другого відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області лейтенантом податкової міліції ОСОБА_2 додана вартість вилученого ТМЦ, яка встановлена з мережі інтернету, яку суд не може взяти до уваги, як належний та допустимий доказ розміру ТМЦ, які вказані в протоколі вилучення (додаток до протоколу про адміністративне правопорушення № 0677 від 23.10.2018 року).
Оскільки в матеріалах справи, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення, відсутні належні та допустимі докази на підтвердження вартості майна, вилученого при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, у розумінні статті 256 КУпАП, а саме: видаткові накладні, висновок експерта, висновок спеціаліста на підтвердження вартості вилучених товарно-матеріальних цінностей, яка зазначена у протоколі вилучення (додаток до протоколу про адміністративне правопорушення № 0677 від 23.10.2018 року), суд вважає, що твердження особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, щодо вартості товару, який переміщувався ОСОБА_1, у сумі 198 435,40 грн. є таким, що не доведене в порядку, який встановлений КУпАП.
Тому суд вважає, що ОСОБА_1 не порушив порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, оскільки не доведено, що сукупна вага товарів більша 75 кг.
З аналізу зазначених норм вбачається, що дозволеним є переміщення через лінію зіткнення товарів, що відповідають одночасно двом критеріям: вартістю до 10000 грн. та вагою менше 75 кг. З цього вбачається, що перевищенням граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення є одночасне порушення обох критеріїв вартості та ваги, оскільки не є забороненим, в розумінні зазначених норм права, перевезення товарів через лінії зіткнення, що перевищує межу лише одного критерію або вартості, або ваги.
В судовому засіданні не доведено, що ОСОБА_1 порушив затвердженний «Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції № 99» від 01.03.2017 року п.9.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-3 ч. 1 КУпАП, оскільки відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 0677 від 23.10.2018 року вага товару взагалі не зазначена, тому не доведено, що сукупна вага товарів більша 75 кг.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю через відсутність події та складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши докази, які надані учасниками судового провадження, застосувавши кретеріїї доведенності вини «поза розумним сумнівом», суд дійшов висновку про відсутність вини ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, яке передбаче ч. 1 ст. 204-3 КУпА, а від так і про відсутність складу цього адміністративного правопорушення в його діях.
Отже, суд вважає, що вилучені згідно протоколу вилучення, що є додатком до протоколу № 0677 від 23.10.2018 року, товарно-матеріальні цінності, а саме: ремінець для фітнес браслету Xiaomi в кількості 90 шт., металевий ремінець для фітнес браслету Xiaomi в кількості 33 шт., USB шнур в кількості 175 шт., мережева зарядка USAMS 3 в кількості 70 шт., навушники для Xiaomi в кількості 3 шт., термометр Xiaomi в кількості 4 шт., туалетна вода Chanel в кількості 215 шт., туалетна вода Eclat в кількості 25 шт., пудра Pupa milano в кількості 72 шт., олівець Pupa milano в кількості 294 грн., туш Max Factor в кількості 132 шт., блеск Rouge Allure в кількості 60 шт., тональник Max Factor в кількості 36 шт., лак Pretty bе Flormar в кількості 332 шт.- необхідно повернути особі, у який вищевказаний товар 23.10.2018 року був вилучений.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП,
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.204-3 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Товарно-матеріальні цінності, які були вилучені згідно протоколу вилучення (додаток до протоколу про адміністративне правопорушення № 0677 від 23.10.2018 року), а саме: ремінець для фітнес браслету Xiaomi в кількості 90 шт., металевий ремінець для фітнес браслету Xiaomi в кількості 33 шт., USB шнур в кількості 175 шт., мережева зарядка USAMS 3 в кількості 70 шт., навушники для Xiaomi 3 в кількості 3 шт., термометр Xiaomi в кількості 4 шт., туалетна вода Chanel в кількості 215 шт., туалетна вода Eclat в кількості 25 шт., пудра Pupa milano в кількості 72 шт., олівець Pupa milano в кількості 294 грн., туш Max Factor в кількості 132 шт., блеск Rouge Allure в кількості 60 шт., тональник Max Factor в кількості 36 шт., лак Pretty bе Flormar в кількості 332 шт.- повернути особі, у якій вищевказаний товар 23.10.2018 року був вилучений.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги до Мар'їнського районного суду Донецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В.А. Сенаторов
Дата документу 10.12.2018