Рішення від 17.12.2018 по справі 520/10222/18

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

17 грудня 2018 р. № 520/10222/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Панченко О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд.5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, м. Харків,61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання бездіяльності (дій) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:

- визнати бездіяльність (дії) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо реалізації права на перерахунок пенсії з дати виникнення права на нього без обмеження строком, а саме не перерахунку, не нарахуванні та не виплаті пенсії ОСОБА_1 з усіх складових грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі відповідно наказу Міноборони від 28.07.2008 р. №377 з 01.09.2008р., наказу Міноборони від 27.11.2013 р. №814 з 01.01.2014р. протиправними;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію, розмір якої обчислений з усіх складових грошового забезпечення, визначеного Харківським обласним військоматом у довідках від 23.08.2018р., які Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області отримало із супровідним листом Харківського обласного військомату від 23.08.2018р. №ФХ-118490/2439/ВСЗ, здійснити виплату суми перерахунку, починаючи з 01.09.2008р. та з 01.01.2014р. однією сумою;

- подати 15 днів, з дня набрання рішенням суду законної сили, звіт про виконання судового рішення.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач допустив бездіяльність щодо невиплати пенсії нарахованої за рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2018 р. по справі №638/18879/17 з усіх складових грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі встановленого відповідно до наказу Міноборони від 28.07.2008 р. №377 з 01.09.2008р. та наказу Міноборони від 27.11.2013 р. №814 з 01.01.2014р. Вважаючи таку бездіяльність ГУ ПФУ в Харківській області незаконною та протиправною, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 16.11.2018р. відкрито спрощене провадження по справі.

Відповідачем - Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області, на виконання ухвали суду про відкриття провадження, 28.11.2018 року надано відзив (а.с.30-32), в якому останній зазначив, що ОСОБА_1 зроблено перерахунок пенсії з 01 січня 2018 р. на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 про розмір грошового забезпечення та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103, а тому відповідач жодним чином не порушив прав чи охоронюваних законом інтересів позивача.

Відповідно до ч. 2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно з п.2 ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України, оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Суд, вивчивши доводи позову та відзив проти нього, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів:

З матеріалів справи встановлено, що позивач проходив дійсну військову службу в Збройних Силах України на посаді заступника начальника головного науково-дослідного управління Об'єднаного науково-дослідного інституту Збройних Сил та наказом Міністра оборони України (по особовому складу) від 19.11.2007 р. №1321 був звільнений в запас і 29.11.2007 року виключений із списків особового складу інституту.

ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ як особа, звільнена з військової служби (пенсійна справа №2001001484).

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2018 р. по справі №638/18879/17 частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до Пенсійного Фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, ІНФОРМАЦІЯ_2 . Визнано протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України (код ЄДРПОУ 00035323, вул. Бастіонна, 9, м. Київ-14, 01601) щодо не повідомлення Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_1 ) в зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 28.07.2008 року №377 з 01.09.2008 року та наказу Міноборони від 27.11.2013 року №814 з 01.01.2014 року. Зобов'язано Пенсійний фонд України (код ЄДРПОУ 00035323, вул. Бастіонна, 9, м. Київ-14, 01601) надати повідомлення Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_1 ) в зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 28.07.2008 року №377 та наказу Міноборони від 27.11.2013 року №814. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Пенсійного фонду України (код ЄДРПОУ 00035323, вул. Бастіонна, 9, м. Київ-14, 01601) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 1984 (одна тисяча дев'ятсот вісімдесят чотири) грн. 80 коп. В іншій частині позовних вимог - відмовлено. (а.с.15-26).

Вказане судове рішення в силу ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України набрало законної сили.

На виконання рішення суду від 18.06.2018 р. по справі №638/18879/17, Пенсійний фонд України повідомив Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії ОСОБА_1

Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області склало та надало до ІНФОРМАЦІЯ_2 список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, в тому числі й позивача.

Харківський обласний військовий комісаріат склав та надав ГУ ПФУ в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії з 01.09.2008 р. та з 01.01.2014 р., з 01.04.2012 р. з урахуванням підвищення посадового окладу згідно Міноборони від 27.07.2008 р. №377 та наказу Міноборони від 27.11.2013 №814.

13.11.2018 р. позивач звернувся до ГУ ПФУ в Харківській області про надання перерахунку пенсії з 01.09.2008 р., з 01.01.2014 р. та з 01.05.2017 року та розрахунку на доплату.

На особистому прийомі позивачу повідомлено, що перерахунок пенсії не проведений, оскільки судом зобов'язання щодо перерахунку пенсії на ГУ ПФУ в Харківській області не покладеною.

