Справа № 442/8108/18
Провадження №3/442/2603/2018
Іменем України
12 грудня 2018 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Павлів З.С. розглянувши матеріали, які надійшли від Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
25.11.2018 о 22.10 год. в м.Дрогобичі на вул.В.Великого 62 ОСОБА_2 керувала автомобілем НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння. Від проходження огляду ОСОБА_2 відмовилась.
Голова ГО «Галицька Правозахисна» подав до суду клопотання, в якому просить звільнити від адміністративної відповідальності ОСОБА_1 з передачею матеріалів на розгляд ГО «Галицька правозахисна» для застосування до неї заходів громадського впливу, спрямованих на недопущення вчинення ОСОБА_1І .нових правопорушень, її перевиховання та виправлення. В обгрунтування клопотання покликається на те, що ОСОБА_1 є членом казаної громадської організації. ОСОБА_1, бере активану участь у діяльності організації, щиро розкаюється у вчиненні адміністративного правопрушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та раніше не притягалася до адміністаривної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, а тому позбавлення її права керування призведе до неможливості виконувати цілі поставлені перед нею громадською організацією.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення стверджується матеріалами, що надійшли з Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення БД№085111.
У частині 1 статті 130 КУпАП регламентовано адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.а п.2.9 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001р. №1306 водієві забороняється керувати транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Враховуючи вищенаведене, вбачаю в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
У відповідності до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст.279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Згідно із ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
У відповідності до ч.1 ст.21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
Згідно ст.284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового слідства чи дізнання, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Із характеристики ОСББ «Сузір'я» вбачається, що ОСОБА_1 за місцем проживання характеризується з позитивного боку, у побуті завжди ввчілтва, тактовна, працелюбна.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши характеристиу з місця проживання, клопотання ГО «Галицька Правозахисна», з яких вбачається, що ОСОБА_1 є членом даної громадської організації, позитивно характеризується за місцем проживання, а також те, що на її утриманні є двоє неповнолітніх дітей, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності з передачею її на поруки Громадській організації «Галицька правозахисна», а провадження у справі закрити.
Керуючись ч.1 ст.130, ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя -
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з передачею матеріалів на розгляд Громадської організації «Галицька правозахисна» для застосування заходу громадського впливу, справу провадженням закрити.
Про заходи громадського впливу, застосовані до ОСОБА_1 повідомити суд не пізніш як у дес'ятиденний строк з дня одержання матеріалів.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя Павлів З.С.