ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про відмову у відкритті провадження
"17" грудня 2018 р. справа № 0940/2389/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Тимощук О.Л., розглянувши матеріали
позовної заяви ОСОБА_1
до Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області
про зобов'язання вчинити дії, шляхом винесення постанови про зняття арешту з майна боржника,-
ОСОБА_1 13.12.2018 звернувся в суд з позовною заявою до Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про зобов'язання вчинити дії, шляхом винесення постанови про зняття арешту з майна боржника.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач не ухиляється від сплати аліментів, а про регулярне відрахування таких виплат із заробітної плати останнього свідчить довідка про заробітну плату від 07.12.2018 №247/09-19-05-35, долучена до матеріалів позовної заяви. На переконання позивача, наведене свідчить про те, що постанова про накладення арешту на майно боржника від 11.10.2018 винесена протиправно, а тому, слід зобов'язати відповідача вчинити дії, а саме винести постанову про зняття арешту з майна ОСОБА_1
Відповідно до приписів пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач, звертаючись до суду із даною позовною заявою керується приписами частини 1 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України).
Так, у відповідності до частини 1 вказаної статті, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Однак, до матеріалів позовної заяви позивачем долучено копію оскаржуваної постанови про арешт майна боржника, згідно зі змістом якої, підставою винесення постанови слугувало невиконання позивачем судового наказу №212/4804/18, виданого 07.08.2018 Жовтневим районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на дитину.
Враховуючи наведене, суд звертає увагу позивача на положення частини 1 статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII, згідно із якою, рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
З огляду на те, що підставою накладення арешту на майно боржника слугувало саме невиконання позивачем рішення Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, ухвалене за наслідком розгляду цивільної справи, при вирішенні питання юрисдикції даного правового спору, слід застосовувати приписи частини 1 статті 74 Закону України "Про виконавче провадження".
У відповідності до частини 1 статті 447 Цивільного процесуального кодексу України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Таким чином, даний спір підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства, відповідно до вимог, встановлених статями 447-453 Цивільного процесуального кодексу України, а також з урахуванням правил виключної підсудності, згідно із частиною 2 статті 30 Кодексу.
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Суд роз'яснює позивачу, що у відповідності до пункту 3 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі, виключно за клопотанням особи, яка його сплатила.
Враховуючи наведене, керуючись статями 170, 243, 248, 256, 294, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі №0940/2389/18 за позовною заявою до Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області.
Роз'яснити ОСОБА_1, що даний спір відноситься до юрисдикції цивільних судів.
Копію цієї ухвали, разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.