11 грудня 2018 року Справа № 160/9247/18
Дніпропетровській окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., перевіривши у місті Дніпрі матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Ритм» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -
встановив:
1. 06.12.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю «Ритм» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України про зупинення реєстрації поданих Товариством з обмеженою відповідальністю «Ритм» податкових накладних:
-- № 53 від 29.11.2017;
-- № 57 від 29.11.2017;
-- № 60 від 29.11.2017;
-- № 61 від 29.11.2017;
-- № 53 від 29.11.2017;
-- № 62 від 29.11.2017;
-- № 63 від 29.11.2017;
-- № 66 від 29.11.2017;
-- № 67 від 29.11.2017;
-- № 70 від 29.11.2017;
-- № 71 від 29.11.2017;
-- № 73 від 29.11.2017;
-- № 74 від 29.11.2017;
-- № 76 від 30.11.2017;
-- № 78 від 30.11.2017;
-- № 79 від 30.11.2017;
-- № 80 від 30.11.2017;
-- № 81 від 30.11.2017.
- зобов'язати Державну фіскальну служба України зареєструвати подані податкові накладні:
-- № 53 від 29.11.2017;
-- № 57 від 29.11.2017;
-- № 60 від 29.11.2017;
-- № 61 від 29.11.2017;
-- № 53 від 29.11.2017;
-- № 62 від 29.11.2017;
-- № 63 від 29.11.2017;
-- № 66 від 29.11.2017;
-- № 67 від 29.11.2017;
-- № 70 від 29.11.2017;
-- № 71 від 29.11.2017;
-- № 73 від 29.11.2017;
-- № 74 від 29.11.2017;
-- № 76 від 30.11.2017;
-- № 78 від 30.11.2017;
-- № 79 від 30.11.2017;
-- № 80 від 30.11.2017;
-- № 81 від 30.11.2017.
2. Відповідно до пункту третього частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
3. Суддею встановлено, що адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
(1) щодо позовних вимог
5. За правилами статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
6. Відповідно до пункту четвертого частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
7. Позивач у першій позовній вимозі просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України про зупинення реєстрації податкових накладних.
8. Згідно з пунктом 201.7 статті 201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
9. Пунктом 13 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
10. Крім того, відповідно до пунктів 19, 20 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
11. Зазначені комісії приймають рішення, зокрема, про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
12. Таким чином, позивачу належить уточнити позовні вимоги в частині зазначення які саме рішення оскаржуються, їх дати та номери.
(2) щодо об'єднання позовних вимог
13. Відповідно до частини першої статті 172 КАС України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
14. Позивачем в одній адміністративній справі № 160/9247/18 об'єднано 18 самостійних позовних вимог про зупинення реєстрації податкових накладних.
15. Позивачем при поданні адміністративного позову не надані суду обґрунтування об'єднання позовних вимог.
(3) щодо засвідчення доказів
16. Згідно з пунктом 8 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначаються перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
17. Пунктом четвертим статті 161 КАС України встановлено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
18. Відповідно до статті 79 КАС України:
- позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви;
- якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу;
- докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
19. Таким чином, КАС України встановлює строки подання доказів, а саме, докази мають бути подані разом із позовною заявою, в іншому випадку - якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк.
20. За правилами статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
21. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
22. Надані суду докази повинні відповідати вимогам статей 94 та 99 КАС України.
23. Позивачем при поданні адміністративного позову надані копії доказів, які не засвідчені ним належним чином, а саме: не зазначено дати засвідчення наданих доказів та де знаходяться оригінали таких доказів.
24. Крім того, суд зазначає, що позивачем оскаржується зупинення, зокрема, двох податкових накладних № 53 від 29.11.2017, проте до матеріалів справи надана лише одна податкова накладна № 53 від 29.11.2017, в якій отримувачем (покупцем) зазначено Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг», номенклатура послуг продавця «Ремонт ДП-8 ДЦ-1. Налагодження ел. оборудованія у жовтні 2017. Згідно акту № Р190-29/8 та доп. узгодження № 1 від 25.10.2017 до договору № 2377 від 14.09.2017».
(4) щодо сплати судового збору
25. Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
26. Частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 1 січня 2018 року становить 1 762 грн.
27. З матеріалів справи вбачається об'єднання в одній позовній заяві:
- 18 позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення Державної фіскальної служби України про зупинення реєстрації поданих Товариством з обмеженою відповідальністю «Ритм» податкових накладних;
- 18 позовних вимог про зобов'язання відповідача зареєструвати 18 податкових накладних.
28. Суд розглядає позовні вимоги про визнання протиправним та скасування рішення - самостійними, а вимоги про зобов'язання відповідача вчинити певні дії - похідними, які не потребують окремої сплати судового збору.
29. Виходячи зі змісту позовних вимог за подання даного адміністративного позову належить сплатити судовий збір у розмірі 31 716 грн. (1762 грн. х 18).
30. Позивачем при поданні позовної заяви не надано документу на підтвердження сплати судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру.
31. Поряд з цим, позивач наділений правом зміни позовних вимог та обрання способу захисту порушеного права. В такому випадку позивачу належить самостійно визначити суму судового збору згідно змісту позовних вимог, що заявлятимуться.
32. За таких обставин, вважаю за необхідне подану заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.
33. Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
34. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Ритм» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
35. Надати строк для усунення недоліків позовної заяви, який складає 10 (календарних) днів з дня отримання копії цієї ухвали.
36. Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання:
1) належним чином оформленого адміністративного позову з урахуванням вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:
- із викладенням змісту позовної вимоги із зазначенням які рішення відповідача оскаржуються їх дати та номеру;
- надання копій виправленого позову відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2) оригіналів або належним чином засвідчених копій доказів на обґрунтування позовних вимог із зазначенням, де перебуває оригінал такого доказу;
3) письмового обґрунтування об'єднання позовних вимог;
4) документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 31 716 грн. за реквізитами:
Отримувач: УК у Чечелівському районі міста Дніпра
Код ЄДРПОУ (отримувача): 37989253
Рахунок: 34316206084014
Банк: Казначейство України (ЕАП)
МФО: 899998
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: «Судовий збір за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ритм», Дніпропетровський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34824364».
37. Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
38. Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде повернута позивачеві.
39. Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та не може бути оскаржена.
Суддя І.О. Верба