Постанова від 18.12.2018 по справі 826/5828/18

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 826/5828/18 Суддя (судді) першої інстанції: Амельохін В.В.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2018 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Файдюка В.В.

суддів: Мєзєнцева Є.І.

Чаку Є.В.

При секретарі: Марчук О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними та скасування рішень, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про:

- визнання протиправними та скасування приписів Головного управління контролю за благоустроєм міста Києва (після зміни назви - Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 14 листопада 2014 року № 1416716 та № 1416715;

- визнання протиправними та скасування доручення Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища (після зміни назви - Департамент міського благоустрою) виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), оформлене листом від 07 липня 2016 року № 064-6337, в частині, що стосується двох павільйонів ОСОБА_3 за адресою: Гідропарк о., вул. Передмістна-Слобідка у Дніпровському районі м. Києва.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2018 року в задоволенні даного адміністративного позову - відмовлено.

Рішення суду мотивовано тим, що власникам тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі без наявності укладеного договору на Пайову участь (внесок) в утриманні об'єктів благоустрою забороняється встановлювати (розміщувати) тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, а у позивача у спірному періоді таких договорів не існувало.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким задовольнити позов.

На думку позивача, судом першої інстанції безпідставно не враховано, що рішення КМР від 04 вересня 2014 року №62/62 має зворотну дію в часі щодо власників ТС, які сплачували пайову участь у 2012 та 2013 роках, оскільки з 01 січня 2014 року по 05 червня 2014 року КМР не було проведено жодного пленарного засідання у зв'язку з подіями, які пов'язані з Революцією Гідності. Таким чином, вказане рішення КМР надало позивачу право з 01 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року здійснювати підприємницьку діяльність у своїх ТС без укладення Договір на 2014 рік.

Розглянувши матеріали справи та вказані апеляційні скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_3 не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як встановлено судом першої інстанції, 14 листопада 2014 року Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) прийнято приписи № 1416716 та № 1416715, якими позивача за порушення п. 15.3.5 Правила благоустрою міста Києва, було зобов'язано упродовж семи днів надати Головному управлінню контролю за благоустроєм міста Києва проектно-дозвільну документацію на встановлення ТС за адресою: Гідропарк о., вул. Передмістна-Слобідка у Дніпровському районі м. Києва.

07 липня 2016 року Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) винесено Доручення № 301/07-16, оформлене листом за № 064-6337, яким відповідно до «Положення про Департамент міського благоустрою та збереженім природного середовища» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27 січня 2011 року № 94 (із змінами), «Правил благоустрою міста Києва» затверджених рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051 (зі змінами та доповненнями)», враховуючи лист КП «Київблагоустрій» від 05 липня 2016 року № 222-1921 (043-781) доручено КП «Київблагоустрій» вжити заходи шляхом демонтажу самовільно встановлених елементів благоустрою, а саме, зокрема, павільйонів, що знаходяться за адресою: Гідропарк о., вул. Передмістна-Слобідка у Дніпровському районі м. Києва та належать СПД ОСОБА_4 за не виконання приписів № 1416716 та № 1416715 від 14 листопада 2014 року.

Згідно листа відповідача від 20 грудня 2017 року № 064-13622, КП «Київблагоустрій» здійснено демонтаж вказаних вище павільйонів, про що складено Акти від 30 травня 2017 року № 02-254, від 31 травня 2017 року № 03-259 та описи майна до вказаних актів від 30 травня 2017 року № 02-254, від 31 травня 2017 року № 03-259.

Не погоджуючись з такими рішеннями та діями відповідача та вважаючи свої права порушеними, позивач звернулась до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч.ч. 1, 4 статті 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» № 2807-IV організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Згідно ч.3 статті 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до цього Закону за рішенням власника об'єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил.

Згідно п.44 ч.1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» № 280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання, зокрема, щодо встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.

