328/3379/18
12.12.2018
2-а/328/58/18
12 грудня 2018 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Новікова Н.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Токмацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
встановила:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Токмацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, в якому просить: 1) повідомити Токмацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про факт невиконання рішення Токмацького районного суду Запорізької області від 05 лютого 2018 року у справі № 328/3042/17; 2) зобов'язати Токмацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області донарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу, що не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій, виходячи з розрахунку її розміру, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходів) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, за 2011- 2013 роки, з урахуванням вже виплаченої суми; 3) зобов'язати Токмацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області подати звіт про виконання прийнятого на користь ОСОБА_1 рішення суду протягом тридцяти діб з дня набрання постановою законної сили.
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно з ч.2 ст.20 КАС України всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті, підсудні окружним адміністративним судам.
В позовній заяві позивачем заявлені вимоги до суб'єкта владних повноважень з приводу перерахунку пенсії, які відповідно до ст.20 КАС України не належать до предметної юрисдикції місцевих загальних судів як адміністративних судів, а належить до юрисдикції окружних адміністративних судів.
Параграфом 1 глави 2 КАС України не врегульоване питання дії суду в разі порушення правил предметної юрисдикції, а тому, відповідно до ч.6 cт.7 КАС України, в даному випадку необхідно застосувати аналогію закону, а саме ст.29 КАС України.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, суддя при відкритті провадження у справі встановила, що цю справу необхідно передати Запорізькому окружному адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.7, 20, 29, 248 КАС України,-
постановила:
Справу за позовом ОСОБА_1 до Токмацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії передати Запорізькому окружному адміністративному суду (69041, м. Запоріжжя, вул. Сергія Синенка, буд. 65-В) .
Ухвала суду набирає законної сили після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду через Токмацький районний суд Запорізької області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: