Постанова від 30.11.2018 по справі 703/1379/18

Справа 703/1379/18

3/703/854/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2018 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Опалинська О.П., при секретарі судових засідань ОСОБА_1, розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого керівником ТОВ «Агро-Рось», місце реєстрації якого є с. Ташлик Смілянського району Черкаської області, вул. Богдана Хмельницького, буд.103, РНОКПП НОМЕР_1,

до адміністративної відповідальності за ст.212-15 КУпАП, -

встановив:

25 квітня 2018 року уповноваженою особою - головним спеціалістом відділу з питань роботи із політичними партіями, які одержують фінансування із державного бюджету Департаменту з питань запобігання політичній корупції ОСОБА_3 складено протокол №60-22/66 про вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.212-15 КУпАП, керівником ТОВ «Агро-Рось» ОСОБА_2 про те, що він порушив порядок внеску на підтримку політичної партії за наступних обставин, а саме, під час аналізу Звіту політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «ЧЕРКАЩАНИ» (код ЄДРПОУ 00041789) про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІV квартал 2017 року (далі Звіт) та її 2 місцевих організацій встановлено, що ТОВ «Агро-Рось» (код ЄДРПОУ 30929025) протягом звітного кварталу надало спонсорський внесок на користь Черкаської обласної організації Всеукраїнське об'єднання «ЧЕРКАЩАНИ» у сумі 10000 гривень.

В судове засідання ОСОБА_2 та захисник ОСОБА_4 не з'явилися. Захисник надіслала до суду заяву в якій розгляд справи просить проводити без їх участі, а провадження по справі просить закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Крім того, захисник направила на адресу суду клопотання в якому зазначила, що в протоколі про адміністративне правопорушення №60-22/66 від 25 квітня 2018 року часом виявлення адміністративного правопорушення є 03 квітня 2018 року. Разом з тим, відповідно до акту про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру «Всеукраїнське об'єднання «ЧЕРКАЩИНА», Національне агентство з питань запобігання корупції листом від 15 лютого 2018 року направило запит до Державної фіскальної служби України щодо наявності непогашеного податкового боргу у ТОВ «Агро-Рось». Тобто на момент його направлення Національному агентству з питань запобігання корупції вже було відомо про надання ТОВ «Агро-Рось» спонсорського внеску вказаній організації. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, листом Державної фіскальної служби України від 01 березня 2018 року №3290/5/99-17-02-16 повідомлено Національне агентство з питання запобігання корупції про наявність у ТОВ «Агро-Рось» податкового боргу станом на 20 листопада 2017 року у сумі 311 гривень 94 копійки. Вказаний лист Національне агентство з питань запобігання корупції отримало 06 березня 2018 року. Отже, саме з моменту отримання вказаного листа Національним агентством було виявлено вказане адміністративне правопорушення. Вважає, що справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 підлягає закриттю на підставі ст.38 КУпАП.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 268 КУпАП справу може бути розглянуто без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за умови, якщо вона була повідомлена, в разі якщо від неї не надходило клопотання про відкладення розгляду справи.

Враховуючи, що заяви про відкладення розгляду справи від ОСОБА_2 та його захисника до суду не надходило, натомість захисник надіслала заяву про проведення судового засідання без її участі та участі її довірителя та виклала свою позицію стосовно вирішення справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та захисника.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступного висновку.

Постановою суду від 14 червня 2018 року матеріали справи про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 КУпАП повернуті до Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції для належного оформлення.

9 серпня 2018 року за вх. №9654 на адресу суду надійшов лист від Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції щодо виконання постанови суду.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №60-22/66 від 25 квітня 2018 року ОСОБА_2 порушив порядок внеску на підтримку політичної партії за наступних обставин, а саме, під час аналізу Звіту політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «ЧЕРКАЩАНИ» (код ЄДРПОУ 00041789) про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІV квартал 2017 року (далі Звіт) та її 2 місцевих організацій встановлено, що ТОВ «Агро-Рось» (код ЄДРПОУ 30929025) протягом звітного кварталу надало спонсорський внесок на користь Черкаської обласної організації Всеукраїнське об'єднання «ЧЕРКАЩАНИ» у сумі 10000 гривень.

