Постанова від 11.12.2018 по справі 458/1264/18

Справа № 458/1264/18

3/458/976/2018

ПОСТАНОВА

11 грудня 2018 року м.Турка

Суддя Турківського районного суду Львівської області Кріль Л.М., вивчивши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Турківського ВП Самбірського ВП ГУНП у Львівській області, щодо

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працює у відділі Держземагенства у Турківському районі,

за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 пред'явлено у правопорушення те, що 26.10.2018 року о 17:00 год у м. Турка по вул. Січових Стрільців, 23, Львівської області, керуючи автомобілем "Форд транзит конект", д.н. НОМЕР_1, виїжджаючи з прилеглої території, не дав дорогу автомобілю "Опель Астра" SRC 7GK 8, що рухався по головній. В результаті чого здійснив зіткнення та пошкодив його, чим порушив вимоги п.10.2 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у цьому ДТП не визнав та заявив, що дане порушення він не вчиняв і не визнає протокол правомірним. Подав до суду клопотання в якому просить справу про адміністративне правопорушення повернути Турківському ВП Самбірського ВП ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.

У своєму клопотанні ОСОБА_1 звертає увагу на дорожній знак 1.33 "Діти" та заборонний знак 3.35 "Стоянка заборонена", яких не показав поліцейський у Схемі місця ДТП. Проте, згадані знаки до ДТП відношення не мають, оскільки знаходяться на зустрічній смузі руху головної дороги (відносно потерпілого).

Твердження ОСОБА_1 про те, що на звороті Схеми місця ДТП зазначена неправдива інформація, записана поліцейським, про те, що власником автомобіля ОСОБА_2 SRC 7GK 8 являється ОСОБА_3, 31.12.1997р.н., суд до уваги не бере, оскільки дане припущення до даної справи відношення немає.

У своєму клопотанні ОСОБА_1 зазначає, що на Схемі місця ДТП порушений масштаб зображення та не вказано у якому масштабі накреслена Схема місця ДТП. Однак, відповідно до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 за № 1395, лише "рекомендується не порушувати масштабу зображення". Також, у згаданій інструкції не вказано зазначати масштаб зображення при оформленні ДТП.

Твердження ОСОБА_1 про те, що водій ОСОБА_3 виїхав із-за закритого повороту на великій швидкості, почав здійснювати об'їзд припаркованих автомобілів по зустрічній частині дороги, побачивши його автомобіль, який завершував маневр виїзду із стоянки Турківської РДА та не гальмував і не приймав ніяких мір по уникненню ДТП в результаті не справився з управлінням автомобіля, що і привело до зіткнення і ДТП - доводить те, що водій ОСОБА_1 виїжджаючи на головну дорогу, бачив автомобіль ОСОБА_2, який рухався по головній дорозі із переважним правом.

Твердження ОСОБА_1 про те, що протокол про адміністративне правопорушення відносно нього складався 26.10.2018 року о 19 год 40 хв. у Турківському відділенні поліції, що є порушенням статті 259 КУпАП не знаходить свого підтвердження, оскільки, згідно статті 259 КУпАП: "З метою складення протоколу про адміністративне правопорушення в разі неможливості скласти його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим, порушника може бути доставлено в поліцію...".

Згідно з п.2 ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення суддя перевіряє правильність складання протоколу та інших матеріалів у справі про адмінстративне правопорушення.

Згідно п.1 Розділу VIII (Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 124 КУпАП) Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються:

1) схема місця ДТП (додаток 7), яку підписують учасники ДТП та поліцейський;

2) пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності);

3) показання технічних приладів (у разі їх наявності);

4) показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності);

5) інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.

У Схемі місця ДТП від 26.10.2018 року, доданої до матеріалів адміністративної справи по статті 124 КУпАП щодо ОСОБА_1, відсутній запис до якого протоколу про адміністративне правопорушення вона додається, а також Схема місця ДТП не підписана на першій сторінці Схеми місця ДТП учасниками ДТП та поліцейським, що перешкоджає розгляду справи в суді, а тому позбавляє суддю можливості здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне рішення. Приходжу до висновку, що справу про вчинення адміністративного правопрушення щодо ОСОБА_1 слід повернути Турківському ВП Самбірського ВП ГУНП у Львівській області для належного оформлення.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.245, 268, 277, 278, 283 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути Турківському відділенню поліції Самбірського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: