справа №1340/6020/18
про залишення позовної заяви без руху
17 грудня 2018 року м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп'як Оксана Орестівна, перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Личаківського відділу Державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про визнання протиправною і скасування постанови, зобов'язання вчинити дії,-
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Личаківського відділу Державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції (79058, м. Львів, пр. В.Чорновола, 39) про визнання протиправною і скасування постанови, зобов'язання вчинити дії, в якому просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 44665725, винесену 28.11.2018 року старшим державним виконавцем Личаківського відділу Державної виконавчої служби м. Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області Данько У.В.;
- зобов'язати посадових осіб Личаківського відділу Державної виконавчої служби м. Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області відновити виконавче провадження № 44665725.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною 1 статті 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Пунктом 1 частини 2 статті 287 КАС України зазначено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як встановлено судом з позовної заяви, копію постанови, яка оскаржується, отримано представником ОСОБА_3 при ознайомленні з матеріалами виконавчого провадження 30.11.2018 року.
Відповідно до частини 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
З метою встановлення дотримання позивачем строку звернення до суду, оскільки оскаржується постанова про закінчення виконавчого провадження від 28.11.2018 року та з урахуванням відсутності заяви позивача про поновлення строку звернення до суду чи зазначення причин пропущення такого строку, суд вважає за необхідне зобов'язати позивача подати підтвердження отримання оскаржуваної постанови саме 30.11.2018 року.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно матеріалів позову, позивачем до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору за одну вимогу майнового характеру.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач, який звернувся до суду, не належать до суб'єктів передбачених ст. 5 Закону України "Про судовий збір", яким встановлені пільги щодо сплати судового збору, а тому за подання позовної заяви йому слід сплатити судовий збір відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон України "Про судовий збір"), судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до абз. 4 ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" з 01.01.2018 встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 гривень.
Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону України "Про судовий збір". Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем судовий збір становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу
Таким чином, за звернення позивача з даним позовом до адміністративного суду за одну вимогу майнового характеру в розмірі 785 067,24 судовий збір складає 7850.67 грн.
Відповідно до пункту 11 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В матеріалах позовної заяви відсутнє таке підтвердження.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, враховуючи наведене, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків відповідно до ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк, протягом п"яти днів з дня вручення ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
3.Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
4. У випадку невиконання вимог ухвали по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачеві відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна