№ 336/6319/18
пр. № 3/336/1931/2018
10 грудня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Суркова Валентина Петрівна, за участю прокурора Манька С.В., розглянув адміністративну справу відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючої завідуючою сектору по культурі та спорту районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, -
11.10.2018 року посадовою особою органу Національної поліції було виявлено, що завідувач сектору по культурі та спорту районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району ОСОБА_1 згідно абз. 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом декларування.
13.09.2017 року ОСОБА_1 продала майно, а саме транспортний засіб модель «КІА», марка «СЕКАТО» 2009 року виробництва, номерний знак АР2455С га отримала дохід в розмірі 175630 грн., тобто суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2017 року, та у порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» повідомила про суттєві зміни в майновому стані з порушенням встановленого 10 денного строку.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала з підстав, наведених в письмових запереченнях, суть яких зводиться до того, що вона не мала умислу порушувати чинне законодавство.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора Манька С.В., дослідивши матеріали справи, суддя приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, а саме:несвоєчасне повідомлення про про суттєві зміни у майновому стані.
Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-УП від 14.10.2014 суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
07.06.2012 року розпорядженням Запорізького міського голови №619к ОСОБА_1 призначено на вакантну посаду завідувача сектору по культурі та спорту районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району, та їй присвоєно 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
Відповідно до Положення про сектор по культурі та спорту районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району, затвердженого розпорядженням голови районної адміністрації №928р від 30.12.2016 року - сектор по культурі та спорту районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району є структурним підрозділом районної адміністрації.
Відповідно до п. 4.1. Положення про сектор - сектор очолює завідувач, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою, відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до п. 2.1. посадової інструкції завідувача сектору по культурі та спорту Шевченківської районної адміністрації Запорізької міської ради, затвердженої 05.01.2014 року - завідувач сектору по культурі та спорту здійснює керівництво діяльністю сектора, розподіляє обов'язки між працівниками, очолює та контролює їх роботу.
Таким чином, ОСОБА_1 з 07.06.2012 по теперішній час є посадовою особою місцевого самоврядування, яка має 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
Частиною 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Відповідно до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до абзацу 9 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій ст. З Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Як вбачається з договору купівлі-продажу №2341/2017/622233 від 13.09.2017 року, ОСОБА_2 13.09.2017 року продала ОСОБА_3 транспортний засіб КІА СЕRАТО 2009 року випуску за 175630 грн.
13.09.2017 рокуь ОСОБА_4 передав ОСОБА_1 грошові кошти за проданий автомобіль у сумі 175630 грн.
Таким чином, 13.09.2017 року ОСОБА_1 отримала дохід від продажу транспортного засобу, який перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, (1600 х 50 = 80000 тис. грн.), та відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у ОСОБА_1 як у суб'єкта декларування з 13.09.2017 року виник обов'язок у десятиденний строк подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані про отримання доходу шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua.
Кінцевою датою подання такого повідомлення у відповідності до ч.. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» є 23.09.2017 року.
Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування ОСОБА_1 про продаж вищевказаного транспортного засобу та отримання грошових коштів в сумі 175630 грн., тобто більш ніж 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 01.01.2017 року подано ОСОБА_1 02.10.2017 року, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції».
З наведеного вище суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 порушила вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП України.
Посилання ОСОБА_1 на те, що протокол про адміністративне правопорушення відносно неї складено не уповноваженим органом, не знайшли свого підтвердження, виходячи з наступного.
Статтею 48 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що Національне агентство проводить щодо декларацій, поданих суб'єктами декларування, такі види контролю: щодо своєчасності подання; щодо правильності та повноти заповнення; логічний та арифметичний контроль.
Національне агентство проводить повну перевірку декларацій відповідно до цього Закону.
Статтею 255 КУпАП передбачено, що у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи: органи внутрішніх справ (Національної поліції) за ст. 176 КУпАП.
У відповідності до ст. 221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені 172-4 - 172-20, а також справи про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із статтею 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності (ст.252 КУпАП).
Відповідно до статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати поряд із іншими обставинами, що мають значення для правильного вирішення справи також чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Приймаючи до уваги вищевикладене, обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу розмірі сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Керуючись ст. ст. 27, 33-36, 40-1, 176-2, 251-252, 268, 279, 280, 283-285, 294, 307, 308 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 1700 гривень в дохід держави.
Штраф перераховувати на р/р 31110106008009, МФО 899998, ЄДРПОУ 38025367, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів УК у Шевченківському районі м. Запоріжжя, код 21081100, призначення платежу - адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. (р/р 31211256026001, МФО 899998, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів - ГУК у м. Києві, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Роз'яснити правопорушнику, що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу, згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а саме 3400 гривень, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя В.П. Суркова
Строк пред'явлення виконавчого документа “___”_____________ 20___рік
Постанова набрала законної сили “___”_____________ 20___рік
Дата видачі постанови “___”_____________ 20___рік