Так, Рішенням Київської міської ради ІІ сесії VI скликання від 25 грудня 2008 року №1051/1051 затверджені Правила благоустрою міста Києва (далі - Правила №1051), які визначають правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою міста і спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

Пунктом 13.2.3 Правил №1051 визначено, що самовільно встановлені (розміщені) малі архітектурні форми та тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, паспорти прив'язки яких анульовані або строк дії яких закінчився, підлягають демонтажу власником об'єкта (особою, яка здійснила встановлення (розміщення) об'єкта) за власні кошти у строки, визначені в приписі Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Приписами пункту 13.3.1 Правил №1051 встановлено, що у разі виявлення самовільно встановлених малих архітектурних форм, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, паспорти прив'язки яких анульовані або строк дії яких закінчився, Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) вноситься припис його власнику (особі, яка здійснила встановлення) з вимогою усунення порушень шляхом демонтажу об'єкта протягом семи робочих днів, крім тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, відсутніх в матеріалах єдиної цифрової топографічної основи території міста Києва, на демонтаж яких надається один робочий день. Власник (особа, яка здійснила встановлення) проводить демонтаж з обов'язковим відновленням благоустрою території.

Відповідно до пункту 13.3.2 Правил №1051 якщо власники (особи, які здійснили встановлення) об'єктів, зазначених у пункті 13.3.1 цих Правил, ухиляються від демонтажу в строки, визначені в приписі Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), демонтаж, перевезення, зберігання таких об'єктів здійснюється Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районними в місті Києві державними адміністраціями на підставі рішень, зазначених в пункті 13.3.3 цих Правил, за кошти міського бюджету або з інших джерел, не заборонених законодавством, з подальшим відшкодуванням усіх витрат власником (особою, яка здійснила встановлення) тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчика для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства або малої архітектурної форми, винним у порушенні благоустрою.

Згідно з пунктом 13.3.3 Правил №1051 рішення про демонтаж самовільно встановлених малих архітектурних форм, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, паспорти прив'язки яких анульовані або строк дії яких закінчився, приймається Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за поданням районних в місті Києві державних адміністрацій.

Пунктом 13.3.4 Правил № 1051 визначено, що за фактом демонтажу складається акт зовнішнього огляду (акт демонтажу) малої архітектурної форми або тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, який підписується представниками Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), КП "Київблагоустрій", представниками районних в місті Києві державних адміністрацій, а також власником (особою, яка здійснила встановлення) об'єкта (у разі його присутності).

Згідно п.20.2.1 Правил №1051, якщо під час перевірки виявлені причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, посадова особа контролюючого органу зобов'язана скласти та видати офіційний документ - припис, який є обов'язковим для виконання в термін до трьох діб особами, які є відповідальними за утримання об'єктів благоустрою.

Згідно п.20.2.10 Правил № 1051 Головне управління контролю за благоустроєм здійснює заходи щодо проведення демонтажу самовільно розміщених тимчасових споруд (малих архітектурних форм) та елементів благоустрою на території міста Києва на підставі заявок балансоутримувачів об'єктів благоустрою, рішень комісії з питань впорядкування розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм) на території міста Києва, створеної розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також приписів прокурора та рішень суду за рахунок коштів міського бюджету з наступним відшкодуванням усіх витрат власником тимчасової споруди, винним у порушенні благоустрою. Демонтаж тимчасових споруд (малих архітектурних форм) та елементів благоустрою на підставі заявок власника цієї споруди здійснюється за рахунок останнього.

З аналізу наведених норм вбачається, що законодавством передбачено дії Головного управління контролю за благоустроєм у разі виявлення самовільно розміщених тимчасових споруд (малих архітектурних форм) та елементів благоустрою на території міста Києва.

Так, згідно оскаржуваних приписів позивачем порушено п. 15.3.5 Правил благоустрою міста Києва, відповідно до якого встановлення тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, можливе за наявності:

- паспорт прив'язки тимчасової споруди, оформлений Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

- договір щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою, укладений між Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та власником тимчасової споруди.

Між тим, станом на час проведення перевірки та прийняття оскаржуваних приписів, строк дії договорів про сплату пайової участі (внеску) власника тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в утриманні об'єкта благоустрою м. Києва закінчився 01 січня 2014 року, що свідчить про відсутність у позивача документів на встановлення МАФІв відповідно до норм чинного законодавства.

Механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності регулюється Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, відповідно до пункту 1.4 паспорт прив'язки ТС - комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС на топографо-геодезичній основі М 1:500, схему благоустрою прилеглої території.

За п.2.1 Порядку підставою для розміщення тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності є паспорт прив'язки.

Згідно пунктів 4.2.1, 4.3.1, 4.5.1, 4.5.4 Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради № 56/5443 від 24 лютого 2011 року у всіх питаннях щодо організації залучення пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) виступає в особі Головного управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Управління).

Пайову участь (внесок) в утриманні об'єктів благоустрою сплачують фізичні особи, фізичні особи - підприємці та юридичні особи або уповноважені ними особи, які оформлюють дозвільні документи на встановлення (розміщення) тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі.

Для укладення договору про сплату пайової участі суб'єкт господарювання звертається до Управління із заявою, до якої додається, зокрема, документ дозвільного характеру на розміщення тимчасової споруди, виданий до набрання чинності цим Тимчасовим порядком (у разі наявності).

У разі позитивних результатів розгляду документів із суб'єктом господарювання укладається договір про сплату пайової участі.

Після сплати суб'єктом господарювання 100% плати за договором про сплату пайової участі Управління оформлює довідку про функціональне призначення тимчасової споруди у вигляді додатка до договору про сплату пайової участі.

Відповідно до п. 4.8.1 Порядку № 56/5443 у разі повної сплати Пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою Управління видає підписану довідку про функціональне призначення тимчасової споруди.

Таким чином, довідка про функціональне призначення тимчасової споруди видається лише у разі повної сплати Пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою, тобто у разі наявності всіх необхідних документів для розміщення тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності.

Пунктом 2.1 рішення Київської міської ради від 28.02.2013 року №97/9154 «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Києві» визначено, що власники (користувачі) тимчасових споруд, що здійснювали підприємницьку діяльність в тимчасових спорудах у 2012 році та мають намір продовжити свою підприємницьку діяльність у 2013 році, подають до міського дозвільного центру в термін до 01 травня 2013 року оригінал довідки про функціональне призначення тимчасової споруди, виданої у 2012 році, та документи для укладення договору про сплату пайової участі (внеску) за 2013 рік відповідно до рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443.

Матеріалами справи встановлено, що відповідно до рішення Київради від 26 січня 2012 року №2/7339 позивачем 27 квітня 2012 року укладено Договори про сплату пайової участі (внеску) власника тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в утриманні об'єкта благоустрою м. Києва № 1351-01/38 та № 1352-01/38 та отримано довідки про функціональне призначення тимчасових споруд за адресою: Гідропарк о., вул. Передмістна-Слобідка у Дніпровському районі м. Києва (два павільйони). Відповідно до вказаних документів, строк їх дії яких до 01.01.2013 року.

29 квітня 2013 року, відповідно до рішення Київради від 28 лютого 2013 року 97/9154 позивачем укладено Договори про сплату пайової участі (внеску) власника тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в утриманні об'єкта благоустрою м. Києва № 50555-000142760-761-01/4018 та № 50555-000142759-761-01/4023 та отримано довідки про функціональне призначення тимчасових споруд за адресою: Гідропарк о., вул. Передмістна-Слобідка у Дніпровському районі м. Києва (два павільйони). Строк дії вказаних документів - до 01 січня 2014 року.

Також позивачем надано копії Договорів від 08 грудня 2014 року та від 16 грудня 2014 року про сплату пайової участі (внеску) власника тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в утриманні об'єкта благоустрою м. Києва № 06925-14 та № 06929-14 зі строком дії до 07 червня 2015 року та до 15 червня 2015 року відповідно.

Отже, судом першої інстанції вірно було визначено, що в період з 01 січня 2014 року по 08 грудня 2014 року та 16 грудня 2014 року у позивача були відсутні дозвільні документи на встановлення (розміщення) тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі.

В обґрунтування правомірності своїх дій позивач зазначила, що у період з 01 січня 2010 року по 04 вересня 2014 року було відсутнє відповідне рішення Київради, яким би регулювалося питання, пов'язане із закінченням строку дії договорів пайової участі (внеску) на 2014 рік. Натомість, таке рішення було прийнято лише 04 вересня 2014 року, а саме за № 62/62 «Про внесення змін до рішення КМР від 24 лютого 2011 року № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради», п. 4 якого передбачено: «Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до 31 грудня 2014 року договори щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою з власниками тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності укладати тільки за умови наявності тимчасової споруди в матеріалах єдиної цифрової топографічної основи території міста Києва.»

Разом з тим, відсутність протягом вказаного періоду рішення Київради, яке б регулювало питання, пов'язане із закінченням строку дії договорів пайової участі (внеску) не надає право позивачу самовільно, без дозвільних документів розміщувати відповідні ТС.

Тим більше, згідно п. 6.3.1 Договорів від 29 квітня 2013 року № 50555-000142760-761-01/4018 та № 50555-000142759-761-01/4023, строк їх дії яких встановлено до 01 січня 2014 року, Договір припиняється у разі закінчення строку, на який його було укладено. Тобто, позивач сама погодилася на умови, за яких договір укладено на певний період, зі спливом якого припиняються відносини між СПД та органом місцевого самоврядування.

Крім того, згідно п. 6.4 у випадку припинення цього Договору ТС підлягає демонтажу (звільнення з об'єкту благоустрою) за рахунок Платника протягом 10 календарних днів з дня повідомлення Платника про припинення цього Договору, при цьому кошти, сплачені суб'єктом господарювання за цим Договором, поверненню не підлягають.

Також судом першої інстанції слушно зауважено, що позивачем не надано жодних доказів звернення до міського дозвільного центру з заявою щодо укладення/продовження Договорів про сплату пайової участі (внеску) власника тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в утриманні об'єкта благоустрою м. Києва на 2014 рік.

Таким чином, правомірними є винесені відповідачем приписи від 14 листопада 2014 року № 1416716 та № 1416715, у зв'язку з чим підстав для їх скасування немає.

Крім того, оскаржуваними приписами позивача було зобов'язано упродовж семи днів надати Головному управлінню контролю за благоустроєм міста Києва проектно-дозвільну документацію на встановлення ТС за адресою: Гідропарк о., вул. Передмістна-Слобідка у Дніпровському районі м. Києва, та у разі її відсутності власними силами демонтувати ТС (два павільйони).

У зв'язку з не виконанням вказаних приписів, Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) винесено Доручення № 301/07-16 щодо вжиття заходів шляхом демонтажу самовільно встановлених елементів благоустрою, в тому числі і тих, що належать позивачеві.

Оскільки вимога про визнання протиправними та скасування доручення Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища (після зміни назви - Департамент міського благоустрою) виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), оформленого листом від 07 липня 2016 року № 064-6337 в частині, що стосується двох павільйонів ОСОБА_3 за адресою: Гідропарк о., вул. Передмістна-Слобідка у Дніпровському районі м. Києва є похідною від вимоги про визнання протиправними та скасування приписів, зазначених вище, то вона також не підлягає задоволенню.

Колегія суддів апеляційної інстанції приходить до висновку, що інші доводи апелянта не знайшли свого підтвердження під час апеляційного розгляду, а тому судом до уваги не приймаються.

Згідно ч. 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В даному випадку, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, доведено правомірність своїх дій та надано обґрунтовані доводи відмови позивачу в перерахунку пенсії, відповідно до норм чинного законодавства.

Приймаючи до уваги те, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду доводами апелянта не спростовані, колегія суддів дійшла висновку про відсутність правових підстав для задоволення апеляційної скарги.

За правилами статті 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 243, 246, 308, 315, 316, 321, 325, 329, 331 КАС України суд,

ПОСТАНОВИВ :

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - залишити без задоволення.

Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2018 року - залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає, за виключенням випадків передбачених п. 2 ч. 5 статті 328 КАС України.

Суддя-доповідач: Файдюк В.В.

Судді: Мєзєнцев Є.І.

Чаку Є.В.