Ухвала від 12.12.2018 по справі 215/3786/18

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

12 грудня 2018 року Справа № 215/3786/18

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кадникова Г.В., розглянувши позовну заяву з доданими документами ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до спеціаліста Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Варченко Лариси Олександрівни (50083, м.Кривий Ріг, вул..Ухтомського, 23) про визнання бездіяльності протиправною,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить:

- прийняти нормативно-правовий акт про визнання місця перебування позивача з 26.06.2018р. за адресою: АДРЕСА_1 за якою позивач надає соціальні послуги інваліду та повідомити про номер наказу чи розпорядження;

- надати довідку про склад сім'ї для призначення усіх видів допомоги і забезпечення для позивача рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму та захисту свободи пересування, вільного вибору місця проживання;

- вжити системи заходів, спрямованих на усунення правових, соціальних та інших причин виникнення бездомності та безпритульності, запобігти втраті цих прав і попередити виникнення негативних суспільних наслідків, пов'язаних з відсутністю житла, звернувшись до Виконкому міської ради у м.Кривому Рогу, державної адміністрації Дніпропетровської області, Кабінету Міністрів України, суду, копії звернень надати позивачу для ознайомлення;

- наказом чи розпорядженням усі необхідні документи які є у справі відповідача направити до відділу реєстрації для оформлення місця перебування за адресою: АДРЕСА_1 та захисту свободи пересування, вільного вибору місця проживання;

- наказом чи розпорядженням використати усі свої управлінські повноваження для забезпечення гарантій ст.33 Конституції України, прийняттям рішення по даній заяві від 26.06.2018р. про визначення місця перебування у справі чим надати можливість одержання державних соціальних гарантій;

- окремим листом пояснити які були вчинені відповідачем дії, на підставі якої статті Конституції України, чи враховані ними усі обставини, що мають значення для прийняття рішення, чи був дотриманий необхідний баланс між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів позивача і цілями, на досягнення яких спрямоване рішення і при цьому були ураховані права позивача на участь у процесі прийняття рішення;

- окремим листом пояснити, яка установа виконавчої влади крім установи відповідача, при даних обставинах, мала повноваження забезпечити права позивача на соціальний захист, мала вжити заходи усунення причин, що породжують не забезпечення для позивача гарантій держави на соціальний захист та права на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при тимчасовій втраті працездатності, при нещасному випадку;

- актом визначити місце перебування позивача, для належного його реєстрування;

- при відсутності у відповідача юрисдикції з зазначених конституційних гарантій належним чином звернутися до суду, конституційного суду;

- надати запрошення для позивача, з повідомленням про повноваження осіб з приводу розгляду заяви позивача від 26.06.2018р.про допомогу і цього додатка;

- розглядати заяви від 26.06.2018р. про призначення усіх видів допомоги після вжиття заходів по цьому додатку з декларацією і надання довідки про склад сім'ї;

- окремо зареєструвати цей додаток і надати реєстраційний номер додатка.

- визнати протиправними дії ПФУ та зобов'язати Пенсійний фонд України зарахувати до При розгляді позовної заяви, суд виходить з наступного.

Відповідно до пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частин 1, 2 статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.

Відповідно до ч.2 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Позовну заяву подано від імені ОСОБА_1, проте, документів на підтвердження його адміністративної процесуальної дієздатності до матеріалів позовної заяви не долучено (копія паспорту чи іншого документу, що посвідчує особу позивача), у зв'язку з чим, у суду відсутня можливість ідентифікувати особу підписанта поданого адміністративного позову та з'ясувати факт наявності в нього адміністративної процесуальної дієздатності.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження факту наявності у позивача адміністративної процесуальної дієздатності.

Відповідно до п.3 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Враховуючи викладене, суд вважає на за необхідне повернути позовну заяву ОСОБА_1.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.160, 169, 171, 241, 243, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до спеціаліста Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Варченко Лариси Олександрівни - повернути позивачу.

Копію ухвали разом з позовною заявою та додатками до неї направити:

- позивачу за адресою: АДРЕСА_1.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.256 КАС України та може бути оскаржена в строки, передбачені ст.295 КАС України до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до п.п.15.5 п.15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Г. В.Кадникова