Рішення від 03.12.2018 по справі 480/3830/18

СУМСЬКИЙОКРУЖНИЙАДМІНІСТРАТИВНИЙСУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2018 р. Справа № 480/3830/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шаповала М.М.,

за участю секретаря судового засідання - Іуткіної І.С.,

позивача - ОСОБА_1 ,

представника І відповідача - Д.В. Свистуна,

представника ІІ відповідача - Ю.В. Васильченко,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, ІНФОРМАЦІЯ_1 , про визнання дій протиправними, скасування рішень та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся 10.10.2018 року з позовом і просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо обмеження пенсії при перерахунку розміром "70 % від розміру грошового забезпечення", призначеної в 2005 ці в розмірі 90 % від розміру грошового забезпечення, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", шляхом застосування норми, введеної Законом від 27.03.2014 № 1166-VІІ, та виплати перерахованої пенсії з такими обмеженнями та у таких розмірах: з 1 січня 2018 - 50 %; з січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 %; з 1 січня 2020 року - 100 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018.

- визнати протиправними дії Сумського обласного військового комісаріату та Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, а саме: перерахунку пенсії без урахування всіх видів грошового забезпечення для обчислення розміру пенсії, визначених в ч. 3 ст. 43 Закону: в розмірі грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії, враховано лише види грошового забезпечення, зазначені в п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, але не враховано інші, передбачені ч. 3 ст. 43 Закону "щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством" та скасувати прийняті ними рішення;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для перерахунку пенсії позивача нову довідку про склад та розмір грошового забезпечення за посадою, аналогічною до посади позивача та відповідним військовим званням, вислугою років та, виходячи з визначених ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" як норми правового акту вищої юридичної сили по відношенню до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 і постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, з урахуванням всіх "видів грошового забезпечення для обчислення розміру пенсій військовослужбовців", щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, зокрема: надбавки за особливості проходження служби в розмірі до 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, надбавки за службу в умовах режимних обмежень з відомостями та їх носіями, що мають ступінь секретності "таємно" - 10 % посадового окладу, премії в розмірі не менше 10 % посадового окладу, надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі 50 %;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області на підставі довідки, виданої Сумським обласним військовим комісаріатом, відповідно з термінами, встановленими постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, провести з 01.01.2018 перерахунок призначеної позивачу в 2005 році пенсії "за вислугу років" в розмірі 90 % від розміру грошового забезпечення, обчисленого відповідно до розмірів грошового забезпечення військовослужбовців, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, та, виходячи з визначених ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" як норми правового акту вищої юридичної сили по відношенню до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 і постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, з урахуванням всіх "видів грошового забезпечення для обчислення розміру пенсій військовослужбовців", зокрема: надбавки за особливості проходження служби в розмірі до 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, надбавки за службу в умовах режимних обмежень з відомостями та їх носіями, що мають ступінь секретності - 10 % посадового окладу, премії в розмірі не менше 10 % посадового окладу, надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби всім військовослужбовцям в розмірі 50 %;

- перераховану пенсію, обчислену в розмірі 90 % від суми належного розміру грошового забезпечення, нарахувати до щомісячної виплати з 01.01.2018, а згідно з ч. 6 ст. 5 КАС України - на відшкодування шкоди, заподіяної протиправними діями відповідачів, стягнути з відповідача та виплатити її позивачу з урахуванням фактично виплачених сум за весь минулий період та виплачувати надалі з урахуванням вимог ст. 52 Закону в розмірі 100 % від обчисленого розміру перерахованої пенсії та без будь-яких обмежень.

Також просив зобов'язати відповідачів подати звіт про виконання рішення.

Свої вимоги мотивував тим, що відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" в 2005 році йому призначена пенсія за вислугу років у розмірі 90 % грошового забезпечення. Однак відповідач протиправно зменшив йому відсоток грошового забезпечення з 90% до 70%, який повинен враховуватись при виплаті пенсії. Крім того, зазначив, що перерахунок проведений без урахування всіх видів грошового забезпечення для обчислення пенсії. До довідки не включено 4 вили щомісячного грошового забезпечення, передбачених ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Вважає, що Кабінет Міністрів України не має повноважень своїми постановами змінювати норми законів, у тому числі встановлювати, визначати чи змінювати види грошового забезпечення. Вважає такі дії відповідачів незаконними та такими, що завдали матеріальної шкоди при перерахунку пенсії.

Позивач у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області в судовому засіданні заперечував проти позовних вимог та зазначив, що пенсія позивачу призначена на підставі документів, наданих Сумським обласним військовим комісаріатом. При її розрахунку розмір грошового забезпечення обчислений на підставі грошового атестата № 410299 з урахуванням всіх видів виплат, передбачених законом. Крім того, зазначив, що перерахунок пенсії позивачу проведений на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та, враховуючи чинну на момент проведення перерахунку редакцію ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якою передбачено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Таким чином, перерахунок пенсії позивачу здійснений відповідно до норм чинного законодавства. Також вказує, що відсутні підстави для встановлення судового контролю та негайного виконання рішення суду. У задоволенні позову просив відмовити.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 в судовому засіданні заперечував проти позовних вимог та зазначив, що для здійснення перерахунку пенсій відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" Сумським обласним військовим комісаріатом на підставі списків, наданих Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області, були складені передбачені Порядком № 45 довідки про грошове забезпечення станом на 01.03.2018 та надіслані до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, у тому числі й на ім'я ОСОБА_2 . Також зазначив, що Сумський обласний військовий комісаріат не наділений повноваженнями змінювати, вносити або доповнювати довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, форма і зміст якої затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 45. У задоволенні позову просив відмовити.

