1Справа № 335/13041/18 3/335/2027/2018
29 листопада 2018 року м. Запорожжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Крамаренко І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Запоріжжя справу про адміністративне правопорушення за адміністративним протоколом № 590, що надійшла з ГУ ДФС у Запорізькій області, про притягнення до відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючої фінансовим директором КС «Взаємний Кредит», проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 1 ст. 163 КУпАП, -
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 590 від 26.09.2018 вбачається, що голова ліквідаційної комісії КС «Взаємний кредит» з 16.05.1995р. по 31.08.2017р. фінансовий директор КС «Взаємний кредит» ОСОБА_1, порушила порядок бухгалтерського обліку: п. 137.5 ст. 137, п.п. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, податкова декларація та баланс за період з 01.01.2017 по 31.12.2017 КС «Взаємний кредит» до 10.03.2018 не надано до відділення у Вознесенівському районі Запорізької ОДПІ.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, повідомлялася належним чином, причину неявки суду не повідомила.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно ч. 2 ст. 38 КпАП України, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше трьох місяців із дня вчинення правопорушення.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Стаття 38 КУпАП передбачає, що, справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП чи інших законів які підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні три місяці з дня його виявлення. У разі відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але при наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або про її закриття.
Відповідно до ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього кодексу.
Приписи статті 247 КУпАП є імперативними і чітко вказують, що суд повинен лише закрити провадження, і не вирішувати при цьому жодних інших питань.
Суд зауважує, що Європейський суд з прав людини, юрисдикція якого поширюється на всі питання тлумачення і застосування Конвенції наголошує, що позовна давність це законне право правопорушника уникнути переслідування або притягнення до суду після закінчення певного періоду після скоєння правопорушення. Термін позовної давності забезпечує юридичну визначеність та остаточність, запобігаючи порушенню прав відповідачів, які можуть трапитись у разі прийняття судом рішення на підставі доказів, що стали неповними через сплив часу (пункт 137 Рішення від 09.01.2013 року у справі «ОСОБА_2 проти України» (заява № 21722/11), (рішення від 22.10.1996 року у справі «Стаббінгз та інші проти Сполученого Королівства» (Stubbings and Others v. the United Kingdom), п. 51, Reports 1996-IV).
Статтею 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України.
Як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення та встановлено судом порушення, що інкримінується ОСОБА_1 вчинено за період з 01.01.2017 по 31.12.2017, що підтверджується актом планової виїзної перевірки від 05.09.2018 № 522/08-01-14-14/20511323, порушення бухгалтерського обліку за період з 01.01.2017 по 31.12.2017.
Таким чином, враховуючи, що справа про адміністративне правопорушення надійшла з Головного управління ДФС України в Запорізькій області 29.11.2018 року, що підтверджується штампом на супровідному листі, тобто з дня вчинення правопорушення до надходження справи про адміністративне правопорушення до суду пройшло понад 3 місяці, суд приходить до висновку, що розпочате провадження в даній справі підлягає закриттю на підставі пункту 7 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи те, що суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження по справі, судовий збір на підставі ст. 40-1 КУпАП стягненню з ОСОБА_1 не підлягає.
Керуючись ст.ст. 38, 247, 283-284 КУпАП, суд, -
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 163 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга або протест прокурора подаються до Запорізького апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги або протесту прокурора.
Суддя І.А.Крамаренко