12.1
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
14 грудня 2018 року СєвєродонецькСправа № 360/4186/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Національного агенства України з питань державної служби (01601, м. Київ, вул. Прорізна, 15), Міністерства фінансів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2) про визнання незаконною та скасування вимоги, визнання незаконним та скасування наказу та зобов'язання призначити на посаду, -
11 грудня 2018 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Національного агенства України з питань державної служби, Міністерства фінансів України про визнання незаконною та скасування вимоги, визнання незаконним та скасування наказу та зобов'язання призначити на посаду.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що ОСОБА_1, було подано документи на участь у конкурсі на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» та «В» визначені ст. 25 Законом України «Про державну службу». Після перевірки документів, позивач був допущений до участі у конкурсі на посаду заступника начальника Управління - начальник відділу запобігання корупції Управління запобігання корупції та внутрішнього аудиту Міністерства фінансів України. У період з 23 до 24 травня 2018 року у Міністерстві фінансів України було проведено конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» та «В». Згідно протоколу від 23-25.05.2018 року за № 4 засідання конкурсної комісії для проведення відбору кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» та «В» апарату Міністерства фінансів України мене, більшістю голосів, визнано переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорій «Б» - заступник начальника Управління запобігання корупції та внутрішнього аудиту - начальник відділу запобігання корупції, з набранням 11,30 балів. Відповідно до порядку ч. 4 ст. 28 ЗУ «Про державну службу», листом від 25 травня 2018 року № 170 10-18/290, надісланим на електрону пошту auditl222@ukr.net, позивача повідомлено, що він став переможцем конкурсу та має з'явитися до Міністерства фінансів України у 10 денний строк (у межах строку для подання скарг) для оформлення відповідних документів. Під час його знаходження у Міністерстві фінансів України, були оформлені всі необхідні документи для переведення його для роботи в апараті Міністерства фінансів України. 03 серпня 2018 року Міністерством фінансів України до в.о. начальника Головного управління державної фіскальної служби у Луганській області надіслано лист №17010-11-10/20657 щодо переведення позивача з проханням звільнення його в порядку переведення для подальшої роботи в апараті Міністерства фінансів України, а також надання документів про проходження ним перевірки передбаченої Законом України «Про очищення влади». У зв'язку з тим, що значний час не відбувалося процедури звільнення позивача в порядку переведення, через адвоката, він звернувся до Міністерства фінансів України з метою отримання інформації про призначення або відмову у призначенні його на посаду заступника начальника Управління - начальник відділу запобігання корупції Управління запобігання корупції та внутрішнього аудиту Міністерства фінансів України. 19 листопада 2018 року були отримані відповіді на звернення (запити) адвоката. З отриманих відповідей позивач дізнався, що результати конкурсу скасовано на вимогу Національного агентства України з питань державної служби від 23 серпня 2018 року за № 59, про що Міністерством фінансів України видано наказ від 28 серпня 2018 року за № 318-о «про скасування результатів конкурсу», який мені був направлений простим поштовим відправленням 29 серпня 2018 року. Вказаного листа позивач не отримував.
Позивач вважає вимогу Національного агентства України з питань державної служби від 23 серпня 2018 року за № 59 та наказ Міністерства фінансів України від 28 серпня 2018 року за № 318-о «про скасування результатів конкурсу» незаконою.
На підставі вищевикладеного позивач просить суд:
- визнати незаконною та скасувати вимогу Національного агентства України з питань державної служби від 23 серпня 2018 року № 59.
- визнати незаконним та скасувати наказ Міністерства фінансів України від 28 серпня 2018 року за № 318-0 «Про скасування результатів конкурсу»;
- зобов'язати Міністерство фінансів України призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на посаду заступника начальника Управління - начальник відділу запобігання корупції Управління запобігання корупції та внутрішнього аудиту Міністерства фінансів України, шляхом винесення рішення про призначення у строк визначений ст. 31 Законом України «Про державну службу».
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв'язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно приписів статті 12 КАС України, з огляду на предмет спору в даній справі, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа підлягає розгляду в загальному позовному провадженні.
Відповідно до пункту першого частини шостої статті 12 КАС України, для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо: прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Частиною 3 статті 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Так за змістом статті 12 КАС України, зазначена справа відноситься до справ незначної складності.
Проте, враховуючи те, що позивачем заявлено позовні вимоги до двох відповідачів, враховуючи значний обсяг та характер доказів у справі, суд дійшов висновку, що дана справа відноситься до справ, які через складність, недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні, а тому підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частинами першою, другою статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно зі статтею 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
У відповідності до ч. 3 ст. 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати з власної ініціативи у Міністерства фінансів України документи, які подавалися позивачем для участі у конкурсі на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» та «В» апарату Міністерства фінансів України, документи, які складалися під час проведення конкурсу та враховувались під час прийняття рішення про обрання переможця, належним чином засвідчену копію наказу від 28.08.2018 № 318-о «Про скасування результатів конкурсу», докази надіслання позивачу листа від 29.08.2018 № 17010-18-10/22662.
Також, суд вважає за необхідне витребувати з власної ініціативи у Національного агенства України з питань державної служби належним чином засвідчену копію вимоги від 23.08.2018 № 59 та документи, які були підставою для прийняття зазначеної вимоги.
Керуючись статтями 12, 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Національного агенства України з питань державної служби (01601, м. Київ, вул. Прорізна, 15), Міністерства фінансів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2) про визнання незаконною та скасування вимоги, визнання незаконним та скасування наказу та зобов'язання призначити на посаду.
Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.
Призначити у справі підготовче засідання на 27 грудня 2018 року на 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Витребувати у Міністерства фінансів України:
- документи, які подавалися позивачем для участі у конкурсі на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» та «В» апарату Міністерства фінансів України;
- документи, які складалися під час проведення конкурсу та враховувались під час прийняття рішення про обрання переможця;
- належним чином засвідчену копію наказу від 28.08.2018 № 318-о «Про скасування результатів конкурсу»;
- докази надіслання позивачу листа від 29.08.2018 № 17010-18-10/22662 «Про скасування результатів конкурсу».
Витребувати у Національного агенства України з питань державної служби належним чином засвідчену копію вимоги від 23.08.2018 № 59 та документи, які були підставою для прийняття зазначеної вимоги.
Витребувані судом документи надати у строк 26 грудня 2018 року за допомогою електронної пошти з одночасним надісланням витребуваних документів поштою.
Запропонувати позивачеві надати суду протягом п'яти днів з дати отримання даної ухвали всі наявні документи та пояснення, які, на його думку, мають значення для розгляду справи та підтверджують доводи позивача, крім тих, які вже надані з позовною заявою.
Відповідачам - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати до суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати статті 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Роз'яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (ст. 163 КАС України), відповідач - заперечення (ст. 164 КАС України) протягом п'ятиденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача - з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача - з моменту отримання відповіді на відзив.
Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України.
Справа розглядатиметься суддею Ірметовою О.В. одноособово.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Луганський окружний адміністративний суд.
СуддяО.В. Ірметова