Україна
Донецький окружний адміністративний суд
12 грудня 2018 р. Справа №805/3265/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду клопотання про заміну відповідача у справі за позовом Приватного акціонерного товариства “Курдюмівський завод кислототривких виробів” до Бахмутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
Приватне акціонерне товариство “Курдюмівський завод кислототривких виробів” звернулосс до суду з позовом до Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000071401 від 16.03.2016 року.
В ході розгляду справи Артемівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області перейменовано у Бахмутську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області.
07.12.2018 від відповідача отримано клопотання про його заміну на Головне управління ДФС у Донецькій області, оскільки усі повноваження, окрім визначних ст. 19-3 Податкового кодексу України, належать до компетенції головних управлінь, а не державних податкових інспекцій. Також відповідно до постанови КМУ від 28.03.2018 № 296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» Бахмутську ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області реорганізоване шляхом приєднання до ГУДФС у Донецькій області. Отже, відповідачем у справі має виступати саме Головне управління ДФС у Донецькій області.
Суд зазначає, що згідно зі ст. 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують функції, зокрема, з адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків.
Статтею 41 цього Кодексу визначено, що контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Відповідно до п.п. 1, 4 Положення про Головне управління ДФС у Донецькій області, затвердженого Наказом ДФС України від 27.03.2017 № 202, управління є територіальним органом ДФС України, яке відповідно до покладених до нього завдань здійснює адміністрування податків, зборів, платежів.
У той же час, згідно зі ст. 19-3 Податкового кодексу України такі функції до повноважень державних податкових інспекцій станом на теперішній час не належать.
Відповідно до постанови КМУ від 28.03.2018 № 296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» Бахмутську ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області реорганізоване шляхом приєднання до ГУДФС у Донецькій області.
Згідно з ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Відповідно до ч. 1 ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
За таких обставин, беручи до уваги, що функції з адміністрування податків, зборів, платежів належать станом на теперішній час до повноважень Головного управління ДФС у Донецькій області, а також враховуючи приєднання Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області приєднано до ГУ ДФС у Донецькій області, суд дійшов висновку про наявність підстав для заміни відповідача у справі.
За приписами ч. 2 ст. 181 КАС України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни позивача, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача;
У той же час, згідно з ч. 4 ст. 173 КАС України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Справу прийнято до провадження судді Михайлик А.С. 12.10.2018, враховуючи що суд дійшов висновку про наявність підстав для продовження строку проведення підготовчого провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 52, 173, 181, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Замінити відповідача у справі з Бахмутської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області на Головне управління ДФС у Донецькій області.
Продовжити підготовче провадження у справі на тридцять днів та призначити підготовче засідання на 21.12.2018 о 12-00.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
Ухвала може бути оскаржена в частині заміни відповідача. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до пп. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя Михайлик А.С.