Зазначені дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області позивач вважає протиправними, що стало підставою для звернення до суду із значеним позовом.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає, преамбулою Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ) встановлено, що держава гарантує перерахунок призначених пенсій, у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - постанова № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців <…> або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Підпунктом 1 пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - постанова № 1294) керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою.

Наказом Міністра оборони України від 28.07.2008 р. № 377 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.08.2008 р. за №761/15452; далі - Наказ № 377) затверджено схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України.

Міноборони своїм листом від 29.08.2008 р. №248/6/С/1087-д повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки головними управліннями Пенсійного фонду списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності Наказу №377.

Наказом Міністра оборони України від 27.11.2013 № 814 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" (далі - Наказ № 814) затверджено схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України.

Міноборони своїм листом від 20.11.2014 р. №248/6/2025 повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки головними управліннями Пенсійного фонду списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності Наказу № 814.

Таким чином, суд доходить висновку, що оскільки Кабінет Міністрів України постановою №1294 делегував право визначати розміри посадових окладів, зокрема, Міністру оборони України, то накази останнього про встановлення таких окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів є підставою для проведення перерахунку пенсій відповідним категоріям військовослужбовців у зв'язку з тим, що змінився розмір однієї зі складових грошового забезпечення цих осіб.

Вказаний висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України у постановах від 24.04.2012 р. та 16.01.2013 року, 01.07.2014 р. та 16.03.2016 р. (№№ 21-84а12, 21-416а12, 21-252а14, 554/19053/14-а відповідно).

Відповідно до п. 24 Постанови Правління Пенсійного Фонду України від 30.01.2007 р. № 3-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка погоджена з Міністерством оборони і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007р. за №135/13402, Харківський обласний військовий комісаріат (далі Харківський ОВК) є уповноваженим структурним підрозділом Міністерства оборони України та відповідає за проведення перерахунку грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія на умовах і розмірах встановлених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії".

Аналіз норм Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" свідчить про те, що Порядком встановлена наступна послідовність дій: Міноборони повідомляє Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій; Пенсійний фонд України повідомляє головні управління в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку; Головні управління складають відповідні списки таких осіб та подають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії - органам, з яких особи були звільнені із служби.

Судом встановлено, що Міноборони листом від 29 серпня 2008 року №248/6/С/1087-д повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки головними управліннями Пенсійного фонду списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 27 липня 2008 року № 377, та листом від 20 листопада 2014 року № 248/6/С/2025 повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки головними управліннями Пенсійного фонду списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 27 липня 2008 року № 377 та наказу Міноборони від 27 листопада 2013 року № 814. Вказаний факт встановлено постановою Верховного Суду від 03.05.2018 року по справі №638/13960/17, та в силу приписів ч.4 ст.78 КАС України, не потребують доказуванню.

Суд доходить висновку, що у зв'язку із виданням Міноборони наказів від 27 липня 2008 року № 377 та від 27 листопада 2013 року № 814 позивач має право на перерахунок пенсії. Вказане також підтверджується рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2018 року по справі №638/188879/17.

Згідно п.4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №45 від 13.02.2008 р., перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.

Судом встановлено, що Харківський обласний військовий комісаріат направив на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії з 01.09.2008 р., 01.01.2014 р. та з 01.04.2012 року з урахуванням підвищення посадового окладу згідно наказів Міноборони від 27 липня 2008 року №377 та від 27 листопада 2013 року №814.

Таким чином, суд доходить висновку, що позивач набув право на перерахунок пенсії, однак внаслідок протиправної бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області допущено порушення прав позивача на перерахунок та виплату пенсії з дати виникнення такого права, а саме з 01.09.2008 року.

Суд критично відноситься до посилань відповідачів на той факт, що Накази Міноборони від 28.07.2008 року №377 та від 27.11.2013 року №814 втратили чинність, оскільки Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належить громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме у Збройних Силах України (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 р. № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та 20.03.2002 р. № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій військовослужбовців та прирівняних до них осіб зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Постановою Кабінету міністрів України від 23 квітня 2012 року №355 встановлено з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 11% пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21, 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 р. до 23% та 1 січня 2013 р. до 35%.

Як вбачається з перерахунків пенсії за пенсійною справою позивача на виконання постанови КМУ від 23.04.2012 р. №355, позивачу з 1 липня 2012 р., 1 вересня 2012 р., 1 січня 2013 р. було проведено перерахунок пенсії, та встановлено доплати у розмірі 11%, 23%, 35% пенсій відповідно.

Розмір зазначених доплат визначається на підставі довідки Харківського обласного військового комісаріату про грошове забезпечення за нормами чинними на 01.04.2012 року.

30.12.2013 р. набув чинності наказ Міністерства оборони України від 27.11.2013 року №814 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України".

