10.2.4
про поновлення провадження у справі
14 грудня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/1025/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши у письмовому провадженні питання про поновлення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про визнання бездіяльності протиправною, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (далі - відповідач), в якому позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, яка полягає у невиплаті пенсії ОСОБА_1, починаючи з квітня 2017 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про призупинення (припинення) виплати пенсії ОСОБА_1;
- зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області поновити нарахування та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 та сплатити заборгованість з квітня 2017 року.
Ухвалою від 16 квітня 2018 року провадження у справі на підставі пункту 9 частини другої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 805/402/18.
03 травня 2018 року Верховним Судом ухвалено рішення у зразковій справі № 805/402/18 (провадження Пз/9901/20/18).
Постановою Великої Палати Верховного Суду від 04 вересня 2018 року залишено без змін рішення Верховного Суду у зразковій справі № 805/402/18-а (Пз/9901/20/18) від 03 травня 2018 року.
Постанова Великої Палати Верховного Суду від 04 вересня 2018 року набрала законної сили, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Згідно з частиною першою статті 237 КАС України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Відповідно до частини третьої статті 237 КАС України провадження у справі продовжується зі стадії, на якій його було зупинено.
У зв'язку із набранням чинності рішенням Верховного Суду у справі № 805/402/18 відбулось усунення обставин, що викликали зупинення провадження у зазначеній справі. Таким чином, враховуючи приписи статей 237 та 291 КАС України, суд вважає за необхідне поновити провадження у справі.
Керуючись статтями 237, 241, 243, 248, 256, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Поновити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про визнання бездіяльності протиправною, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяТ.І. Чернявська