23.11.2018 Справа №607/18808/18
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ромазана В.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського відділення поліції ТВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, водія Байковецької сільської ради,
жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,-
Як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 023268 від 28 серпня 2018 року, 28.08.2018 року о 21 год. 50 хв., гр. ОСОБА_1 на автомобільній дорозі обхід м. Тернопіль км 14+200 м, керував автомобілем ЗАЗ 110307 н.з. 57791ТІ з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме, різкий запах з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, почервоніння обличчя. В приміщенні КУТОР «ТОНД» від огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився в присутності двох свідків.
Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні вини у вчиненні правопорушення не визнав. Суду пояснив, що не керував зазначеним транспортним засобом. Працівники поліції в момент руху транспортного засобу, його не зупиняли.
Згідно із статтею 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення. завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до пункту 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.2 ст.266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу на швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Відповідно до розділу II п.7 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 листопада 2015 р. №1452/735, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р. за №1413/27858 установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Отже, закон пов'язує відповідальність за відмову від проходження водія від освідчення на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння встановлену ст.130 КУпАП у випадку керування такою особою транспортним засобом, що має бути доведеним.
Як вбачається із доказів, наявних в матеріалах справи, факту керування автомобілем ОСОБА_1 не доведено.
Матеріали справи на підставі постанови суду від 05.10.2018 року направлялися для належного оформлення до Тернопільського відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Тернопільській області, з причин того, що при матеріалах справи відсутній диск з відеозаписом із нагрудних камер спостереження працівників поліції для підтвердження даного факту, акт медичного закладу щодо відмови водія від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, складений в присутності двох свідків.
09.11.2018 року матеріали справи повернуто до суду, однак виявлені недоліки не усунуто.
Таким чином, суду не надано доказів, які б підтверджували безпосередній факт керування ОСОБА_1 автомобілем ЗАЗ 110307 н.з. 57791ТІ у стані алкогольного сп'яніння. Свідки, які зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_2, ОСОБА_3 у судове засідання не з»явились.
Таким чином, викладені дані у протоколі про адміністративне правопорушення ґрунтуються на припущеннях працівників поліції без належних на те доказів.
Відповідно до вимог ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
В силу вимог п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи усе вище викладене та аналізуючи докази в їх сукупності, вважаю, що в матеріалах справи відсутні, судом не здобуті жодні докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі слід закрити, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1, закрити на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Головуючий суддяОСОБА_4