Вищевказаним наказом, з метою встановлення розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) та наукових установ Збройних Сил України було затверджено ногві схеми розмірів їхніх посадових окладів.

Таким чином, за своєю правовою природою наказ №814 є тотожним наказу Міністерства оборони України від 28.07.2008 року №377 та є підставою для перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2014 року.

Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Вказані висновки суду узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 06.02.2012 року у справі №21-322а11.

Тобто втрата чинності Наказів №377 та №814 не є підставою для втрати права позивача на перерахунок пенсії якій не був проведений органом Пенсійного фонду та зменшення розміру пенсії позивача.

Відносно посилань відповідачів на порушення з боку позивача строку звернення до суду, суд зазначає наступне.

Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовані правовідносини, щодо пенсійного забезпечення осіб звільнених з військової служби та строки перерахунку пенсій врегульовані Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно ч. 3 ст. 51 вказаного Закону перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Судом встановлено, що перерахунки розміру пенсії позивачу, у зв'язку з набуттям чинності Наказу №377 не проведений з 01 вересня 2008 року, а у зв'язку із набуттям чинності Наказу №814 не проведений з 01 січня 2014 року саме з вини Пенсійного фонду України, тобто право позивача на зазначений перерахунок не обмежено будь-яким строком.

Суд вважає, що право позивача на отримання перерахованого розміру пенсії за спірний період, має визначатися та визначається безпосередньо Законом № 2262, отже підпадає під дію ст. 1 Першого протоколу до Конвенції "Захист прав власності" і що відповідні суми доплати до пенсії за результатом проведення перерахунку слід вважати "майном" у значенні цього положення, оскільки позивач отримав право на вказані суми виплат, яке до прийняття постанови КМУ № 103 від 21 лютого 2018 р. було передбачено Законом № 2262, отже, невиплата вказаних сум є втручанням у право позивача на мирне володіння майном.

Зазначена правова позиція, викладена в рішенні ЄСПЛ по справі "Суханов та Ільченко проти України" від 26.06.2014 (за заявою №68385/10 та №71378/10), згідно якої, якщо суть вимоги особи пов'язана з майновим правом, особа, якій воно надане, може вважатися такою, що має "законне сподівання", якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є чинним Закон, який передбачає таке право, або є усталена практика національних судів, якою підтверджується його існування.

Водночас, суд зазначає, що друге речення першого пункту ст. 1 Першого протоколу до Конвенції "Захист прав власності", яке дозволяє позбавити майна лише "на умовах, передбачених законом", а другий пункт зазначає, що держава має право здійснювати контроль за використанням майном шляхом введення в дію "законів" не поширюється на спірні правовідносини, оскільки втручання у право позивача не може бути визнано таким, що відповідає закону.

Таким чином, суд вважає, що позивач мав "законні сподівання" отримати пенсію у збільшеному розмірі після перерахунку її розміру, отже, обмеження щодо строків та розмірів виплати сум доплати до пенсії відповідно до наказу Міноборони від 28.07.2008 р. №377 з 01.09.2008р. та наказу Міноборони від 27.11.2013 р. №814 з 01.01.2014р., не можуть бути застосовані.

На підставі викладеного, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Щодо вимог позивача, заявлених в порядку ст. 382 КАС України, відносно встановлення судового контролю суд зазначає, що в силу положень ч.1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, зазначене є правом суду, а не обов'язком, водночас, позивачем не наведено обставин, які б викликали у суду сумнів у тому, що відповідач може ухилятись від виконання судового рішення.

Таким чином, у даному випадку суд не знаходить підстав для застосування приписів ст. 382 КАС України щодо встановлення судового контролю шляхом зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 263, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності (дій) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо реалізації права на перерахунок пенсії з дати виникнення права на нього без обмеження строком, а саме не перерахунку, не нарахуванні та не виплаті пенсії ОСОБА_1 з усіх складових грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі відповідно наказу Міноборони від 28.07.2008 р. №377 з 01.09.2008р., наказу Міноборони від 27.11.2013 р. №814 з 01.01.2014р.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію, розмір якої обчислений з усіх складових грошового забезпечення, визначеного Харківським обласним військоматом у довідках від 23.08.2018р., які Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області отримало із супровідним листом Харківського обласного військомату від 23.08.2018р. №ФХ-118490/2439/ВСЗ, здійснити виплату суми перерахунку, починаючи з 01.09.2008р. та з 01.01.2014р. однією сумою.

В частині позовних вимог щодо подання в 15-денний строк, з дня набрання рішенням суду законної сили, звіт про виконання судового рішення, - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) судові витрати в загальному розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344).

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення у відповідності до ст. 295 цього Кодексу. Або в порядку, передбаченому п.15.5 Розділу VII КАС України, а саме: до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.В. Панченко