Вислухавши пояснення позивача та представників відповідачів, дослідивши матеріали справи та оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з таких підстав.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області та з 2005 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Міністерством оборони України позивачу в 2005 році призначена пенсія в розмірі 90 % грошового забезпечення на підставі грошового атестата (а.с. 51).

Після вивчення інформаційного листа від Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області позивач встановив, що при перерахунку пенсії йому зменшили основний розмір пенсії з 90 % до 70 % грошового забезпечення.

26.06.2018 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області з вимогою здійснити перерахунок призначеної пенсії у відповідності до норм законодавства.

Однак, відповідач листом від 09.07.2018 № 1873/К-11 (а.с. 20) відповідач повідомив що при проведенні перерахунку пенсії застосовані норми законодавства, чинні на момент його проведення, а саме: ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", згідно з якою максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70 % сум грошового забезпечення. Зміни щодо визначення максимального розміру пенсії були внесені до ст. 13 відповідно до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов економічного зростання в Україні" та набрали чинності 01.05.2014. А тому підстави для обчислення пенсії, виходячи з 90 % від сум грошового забезпечення, відсутні.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі визначає Закон України від 09.04.1992 № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-XIІ). Цей Закон забезпечує реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Законом України від 27.03.2014 № 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" до ст. 13 Закону № 2262-XIІ внесені зміни, якими максимальний розмір пенсії обмежений 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XIІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Пунктами 1, 2, 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, (далі - Порядок № 45; в редакції, чинній на дату проведення перерахунку) встановлено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

У відповідності до п. 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Як вбачається з матеріалів пенсійної справи (а.с. 24, 54) та зазначалось відповідачем у судовому засіданні, у 13 квітня 2018 року був проведений перерахунок пенсії позивача в сторону зменшення з 01.01.2018.

Із аналізу вказаних норм суд вважає, що перерахунок пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", здійснюється у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення за відповідною посадою в порядку, визначеному КМУ. Здійснюючи такий перерахунок, органи пенсійного фонду лише змінюють суму грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, не змінюючи при цьому розмір призначеної пенсії.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи наведені обставини, зменшуючи розмір призначеної позивачу пенсії, у зв'язку зі внесенням змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області діяло не на підставі та не в спосіб, що передбачені вказаним Законом та Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що свідчить про протиправність таких дій відповідача.

Крім того, згідно зі ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Тобто, на виконання вказаних норм Закон України від 27.03.2014 № 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (набрав чинності 01.04.2014), яким внесені зміни до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" в частині обмеження максимального розміру пенсії, не має зворотної дії у часі, в зв'язку з чим не може визначати розмір пенсій, призначених до набрання ним чинності, тобто до 01.04.2014.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 № 8-рп/99, від 20.03.2002 № 5-рп/2002, від 20.12.2016 № 7-рп/2016).

У цих рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення. Тобто заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту вказаної категорії осіб, у зв'язку, зокрема, з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані чи звужені. Також Конституційний Суд України стверджує, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом № 2262-XIІ, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених ч. 5 ст. 17 Конституції України, які зобов'язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України.

Враховуючи вищевикладене, суд визнає, що при здійсненні перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення ним пенсії. Внесені зміни до ч. 2 ст. 13 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення стосуються порядку призначення пенсії в разі реалізації права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Зазначений висновок суду узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові Верховного Суду від 24.04.2018 у справі № 686/12623/17, яка згідно з приписами ч.ч. 4, 5 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та ч. 5 ст. 242 КАС України є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень та враховується іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

У позовних вимог про зобов'язання Сумського обласного військового комісаріату надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про грошове забезпечення з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок пенсії позивача на підставі нової довідки, суд відмовляє.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закон № 2262-XIІ та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" на підставі списків, наданих Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумський обласний військовий комісаріат склав довідку про розмір грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії позивача, у якій зазначені такі види грошового забезпечення як: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років, що й передбачено положеннями п. 5 Порядку № 45.

Суд зазначає, що Сумський обласний військовий комісаріат правомірно вказав зазначені види грошового забезпечення, оскільки форма, зміст та порядок видачі довідки затверджені Порядком № 45, який прийнятий на виконання ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Позивач також заявляв клопотання про встановлення судового контролю за виконанням рішення, яке задоволенню не підлягає, оскільки позивач не навів аргументів, які б свідчили про можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення та необхідність у зв'язку з цим застосування положень статті 382 КАС України.

На підставі положень ст. 139 КАС України суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача судові витрати зі сплаті судового збору, сплаченого при поданні позовної заяви до суду, в сумі 704,80 грн згідно з квитанцією від 16.10.2018 № 163 (а.с. 30)

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, ІНФОРМАЦІЯ_1 , про визнання дій протиправними, скасування рішень та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо зменшення ОСОБА_2 відсотку грошового забезпечення з 90% до 70%, який повинен враховуватись при виплаті пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії в розмірі 90 % суми грошового забезпечення відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", чинної станом на дату призначення пенсії, починаючи з 01.01.2018, з урахуванням раніше виплачених сум.

В задоволенні інших позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області ОСОБА_2 відмовити.

В задоволенні позовних вимог до ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) на користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) в рахунок повернення судового збору 704,80 грн (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок).

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 07.12.2018.

Суддя М.М. Шаповал