Ухвала від 11.12.2018 по справі 826/2533/16

УХВАЛА

11 грудня 2018 року

Київ

справа №826/2533/16

провадження №К/9901/60379/18

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Н.В. Коваленко, розглянувши клопотання ОСОБА_2 про зупинення виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві, третя особа - ОСОБА_2, про визнання протиправним та скасування рішення,

УСТАНОВИВ:

Рішенням від 17 травня 2018 року Окружний адміністративний суд м. Києва у задоволенні позову відмовив.

Постановою від 24 липня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд рішення суду першої інстанції скасував. Прийняв постанову про відмову у задоволенні позову.

Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, ОСОБА_2 звернулася до Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій заявила клопотання про зупинення його виконання.

Ухвалою від 11 вересня 2018 року Верховний Суд відкрив касаційне провадження за цією касаційною скаргою та встановив десятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для подання ОСОБА_3, Управлінням державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві заперечення на клопотання про зупинення виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2018 року.

У межах установленого строку від ОСОБА_3 надійшло заперечення, в якому, вказуючи на законність оскаржуваного рішення, просить відмовити у задоволенні клопотання про його зупинення.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 340 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач в порядку підготовки справи до касаційного розгляду вирішує питання про зупинення виконання судових рішень, які оскаржуються.

Згідно із частиною першою статті 375 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскаржуваного судового рішення або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.

Розгляд питання про зупинення виконання оскаржуваного судового рішення має на меті не допустити порушення прав, свобод та охоронюваних законом інтересів, як особи, що подала касаційну скаргу, так і інших осіб, які беруть участь у справі, якщо такі наслідки можуть настати у зв'язку з виконанням оскаржуваних судових рішень.

В свою чергу, для зупинення виконання оскаржуваного судового рішення необхідна наявність поважних причин, які б давали підстави для зупинення виконання судового рішення.

Заява про зупинення виконання судового рішення має бути мотивована, містити підстави для зупинення виконання судового рішення, підтверджена належними доказами. Заявник повинен навести обґрунтування його вимог та довести, що захист його прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для відновлення порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, або буде неможливим поворот виконання судових рішень у разі, якщо вони будуть скасовані.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Отже, для зупинення виконання судового рішення, яке допускається як виняток, повинні бути вагомі причини. Сподівання і припущення скаржника на певні результати касаційного розгляду справи не можуть бути підставою для зупинення виконання судового рішення, яке набрало законної сили.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Це правило стосується, в тому числі й обставин, якими сторона обґрунтовує клопотання про зупинення виконання судових рішень на стадії касаційного провадження.

Враховуючи, що клопотання скаржника про зупинення виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2018 року наведеним критеріям не відповідає, оскільки не містить жодних належних обґрунтувань і доказів на їх підтвердження, які суд міг би оцінити, у його задоволенні слід відмовити.

Керуючись статтями 248, 340, 370, 375 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_2 про зупинення виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві, третя особа - ОСОБА_2, про визнання протиправним та скасування рішення.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Н.В. Коваленко