Ухвала від 11.12.2018 по справі 826/13392/18

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 826/13392/18

УХВАЛА

11 грудня 2018 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Мельничука В.П., суддів: Ісаєнко Ю.А. та Лічевецького І.О., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвали судді Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 серпня 2018 року про залишення апеляційної скарги без руху, від 23 серпня 2018 року про відмову в задоволенні клопотання про забезпечення позову, від 07 листопада 2018 року про повернення позовної заяви у справі за позовом ОСОБА_2 до Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві, Київської міської державної адміністрації, Головного управління Національної поліції в Київській області, Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 серпня 2018 року позовну заяву ОСОБА_2 залишено без руху.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвали судді Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 серпня 2018 року про залишення апеляційної скарги без руху, від 23 серпня 2018 року про відмову в задоволенні клопотання про забезпечення позову, від 07 листопада 2018 року про повернення позовної заяви та направити справу на розгляд до суду першої інстанції в іншому складі суду.

Перевіривши апеляційну скаргу в частині оскарження ухвали судді Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 серпня 2018 року про залишення позовної заяви без руху, колегія суддів приходить до висновку про те, що у відкритті апеляційного провадження слід відмовити з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Статтею 294 КАС України визначено вичерпний перелік ухвал суду першої інстанції, на які можуть бути подані апеляційні скарги окремо від рішення суду.

Згідно з зазначеними вище нормами КАС України не передбачено можливість оскарження ухвали суду першої інстанції про залишення позовної заяви без руху.

Отже, ОСОБА_2 подано апеляційну скаргу на ухвалу судді суду першої інстанції, оскарження якої нормами КАС не передбачено.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 299 КАС України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо апеляційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає апеляційному оскарженню.

За таких обставин зазначене виключає можливість апеляційного провадження за вказаною вище апеляційною скаргою в частині оскарження ухвали судді Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 серпня 2018 про залишення позовної заяви без руху, а тому колегія суддів приходить до висновку про необхідність відмови у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись ст. ст. 241, 242, 243, 294, 299, 328, 329 КАС України, -

УХВАЛИЛА:

У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 в частині оскарження ухвали судді Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 серпня 2018 року про залишення позовної заяви без руху у справі за позовом ОСОБА_2 до Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві, Київської міської державної адміністрації, Головного управління Національної поліції в Київській області, Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Суддя-доповідач: В.П. Мельничук

Судді: Ю.А. Ісаєнко

І.О. Лічевецький

Попередній документ
78493771
Наступний документ
78493773
Інформація про рішення:
№ рішення: 78493772
№ справи: 826/13392/18
Дата рішення: 11.12.2018
Дата публікації: 14.12.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Старі категорії (адм); Справи зі спорів фіз. чи юр. осіб із суб’єктами владних повноважень, у тому числі їх органів на місцях, щодо оскарження їх правових актів індивідуальної дії, дій або бездіяльності (крім тих, що пов’язані з публічною службою), (усього), у тому числі:; Державної податкової адміністрації України та її органів (усього); передачі майна у податкову заставу; Справи зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема зі спорів щодо: