Ухвала від 17.12.2018 по справі 640/21020/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 грудня 2018 року № 640/21020/18

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко А.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві

про зобов'язання вчинити дії та відшкодування моральної шкоди

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, в якому просить:

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок пенсійного забезпечення ОСОБА_1 відповідно до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210;

- Міністерство праці соціальної політики і представники Пенсійного фонду України не виконують рішення суду 2003 р. Голосійського р-н і Апеляційного обласного суду 2004 року, вони повинні виплатити моральну шкоду здоров'я ОСОБА_1 200 тис. грн (двісті тисяч гривен).

Розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 та додані до неї матеріали, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

У відповідності до пунктів 5, 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються, зокрема:

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Крім того, у відповідності до пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Частиною 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних документів).

Згідно з частиною 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Так, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок пенсійного забезпечення ОСОБА_1 відповідно до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210.

Проте, позивачем у позовній заяві не зазначено, які саме протиправні дії або бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві стали підставою для його звернення до адміністративного суду з позовною вимогою про зобов'язання останнього вчинити такі дії.

Крім того, позивачем в позовній заяві також не зазначено, в чому саме полягає протиправність дій або бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві та не надано суду доказів, що ОСОБА_1 станом на 12 грудня 2018 року, тобто до звернення з відповідною позовною заявою до Окружного адміністративного суду міста Києва, звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві з відповідною заявою про здійснення перерахунку пенсії, але у задоволенні цієї заяви було відмовлено.

Крім того, зі змісту другої позовною вимоги вбачається, що вона пред'явлена до Міністерства праці і соціальної політики України, а також до представників Пенсійного фонду, проте, в порушення вимог частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, зі змісту позовної заяви взагалі не вбачається, яким саме чином ОСОБА_1 обґрунтовує свої позовні вимоги до Міністерства праці і соціальної політики України.

Також, у позовній заяві не визначено процесуального статусу Міністерства праці і соціальної політики України та представників Пенсійного фонду, які заподіяли ОСОБА_1 моральну шкоду, яку він оцінює у 200 000,00 грн.

Також, у відповідності до частини 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Проте, в порушення вимог частини 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, ОСОБА_1 не додано до позовної заяви її копії разом з копіями доданих до неї документів відповідно до кількості учасників справи.

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Вказані недоліки позивач може усунути у триденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків шляхом подання до суду:

- належним чином оформленої позовної заяви відповідно до положень статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України разом з копією такої заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості учасників справи;

- належним чином завірені копії документів, які підтверджують факт звернення ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві та відповідного рішення останнього за наслідками розгляду такого звернення.

Керуючись статтями 160-162, частиною 1, 2 статті 169, статтею 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити позивачу триденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.І. Кузьменко