Згідно листа Державної фіскальної служби від 1 березня 2018 року №3290/5/99-17-02-16 станом на 20 листопада 2017 року у ТОВ «Агро-Рось» рахувався податковий борг у розмірі 311 гривень 94 копійки з надходжень від викидів в атмосферне повітря.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій, зокрема, фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Згідно з ч. 7 ст. 15 вищевказаного Закону політична партія, її місцева організація, розпорядник виборчого фонду політичної партії, її місцевої організації чи кандидата від політичної партії (місцевої організації партії) зобов'язані відмовитися від внеску особи, яка відповідно до закону не має права здійснювати такий внесок, або якщо розмір внеску (сумарний розмір внесків) особи (групи осіб) перевищує встановлений законом розмір, протягом трьох днів від дня, коли уповноваженій особі політичної партії, місцевої організації політичної партії чи розпоряднику коштів виборчого фонду стало відомо про це.

Як вбачається з платіжного доручення №864 від 30 березня 2018 року політична партія «Черкащани» повернула ТОВ «Агро-Рось» здійснений останнім внесок на підтримку політичної партії в сумі 10000 гривень.

Таким чином, ОСОБА_2, як керівник ТОВ «Агро-Рось» порушив пункт 8 частини 1 статті 15 вищевказаного закону.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП доведена повністю.

Разом з тим, відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

В матеріалах справи зазначено, що час вчинення правопорушення - 20 листопада 2017 року (дата здійснення внеску ТОВ «Агро-Рось», місце вчинення - адреса місцезнаходження ТОВ «Агро-Рось», а саме: вул. Б.Хмельницького, буд. 103, с. Ташлик Смілянського району Черкаської області, час виявлення правопорушення - 03 квітня 2018 року (дата складання Акту про проведення аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру).

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №60-22/66 від 25 квітня 2018 року та акту про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру «Всеукраїнське об'єднання «ЧЕРКАЩИНА» від 03 квітня 2018 року, наявність у ТОВ «Агро-Рось» непогашеного податкового боргу на час надання таким спонсорського внеску на користь Черкаської обласної організації «Всеукраїнське об'єднання «ЧЕРКАЩИНА» у сумі 10000 гривень Національному агентству з питань запобігання корупції стало відомо саме після отримання листа Державної фіскальної служби України від 01 березня 2018 року №3290/5/99-17-02-16.

Таким чином, суд приходить до висновку, що саме з часу отримання листа Державної фіскальної служби України від 01 березня 2018 року №3290/5/99-17-02-16, яким фактично Національним агентством з питань запобігання корупції виявлено факт вчинення ОСОБА_2, який являється керівником ТОВ «Агро-Рось» вищевказаного адміністративного правопорушення, розпочинається перебіг трьох місячного строку накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_2

Оскільки, як встановлено судом, днем виявлення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, яке вчинив ОСОБА_2, являється 1 березня 2018 року, а розгляд адміністративної справи за вказане правопорушення відбувся 30 листопада 2018 року, відтак суд приходить до обґрунтованого висновку, що на момент розгляду адміністративної справи відносно ОСОБА_2 за ст. 212-15 КУпАП, закінчився трьохмісячний строк накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до вимог п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього кодексу.

За таких обставин, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ст. 212-15 КУпАП підлягає закриттю.

Крім того, керуючись узагальненим науково-консультативним висновком Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України,статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, тому під час закриття провадження у справах про адміністративні правопорушення у звязку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченихстаттею 38 КУпАП, вина особи не встановлюється.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що у резолютивній частині постанови постановленої за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення, яка закривається у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених ст.38 КУпАП, вина особи не може бути зазначеною.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП судовий збір стягується лише в разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.

Оскільки адміністративне стягнення на порушника не накладається, стягненню судовий збір не підлягає.

Керуючись ст.ст. 38, 212-15, 247, 251, 256, 266, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про політичні партії в Україні» від 5 квітня 2001 року, -

постановив:

Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, закрити на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст.38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя О.П.Опалинська